Právě je čtv 23. kvě 2024 9:24:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: pát 14. srp 2015 13:10:32 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 25. čer 2010 9:12:15
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha - Černý Most
K tomu casu - 57 je na zacatecnika super, ja tam jezdil loni za 56 neco, ale cely na dvojku, takze ve 110 me chytne na rovince omezovac a tak si treba protahnu ruce a do prvni zatacky pak jedu setrvacnosti bez brzd, coz je docela dobrej adrenalin :) Ale ja jsem hovno, myslim ze dobrej pilot-sportovec by to dal klidne za 52 nebo min.

Na mereni to chce Racechrono do mobilu nebo neco podobnyho, ze stopek zakonite padaj hausnumera...

Jo a kdyz budes mit stesti, tak ve VM potkas Miondira na cerne ER6, coz je asi nejlepsi ceskej jezdec motogykhany. Napoprvy to dal za 55 bez vysedavani, ale to byly takovy naklony az spadnul na predni kolo…

Btw pojed radsi v zari do Mostu, at se nas na zavodech sejde vic. Proti VM je to asi tak milionkrat zabavnejsi a jen desetkrat drazsi :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: pát 14. srp 2015 13:19:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
díky Franto za nabídku, ale závod mě neláká kvůli finančním důvodům. Jsem rád, že jsem teď objevil "sociální" řešení občasného svezení na okruhu ;)

To čumim, že ti stačila dvojka, protože na cílovce mi kousek před brzdným bodem na trojku drnkal omezovač (mám ale ve předu o zub méně) Takže neustále ve VM řadim 2 - 3 . Byla prdel, když jsem na výjezdu rval dvojku, pak trojku a vedle mě jen černá šmouha.... týpek na R1 to celé lítá na 1. kvalt a ještě na měkčí mapu, jinak je to prý moc ostré :rotfl: :rotfl: Asi tam ty koně vážně má :rotfl:

To na té ER6 musí mít jistě taky přepáčko, jinak nechápu jak to jel... Viděl jsem ale video a řeže kvalitně! :good:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: pát 14. srp 2015 14:09:40 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 25. čer 2010 9:12:15
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha - Černý Most
No ten velkej okruh je navykovej, ja se na malej zatim nevratil, takze i na to bacha :) Ale muzes to brat tak, ze v tom zari je to posledni termin takze znova letos nebudes moct i kdybys chtel :) S benzinem se vejdes do 4k.

Ja mel standardni prevody 45/15, takze maximalka 110 - omezovac chytnu hodne brzo na cilovce (proto pak nemusim brzdit do zatacky) a pak jeste pred retarderem do kopce. Takze dvojka nestaci, jen jsem linej radit :) Ted kvuli Mostu to mam asi jako ty 45/14 (maximalka 103) - a to uz by bez razeni neslo.

Litry jsou holt nekde jinde, minule v Moste jsme se bavili s typkem s hayabusou a prej na trojku 230, tolik mi to nikdy nepojede ani na sestku :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: pát 14. srp 2015 14:22:34 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
hrozně jsem se oproti silnějším mašinám nadřel tím řazením, pořád kopat 2 , 3 je náročný na koordinaci pohybu když jsi v brzdách, v náklonu akceleruješ atd... ale co bych tobě vyprávěl ;)

Každopádně.. jedu tam zase : motosmileV :


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: sob 15. srp 2015 11:39:56 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp 2008 22:43:52
Příspěvky: 1698
Bydliště: Kousek od Kunětické hory.
Těch plátů se neboj,dva šrouby to udrží.Jinak ty pláty byly taky vyrobený někde ve fabrice.Odkaz na TRW jsem ti sem dal jen kvůli obrázkům. :grin:

_________________
Mnoho různých moto JAWA,teď SV650S
http://www.ase-dedic.com/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: sob 15. srp 2015 14:34:14 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
prosím,

mohl by mi někdo u svého "racing" přepákování změřit polohu stupačky? Například od horního uchycovacího šroubu přepáčka. Byl jsem teď na moto zkoušet možnost posunutí stupaček a s origo hadicema od brzd. pumpy mohu stupny posunout o hodnoty 30mm dozadu a 30mm nahoru. Avšak netuším, zda-li je to dostatečné či naopak moc. Pokud by mi tedy mohl někdo změřit vzdálenost od toho šroubu po osu stupačky (v obou směrech X a Y), bylo by to super :good:

Děkuji :hello:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: sob 15. srp 2015 21:59:23 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
hezky prosím, smutně koukám :beg:

Vím, nikomu se nechce do garáže s posuvkou, já to chápu :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 16. srp 2015 9:38:22 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 25. čer 2010 9:12:15
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha - Černý Most
Ja jen zkopiruju co jsem psal o tom cinskem: "Stupacky jsou ve srovnani s predchozim prepakovanim ve stejne vysce (40 cm mereno od zeme k hornimu okraji stupacky), ale motorka je nyni mnohem uzsi - 50 cm misto predchozich 60 cm."

O kolik je to proti originalu posunute dozadu netusim.

Jinak stupacky nejsou na esvecku pro okruh nikdy dost vysoko, ale na cestovani je to fakt nic moc…


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 14:11:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
Při dnešní montáži konzol pro zvýšení stupaček jsem si teprve všiml zajímavé modifikace na mém stroji, která vznikla bez mého přičinění.

Vše co překáželo, dostalo lepší, jistě aerodynamičtější, štíhlejší a závodnější profil s broušeným povrchem :-D :-D . Tento nutný a samotnou motorkou žádaný tuning byl zhotoven na asfaltové brusce zvané Autodrom Vysoké Mýto. Úpravou prošla jak stupačka, tak i páka zadní brzdy :roll:

Nyní se již stupačky zabydlují v nové, vyšší, zadnější a bez pochyby velmi pohodlné poloze :rotfl: , kde již doufám další modifikace hrozit nebudou.

Výroba montážního kitu pro zvýšení stupaček se zdařila a její funkčnost bude testována příští pátek ve VM.

Snad jsou již stupačky i páka zadní brzdy dostatečně daleko od asfaltu a budou v bezpečí ;)







Sedřená stupačka - hlásiče byly odšroubovány na doporučení Kawy, i tak to bylo málo, ale díky za tip ;)

Obrázek



Že to vezme i páku brzdy, to jsem nečekal
Obrázek

Nové uložení stupaček s čerstvě vyrobenými konzolami



Obrázek


Obrázek




Doufám, že tímhle moje "story" se zvyšováním stupaček bude úspěšně ukončena a já si budu moci nerušeně vykružovat zatáčky dle mých představ : motosmileV :


.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 20:15:26 
Offline
záklaďák

Registrován: ned 26. črc 2015 19:08:02
Příspěvky: 26
Koukám, že tvé origo stupačky jsou hodně na pohodu. Viděl jsem i jiné, kde byla stupačka výškově na úrovni spodního šroubu, ty ji máš pod úrovní.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 20:19:37 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
netuším, jestli je v nich rozdíl. Mám Nko K6 650ku


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 20:25:25 
Offline
záklaďák

Registrován: ned 26. črc 2015 19:08:02
Příspěvky: 26
Nechci kecat ale koukni na nějaký litr K3, jinak tvoje držáky se mi líbí, už vím co shánět.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 20:32:11 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
jo tak s litrama nemam zkušenost :scratch:

U litru bude asi více změn v geometrii..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 20:39:49 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
gratulace...teď si hlavně nerozbij držku.... :mrgreen:
když už nemáš "hlásiče", které hlásí nákrok do piče :lol:
někde jsem tady dával foto - mám ubroušenej padák na výfuku - taky nechápu....

zkusim nafotit a dám to sem....

e:máš ty konzoly jen na 1 polohu, nebo už nachystané na případné posunutí, kdyby toto "nevyhovovalo"....????

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 20:53:02 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
Roman Milo:
tak jsem koukal na foto jiných a buď je mají jako já, že je stupačka v originále pod spodním šroubem, nebo je mají v úrovni spodního šroubu. Teď jsem kousek nad, tak by to mohlo stačit


kawa:
Díky :-) Z toho výfuku mám taky trošku strach. V týdnu to asi zkusím oměřit, kolik je tam k výfuku ještě místa. Jestli se v tomhle stavu ozve dříve stupačka, nebo lauf (ten bych si nerad podřel)

konzole mají dvě polohy, tohle je ale maximální možnost posunutí tak, abych nemusel měnit hadice od zadní brzdy. Jsou posunuty o 30mm dozadu a o 30mm nahoru (na foto), druhá možnost je posunutí nahoru jen o 15mm.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 21:47:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
mno, nacpi na lauf:
http://www.rutan.cz/suzuki/sv-1000/prod ... ku/p:24712

na 650 teda nemá v nabídce:
http://www.rutan.cz/suzuki/sv-650

ale kdysi dávno, když začínal neměl ani na litr....až co je vyrobil mně, tak je dal do nabídky.... :D

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: ned 23. srp 2015 22:14:02 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
Kua to je peněz, za kus ohnutého nerezu... :scratch:

EDIT: Ani je na 650 mít nebude, protože ta v základu nemá příruby na laufu. Až po říznutí origa svodu a nasazení mezisvodu s přírubou se to dá použít. Stačí tedy oměřit přírubu a cinknout mu, jestli tam na to něco nemá. Změřím kolik je tam místa a pak se uvidí


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: pon 24. srp 2015 8:31:20 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
hOOrNeT píše:
Kua to je peněz, za kus ohnutého nerezu... :scratch:

EDIT: Ani je na 650 mít nebude, protože ta v základu nemá příruby na laufu. Až po říznutí origa svodu a nasazení mezisvodu s přírubou se to dá použít. Stačí tedy oměřit přírubu a cinknout mu, jestli tam na to něco nemá. Změřím kolik je tam místa a pak se uvidí


litr má 2 laufy, tže peněz za 2 ks, ty máš 650 - 1 lauf - polovina.
i tak "asi" nemálo....ale pokud to pomůže neprobrousit lauf - furt uštetříš.
moje LV - katalogová ceny byla 20 litrů.....tže jsem nějak moc neřešil....a těmi 8-mi roky byla cenovka někde zcela jinde, navíc - jak má sám uvedeno - dává slevu, pokud ještě nemá "formu" - podle mé SV to dělal..... ;)
e.: - máš recht....origo SV 650 nemá příruby, to mně nedošlo...

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: pon 24. srp 2015 9:14:27 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
tak...slibované foto "hlásiče" limitu....blbý je, že za jizdy jsem ho neslyšel.... :mrgreen:
Příloha:
Padák.jpg
Padák.jpg [ 109.51 KiB | Zobrazeno 5703 krát ]

Příloha:
Padák2.jpg
Padák2.jpg [ 100.83 KiB | Zobrazeno 5667 krát ]

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Přepáčko - stupačky
Nový příspěvekNapsal: pon 24. srp 2015 9:21:44 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 19. čer 2010 12:50:42
Příspěvky: 567
Bydliště: hradec kralove
Tak teď po úpravách si už asi ničím neskrtnes ale nastane asi problém kdy bude náklon moc.poznáš to zřejmě až ... a to může. :banghead: pak dej referát po VM.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz