Home SV Forum SV a vse kolem nich Opravy a udrzba Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Právě je pon 20. kvě 2024 10:42:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 16:16:47 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář 2008 14:43:14
Příspěvky: 370
Bydliště: Nová Paka, Vrchovina
Jelikož jsem si na podzim koupil baterku a stála mě asi 2200,- tak bych nerad kdyby mi odešla špatnou údržbou. Proto koukám po nabíječkách a sehnal jsem za výbornou cenu, tak jesti může poradit někdo kdo s tím má zkušenost jestli je to na gelové a bezúdržbové baterky, případně jakej je rozdíl mezi těmito je to opravdu jen cena? :
http://www.e-soucastky.cz/automaticka-n ... u+dp46620/
http://altmanmoto.cz/shop/al-300-pro-na ... -1467.html


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 17:45:46 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Mara píše:
Jelikož jsem si na podzim koupil baterku a stála mě asi 2200,- tak bych nerad kdyby mi odešla špatnou údržbou. Proto koukám po nabíječkách a sehnal jsem za výbornou cenu, tak jesti může poradit někdo kdo s tím má zkušenost jestli je to na gelové a bezúdržbové baterky, případně jakej je rozdíl mezi těmito je to opravdu jen cena? :
http://www.e-soucastky.cz/automaticka-n ... u+dp46620/
http://altmanmoto.cz/shop/al-300-pro-na ... -1467.html

Hoši já nevím, že vám to za to stojí, podle mě vyhozený peníze...
Pokud baterku dáš přes zimu do tepla (já ju dávám do pokoja na skříň), zakryješ potravonářskou fólijou, ošetříš kontakty a necháš ju vklidu až do jara, tak žádnou nabíječku nepotřebuješ. Hodně lidí si myslím že jo, ale já su zastáncem že NE! Já sem baterku nabíjel naposledky před X lety když sem lítal na mitu a tam byla ještě stará klasická mrdka, ale ta má jinačí údržbu. Jinak to dělám systémem jak sem psal. Další varianta, pokud mašinu párkrát přes zimu natočíš, tak ju nech bublat ze pár minut, a baterka se ti dobije na úroveň jakou měla před startem (studenej start sežere hodně proudu). Tímto způsobem to řeším já, ale nikumu svůj názor vnucovat nebudu :)

Jináč když už bys nabíječku pořizoval, tak ti nevím, ale mně se ten popis moc nelíbí... hlavně ta nabíjecí charakteristika. Gelový a bezúdržbový bareky se musí nabíjet pulzama - pulzním proudem. To je nejzásadnější rozdíl v nabíjení těchto a klasických (olověných) akumulátorů, páč ty se nabíjí právě konstantní proudem, tak jak je na grafu. Pokud bys nabíjel gelovku/beúdržbovku konstatním proudem tak se může stát že se nafoukne a bouchne... Sice v tom popise píšou nepatrně že je to na všechny typy baterek, ale moc se mně to nezdá.... toť můj názor ;)

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 18:18:57 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář 2008 14:43:14
Příspěvky: 370
Bydliště: Nová Paka, Vrchovina
No proto se obracím sem, sem strojař a s tímhle toho moc nevymyslím... Podle popisu se mi to prave taky moc nezamlouvalo, ale prave ze to tam psali...tak sem nevedel. Jen me hodne prekvapila cena proto jsem nad tim hodne uvazoval... Ty Jimbo teda doporucujes tuhle ne? No kdyby jste mel nekdo typ na nejakou ne moc nakladnou, ale na gelovky(bezudržbovky) sem s tim...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábí�čk� PROSÍM�
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 18:25:16 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Jo, tipa na bezva nabiječku mám. Počky si na akci v Lidlu. Mévajó tam právě nabiječku přimo na moto za neco kolem pětistovky Podle debaty na motorkari.cz umi i gelovky. Bohužel na tu akci už čekám třičtvrtě roku :evil: . Parchanti!! :evil:

edit: toť máš na ňu manuál: http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_ ... a901cbe300

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 19:10:45 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Mara píše:
No proto se obracím sem, sem strojař a s tímhle toho moc nevymyslím... Podle popisu se mi to prave taky moc nezamlouvalo, ale prave ze to tam psali...tak sem nevedel. Jen me hodne prekvapila cena proto jsem nad tim hodne uvazoval... Ty Jimbo teda doporucujes tuhle ne? No kdyby jste mel nekdo typ na nejakou ne moc nakladnou, ale na gelovky(bezudržbovky) sem s tim...

No já bych do ní nešel, podezřelej popis, podezřelá cena...
Tak stafflikova vypadá líp.
No jinak ty máš teda strach že když nebude nějakó dobu jezdit že se ti to vybije?

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 19:14:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář 2008 14:43:14
Příspěvky: 370
Bydliště: Nová Paka, Vrchovina
No jak tu nekdo psal, ze se baterka porad vybiji a kdyz se vybije pod 70% tak je v pr..., jinak startovat motorku pres zimu prej neni dobry...vysrazi se ti v ni voda...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 19:20:23 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Mara píše:
No jak tu nekdo psal, ze se baterka porad vybiji a kdyz se vybije pod 70% tak je v pr..., jinak startovat motorku pres zimu prej neni dobry...vysrazi se ti v ni voda...

No tak s tím vybíjením si dovolím nesohlasit... mně se teda ještě nikdy nevybila, a jak píšu, ani nabíječku nemám...
znám borca, kterýmu gelovka vydržela bez jedinýho nabíjení za dobu co ji měl 5 let a ještě sloužila...
ale jak sem psal, vaše věc...

Jinak stím startováním, já přes zimu taky nestartuju, na konci sezóny dám baterku na skříň do tepla, tam si poleží nějaké ten měsíc, pak ju na jaře jebnu z5, brnknu o startér a jedeme... Na tohle by ti ale mohl argumentovat popák nebo kawa, že sem tam by se motor nastartovat měl, protože tím že ho necháš dlouho stát, tak nemáš namazaný stěny válců, nic... což je taky pravda...
Ale tož to je jedno, každýmu to vyhovuje jinak a každej je zvyklé jinak... to bysme se mohli dohadovat jako ve vlákně výměna oleje podzim vs. jaro...

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 19:25:48 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 12:18:08
Příspěvky: 2078
Bydliště: Rosice
Baterku to chce průběžně dobíjet. Vzhledem k tomu, že mám baterky ze 3 motorek tak každou z nich alespoň jednou za měsíc dobiju :-). Přes zimu jsem letos taky bohužel nestartoval, ale první jarní start vyřeším pomocí startovacích kabelů na baterku z auta. Nebude to pro motobaterku takový šok...

Jinak asi top nabíječky jsou OPTIMATE – http://optimate.cz/; ale určitě jako nabíječka poslouží klasické vláčkové trafo – používám ho několik let jak na motomoterie, tak autobaterie :-).

BTW když už je tu řeč o těch nabíječkách OPTIMATE, tak teď tam finušuje soutěž o nabíječky. Soutěží se v umístění DIN zdířky autozapalovače. Kdybyste náhodou někdo nakoukl do sekce soutěž a našel tam moje SV (na 3. stránce dole, soutěžní příspěvek č. 106), tak mi prosím dejte nějaké ty hlasy – nejlépe 3 hvězdičky. Díky moc :-)

_________________
Jawa 555 >> Simson S51 >> ČZ 471 >> SV 650 N >> SF 848
http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_itemId=130 –– Moje gallerka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 19:49:24 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář 2008 14:43:14
Příspěvky: 370
Bydliště: Nová Paka, Vrchovina
Jirin: Tak jsem ti to tam oznamkoval...kdyz meto nic nestoji...jinak s tim trafem to myslis vazne? to doma mam jde o tojak poznas ze ji neprebijis a tak?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 21:01:52 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Hmmm, tak už asi nemá smysl o tom tady psát... trafo z vláčku nebo z čeho dává konstatní proud! ale je asi tak malej že ti to zatím nebuchlo, ale tož jak myslíte...

A bezúdržbovou/gelovou baterku není třeba průběžně dobíjet, pokud se o ňu staráš jak máš... ale tak jak chcete no :amen:

A první start po zimně, pokud ti to rozumně chytne, je po chvilce dobíjení zažehnanej...

Klidně mě mějte za chytráka...


Jiřin > oznámkováno ;)

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 21:22:03 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Jimbo soráč ale s tym že se baterka sama nevybiji musim nesouhlasit. Naprosto každé akumulátor trpi samovybijenim. A olověny obzvlášť. Jinak tady máš návod na dlouhodoby skladováni PB akumulátorů: Dlouhodobé skladování: Plně nabitý při nízké teplotě, podrobnosti: Do +10°C do 12 měsíců, při +10-20°C max 9 měsíců, při +20-30°C max 6 měsíců, při +30-40°C 3 měsíce. Po uplynutí těhto lhůt akumulátor znovu nabijte.

Je to z návodu k nabiječce Chameleon od Schulze.. Je to nabiječ pro modeláře a věřte mě že ti si baterky hýčkají v bavlnce. A tato firma je jedna z top v modelářskym světě... Takže na jednu stranu pravdu nemáš. Na druhou máš recht že se baterka pokud je dobře uskladněná nemusi za celou zimu dobijet..

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 21:25:31 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. kvě 2008 23:42:46
Příspěvky: 1804
Bydliště: Štěchov
Taky jsem ti tam hodil hodnocení ;) A s nabíjením, já jsem to natočil 2x za zimu a pokaždý, jak jsem vydělal baterku, tak jsem ji nechal půl hodiny až hodinu na nabíječce. To co to zebralo tím startem, tak se dobilo a pohoda...

_________________
Začalo to 05 jednoskokem -> potom dlouho ČZ 175 -> pak modré SV650S -> a teď eruška


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: úte 24. úno 2009 21:40:37 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 12:18:08
Příspěvky: 2078
Bydliště: Rosice
Díky za hlasy, třeba se takhle dočkám první profi nabíječky a vlakové trafo vyhodím :yahoo:.

Jinak tím vláčkovým trafem dobíjím běžně. Má malý proud, takže se baterka dobíjí postupně a ani bezúdržbovka v autě ani u SV si zatím nestěžovaly :-). Navíc tam máš jednoduchou regulaci výkonu. Každopádně pokud to vláčkovým trafem budeš dělat, tak opravdu pozvolna a určitě si připoj i multimetr; voltáž plně nabité baterie by měla být 14,4 V (2,2 V na článek).

_________________
Jawa 555 >> Simson S51 >> ČZ 471 >> SV 650 N >> SF 848
http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_itemId=130 –– Moje gallerka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: stř 25. úno 2009 0:01:34 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. úno 2008 22:24:15
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha 3
no hlavně nedoporucuju autonabijecku ani na chvilku a ani v nouzi..
Jednou jsem to udelal.. davala asi 5A a nechal sem to na ni hodku. Byla jen na oloveny akumulatory a od te doby, kdyz dyl jak 14 dni nejezdim a nedobiju... uz nenastartuju :) Mam tam gelovku a nemel sem nabijecku.. tak ted budu kupovat baterku i nabijecku.. :yahoo:

No mozna skusim tu optimate.. jestli tu baterku nesrovna... ale pochybuju :(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: stř 25. úno 2009 0:33:05 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
stafflik píše:
Jimbo soráč ale s tym že se baterka sama nevybiji musim nesouhlasit. Naprosto každé akumulátor trpi samovybijenim. A olověny obzvlášť.

Tak to ste mě špatně pochopili, nebo já sem to blbě napsal, samozřejmě že se baterka samovolně vybíjí, ale né tak, aby se přes zimu vybila!!! teda při těch podmínkách jak sme psali... A o olověnéch akum., ty už stejně nikdo nepoužívá, na strojích typu SV.... olověné by si tu zimu bez nabíjení nedal...
Ale pro mě za mě, ať si dělá z baterkó každé co chce....

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: stř 25. úno 2009 7:17:07 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Jimbo chceš mě tym naznačit že máš v máše zinkovó?? ;) si piš že i gelovka je olověná.....

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: stř 25. úno 2009 9:23:33 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
stafflik píše:
Jimbo chceš mě tym naznačit že máš v máše zinkovó?? ;) si piš že i gelovka je olověná.....

Nevím jak vy, ale pod pojmen olověné akumulátor já beru, klasické staré debilní akumulátor...
Že se skládá aj bzúdržbovka a gelovka z olova taky je jasný, ale neřešil sem složení akumulátorů, ale rozdíl v údržbě jednotlivéch typů, a ty se většinou berou jako:

- olověné (staré klasické hajzl)
- bezúdržbové
- gelové

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábí�čk� PROSÍM�
Nový příspěvekNapsal: stř 25. úno 2009 12:05:24 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Dobrá, ale pak to neni že by olověné bez nabijeni zimu nedal a gelové jo. Vybijet se budou sténě..To je fuk, duležity je že pokud baterka neni po smrti tak bohatě stači na zimu ju vytahnout, nabit a uložit v suchu a chladnu. Pak musi vydržet bez jakéchkoli potiži do jara...

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Naposledy upravil stafflik dne stř 25. úno 2009 16:39:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: stř 25. úno 2009 16:15:26 
Offline
nováček

Registrován: pát 13. úno 2009 13:52:59
Příspěvky: 9
Tie dve nabijacky co tam mas napisane su skor adaptery,maju malinky prud takze baterku mozes mat na nich celu zimu.pokial kupis novu baterku nemusis mat ziadny strach, od vyrobcu je naformatovana takze mas minimalne 3 roky pokoj,na zimu ju najlepsie vyber a daj niekam kde je izbova teplota.pri nabijani musis davat pozor na prud-max.desatina prudu z kapacity baterky,to znamena ak mas 15Ah tak max.1,5A.dalej pozor na napatie 13,8V,cyklicky mozes 14,2V ale treba ju stale pozerat,aby sa moc nezohrievala,moze vyfucat a je v prd....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s nábíječkou PROSÍM
Nový příspěvekNapsal: stř 25. úno 2009 16:45:59 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
docela by mě zajimalo kde tolik lidi chodi na to že to má byt pokojová teplota.. Kde se podivám tak je uvedeny akorát uložit tam kde nemrzne. To přece neni pokojová teplota. Naopak, vždy je lepší jakékoli akumulátory uložit v chladu. Proto se třeba LiPolky a podobně skladují v ledničce...

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz