Právě je pát 03. kvě 2024 0:17:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nářadí
Nový příspěvekNapsal: pon 02. bře 2015 20:50:22 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře 2011 0:14:59
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Ahoj všichni,
mám v garáži asi 20 let starý kufřík, ve kterém je ledacos, tehdy to stálo nějak do 1000Kč, jsou tam stranové klíče i očka, goly s ráčnou, kladívko, šroubováky, pár ořechů a bitů, prostě klasika, ALE kvalita nevalná. Když potřebuju utáhnout či povolit něco na fest, obyčejně se klíč užvejkne a ještě zničí šroub či matku, šroubovák praskne...
Před dveřmi je Veletrh i Výstava v Praze, kde je k mání spousta krásných věcí. Rozhodl jsem se pořídit nějakou sadu nářadí, ALE kvalitnější. Nemyslím, že podle oka poznám tu pravou kvalitu, všechno to obyčejně vypadá krásně a namakaně, ALE...
Z TV znám nářadí Snap-On, ale to je asi jiná liga, na kterou plat státního zaměstnance stačit nebude.
Určitě ale dokážete doporučit něco kvalitního a schůdného pro našince, naši motku a naše možnosti. U jaké firmy po jaké značce a v jaké cenové relaci mám hledat? Poradíte? Dík.

_________________
BlahoSlaVeni budiž SV


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: pon 02. bře 2015 22:06:55 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
ty "nejfrekventovanější" stranové klíče mám tona - kvalitka, ale zaplatí se za to :-( Zbytek nějaký noname


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: stř 01. dub 2015 0:33:05 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 01. dub 2015 0:06:56
Příspěvky: 11
Ahoj, za sebe můžu doporučit Mannesmann - jenom je dobrý vybrat si řadu s 10 letou zárukou. Dělaj víc kvalit nářadí. Nechci vkládat přímo odkaz na eshop, aby to nevypadalo jako reklama, ale když si na zbozi nebo na heurece dáš vyhledat: Gola sada 1/4", 3/8" a 1/2" - německý výrobce Mannesmann 215 dílů v kufru , tak najdeš to co myslím. Cena je sice cca 2800,- ale je tam skoro všechno co na moto a auto potřebuješ. Mám tu sadu cca 5 let a všechno drží (a to jí používám velice často). Jediný co z tý sady nestojí za moc je pár "L" imbusů svázanejch gumičkou, který jsou vidět na obrázku u nejmenší ráčny.

Od Mannesmannu se dá koupit i menší sada, ale tady je toho za tu cenu ve slušný kvalitě dost. Určitě bych si dal pozor na pofidérní značky třeba z Aukra...klasická Tona se dle mého názoru dost pohoršila, Tona expert ujde, ale ta cenovka je drsná...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: stř 01. dub 2015 23:11:57 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Ona cena za Tonu je drsná nejen za export. Mám Tonu v základu, jenom ořech od 10-32 za tři litry. Za tu cenu mám v klidu toho Mannessmanna a se sakra jinó vébavó a podobná kvalita :( Vickrát Tonu neberu........

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: stř 01. dub 2015 23:26:56 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 01. dub 2015 0:06:56
Příspěvky: 11
:) tu sadu jsem si před lety koupil, potom jí viděl táta a chtěl jí k Vánocům...když brácha zjistil, že po letech stálýho šťourání v autech a motorkách drží a je tam i pár specialit (ořechy hvězdičky, dál něco jako torx nástavce ale tisícihrany a podobný blbiny) tak si jí koupil taky. Určitě to není kvalitou Beta nebo Snap-on, ale na intenzivní hobby/poloprofi použití si myslím dobrá věc. K ořechům - mám pár větších ořechů od Honitonu a od Corony a drží slušně a cena byla taky dobrá, tak jsem si před časem koupil sadu imbus ořechů na 1/2" golu (tuším, že jsou od 3-14(16?), stály cca 400Kč v plechový krabičce a držej, takže chtít jenom golu, tak bych klidně Honiton vzal na milost...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. dub 2015 19:14:36 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 22. pro 2012 16:04:57
Příspěvky: 121
Bydliště: SK - Bratislava
Ja som mal skoro vsetko od Tony, raz som potreboval surne kupit gola sadu ale v nedelu do obeda si moc nenavyberas co kupis, holt moja cesta viedla do Hornbachu a pozeram ze gola sada v kufriku a cuduj sa svete zo vsetkym co som v tej chvili potreboval, predava sa v tomto obchodnom retazci pod znackou Industrial a je udajne vyrabana firmou proxxon, stala okolo 60 euro a hovorim si ked vydrzi vydrzi ked nie tak nebudem lutovat velkej sumy penazi islo mi hlavne o to aby vydrzala tu jednu opravu ktoru som potreboval spravit. Pouzivam ju uz tri roky a som velmi spokojny, jedine co z nej pouzivam menej casto je racna, pozivam namiesto nej momentak od proxxonu alebo na povolovanie matic pouzivam predlzenu racnu od tony. Bez problemov by som ju kupil kedykolvek znovu. Ak chces Tonu tak velmi slusne vyzera a je za dobre penize tato TONA E034805T


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. dub 2015 20:55:45 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 01. dub 2015 0:06:56
Příspěvky: 11
mirekk píše:
Ja som mal skoro vsetko od Tony, raz som potreboval surne kupit gola sadu ale v nedelu do obeda si moc nenavyberas co kupis, holt moja cesta viedla do Hornbachu a pozeram ze gola sada v kufriku a cuduj sa svete zo vsetkym co som v tej chvili potreboval, predava sa v tomto obchodnom retazci pod znackou Industrial a je udajne vyrabana firmou proxxon, stala okolo 60 euro a hovorim si ked vydrzi vydrzi ked nie tak nebudem lutovat velkej sumy penazi islo mi hlavne o to aby vydrzala tu jednu opravu ktoru som potreboval spravit. Pouzivam ju uz tri roky a som velmi spokojny, jedine co z nej pouzivam menej casto je racna, pozivam namiesto nej momentak od proxxonu alebo na povolovanie matic pouzivam predlzenu racnu od tony. Bez problemov by som ju kupil kedykolvek znovu. Ak chces Tonu tak velmi slusne vyzera a je za dobre penize tato TONA E034805T


Nechci šířit blud alá jedna paní povídala, takže netvrdím, že to co dál píšu o Toně je pravda, ale už od víc prodejců jsem slyšel, že Tona základní řadu kupuje v Číně a nechává si to jenom značit Tona. Na druhou stranu neznamená, že co je Čínský, je špatný - záleží jak si to objedná a pohlídá ten, kdo to platí...Každopádně, kdybych mermomocí chtěl nářadí od Tony, tak tu sadu na kterou jsi sem dával kód bych si asi klidně koupil - za ty peníze je tam toho taky dost. Sada je vždycky dobrá, nejhorší je, když potřebuješ nutně jeden klíč - stalo se mi, že mi z kapsy na cestě do práce vypadla v autě plochá 19-tka a já myslel, že jsem jí ztratil, zaběhl jsem do prvního krámu, abych to stihnul včas a nechal jsem tam 190Kč za jednu 19-tku Tona expert, to jsem se dost kroutil.

Kdyby jste někdo měl tip na momentovej šroubovák (na vyměnitelný bity) od 0 do cca 10Nm za rozumnej peníz, tak klidně sem s ním...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. dub 2015 21:42:19 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 22. pro 2012 16:04:57
Příspěvky: 121
Bydliště: SK - Bratislava
NapraP píše:
mirekk píše:
Ja som mal skoro vsetko od Tony, raz som potreboval surne kupit gola sadu ale v nedelu do obeda si moc nenavyberas co kupis, holt moja cesta viedla do Hornbachu a pozeram ze gola sada v kufriku a cuduj sa svete zo vsetkym co som v tej chvili potreboval, predava sa v tomto obchodnom retazci pod znackou Industrial a je udajne vyrabana firmou proxxon, stala okolo 60 euro a hovorim si ked vydrzi vydrzi ked nie tak nebudem lutovat velkej sumy penazi islo mi hlavne o to aby vydrzala tu jednu opravu ktoru som potreboval spravit. Pouzivam ju uz tri roky a som velmi spokojny, jedine co z nej pouzivam menej casto je racna, pozivam namiesto nej momentak od proxxonu alebo na povolovanie matic pouzivam predlzenu racnu od tony. Bez problemov by som ju kupil kedykolvek znovu. Ak chces Tonu tak velmi slusne vyzera a je za dobre penize tato TONA E034805T


Nechci šířit blud alá jedna paní povídala, takže netvrdím, že to co dál píšu o Toně je pravda, ale už od víc prodejců jsem slyšel, že Tona základní řadu kupuje v Číně a nechává si to jenom značit Tona. Na druhou stranu neznamená, že co je Čínský, je špatný - záleží jak si to objedná a pohlídá ten, kdo to platí...Každopádně, kdybych mermomocí chtěl nářadí od Tony, tak tu sadu na kterou jsi sem dával kód bych si asi klidně koupil - za ty peníze je tam toho taky dost. Sada je vždycky dobrá, nejhorší je, když potřebuješ nutně jeden klíč - stalo se mi, že mi z kapsy na cestě do práce vypadla v autě plochá 19-tka a já myslel, že jsem jí ztratil, zaběhl jsem do prvního krámu, abych to stihnul včas a nechal jsem tam 190Kč za jednu 19-tku Tona expert, to jsem se dost kroutil.

Kdyby jste někdo měl tip na momentovej šroubovák (na vyměnitelný bity) od 0 do cca 10Nm za rozumnej peníz, tak klidně sem s ním...


to uz som tiez par krat pocul ze zakladne rady od Tony su cina, len kde uz zacinaju vyssie rady poctivo vyrabane v CZ? Lebo nech hovori kto chce co chce ja skratka ceskemu naradicku verim najviac, a zavitniky a podobne naradie kupujem aj ked za nekrestanske ceny iba z Bučovic, ale oplati sa lebo v zavitnikoch sa cina velmi rychlo da rozoznat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. dub 2015 22:31:13 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 01. dub 2015 0:06:56
Příspěvky: 11
Pisu z mobilu, tak se omlouvam za diakritiku...nevim, ze by Tona delala v klasickem naradi nic nez Tona a Tona expert. Tesi me, ze veris ceskemu naradi, otazkou je jak dlouho to nebude, ze pouze veris cinskemu naradi vyrobenem pod bicem ceskeho dozorce :) . S zavitnikama mas naprostou pravdu. Na obcasne protazeni nacleho zavitu cina dobra, ale jak potrebujes opravdu rezat zavity, tak je kvalita poznat po trech zavitech. Stejny peklo jsou vrtaky...nedavno jsem narazil (a koupil) na stare CZ Strakonice HSS vrtaky a to je spona jak das a drzi a jdou dobre brousit...problem je, ze bych klidne penize za slusnej vrtak dal, ale ani podle toho se nejde 100% ridit.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: pát 03. dub 2015 16:14:18 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře 2011 0:14:59
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Tak, když už jsem to téma otevřel, asi bych měl říct, jak to dopadlo. Takže: byl jsem na Výstavě i Veletrhu a našel 1 (slovy jeden) stánek s nářadím. Vybral jsem to nejlepší (největší), co tam měli. Je to 215ti dílná sada v kufru (pěkně jsem se prones...), značka

Příloha:
nazev.jpg
nazev.jpg [ 17.41 KiB | Zobrazeno 5550 krát ]


, (samozřejmě) made in Taiwan a obsah tento:

Příloha:
naradi_kompl.jpg
naradi_kompl.jpg [ 258.8 KiB | Zobrazeno 5579 krát ]


Určitě je to lepší, než ten můj nekolikadesetiletý kufřík a zatím jsem tam našel všechno, co jsem potřeboval. Udávaná cena - už nepamatuju přesně - cca 3400,-, koupeno s výstavní slevou za 2800,- a jako dárek metrová vodováha. Nějak tak jsem si to představoval...

_________________
BlahoSlaVeni budiž SV


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: pát 03. dub 2015 16:23:55 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 01. dub 2015 0:06:56
Příspěvky: 11
Ahoj, obsahem to vypadá velice slušně a jestli to bude držet, tak i ta cena je dobrá...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: pát 03. dub 2015 20:34:26 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře 2011 0:14:59
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Taky bych řek... zapomněl jsem dodat, že na všech těch čudlikách je napsáno Chromvanadium, ovšem, jestli je to pravda, já to nepoznám...
a kdyby někoho opravdu zajímalo, co v tom (všechno?) je, tak:

Příloha:
seznam.jpg
seznam.jpg [ 220.66 KiB | Zobrazeno 5534 krát ]

_________________
BlahoSlaVeni budiž SV


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: sob 04. dub 2015 15:25:00 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 22. pro 2012 16:04:57
Příspěvky: 121
Bydliště: SK - Bratislava
Chlapi znacka Gola je cesky vyrobok?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: sob 04. dub 2015 16:24:46 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 01. dub 2015 0:06:56
Příspěvky: 11
Obávám se, že Gola nářadí je čína, ale to opravdu nemusí znamenat, že je to jebka...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: nářadí
Nový příspěvekNapsal: sob 04. dub 2015 18:42:38 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 22. pro 2012 16:04:57
Příspěvky: 121
Bydliště: SK - Bratislava
Teraz som bol v obchode a vsetko naradie Gola tam visi na visackach Narex, ale z racnou som zatial spokojny a ceny tych racni su teda dost vysoke, obycajna racna okolo 40 euro.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz