Právě je ned 16. čer 2024 15:02:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: jaké máte komplet oblečení na moto
Nový příspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 15:52:24 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
vim, že se toho o textil x kůže a ovšek kolem toho napsalo mraky, ale zajímají mě vaše názory na oblečení co máte, jde mi kůži. ač jsem byl proti kůži, tak po dvou avšak lehkých pádech, si radši pořídim kvalitní kůži. je to lepší? dál, jaké máte boty, rukavice, přilbu. díky

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 17. zář 2009 20:44:58 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. kvě 2008 23:42:46
Příspěvky: 1804
Bydliště: Štěchov
Je to všechno o penězích jako u všeho. Kvalitní kombinéza PSI, 4SR; kvalitní boty SIDI; kvalitní rukavice Alpinestars, 4SR, atd...
U přilby záleží hodně i na tvaru hlavy, jinak nejlepší značky Arai, Shoei, Shark, AGV.... A taky záleží, že každá značka např. Nolan má modely levný, ale i nejlepší model potom je špičkovej a jezděj v něm WSBK, apod.. takže záleží zase na penězích.
Já mám kombinézu Padanu, měl jsem v ní už taky pád, ale prodřely se jen švy, takže přežila docela pěkně... Rukavice A-Pro taky přežily pád, trochu potrhaný, ale ještě přežívají... Helmu mám HJC, je to má první helma, takže nemám s čím pořádně srovnat, takže bych hodnotil tak za 3 z 5...Je docela hlučná, ale sedí a to je hlavní

_________________
Začalo to 05 jednoskokem -> potom dlouho ČZ 175 -> pak modré SV650S -> a teď eruška


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 8:10:36 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
no mám vyhlídnute boty od FORMA, rukavice od CLOVER, přilbu SCORPION EXO 1000, a kombosku od BERIK, mozna 4SR, mozna ALPPINESTAR. ale prave nevim abych nekoupil spatne

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 14:58:59 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23. dub 2009 19:14:22
Příspěvky: 480
kup, co ti sedi, znacky neries
secko je to rovnaky ksunt z azie :D

_________________
...-> Svist SV1000SZ -> ... -> KTM RC8 R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 17:25:08 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
je to fakt.. většina se vyrábí v Pákistánu včetně Alpinestar, Dainess apod. Ale není to ten hlavní argument... důvod, proč se to tam vyrábí, je čistě levná pracovní síla, ta ale s kvalitou nemá co dělat, za to zodpovídá vedení. Je tedy úplně jedno, kde se to vyrábí, takže já bych třeba značky řešil.

Tony - A pokud bych se měl vyjádřit k tobě, tak firmy Scorpion u přileb a Berik u komby... no ještě bych to možná přehodnotil a něco si o tom zjistil, osobně to na mě moc nepůsobí. Zbytek jsou renomované značky.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 20:11:51 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 15. zář 2008 14:43:14
Příspěvky: 370
Bydliště: Nová Paka, Vrchovina
O penězích taky není všechno...jsou vyprodeje starých modelů a ceny jdou dost dolů...nadělat nějáký známosti a ceny jsou taky jinde nakupovat ve větším množství...
Mam boty TCX za 3800,-
http://www.motostar.cz/cs/vystroj-2181/ ... 10173.html
ty už mám rok původně byli za 5500,-
Helmu Lazer Tornado Zebra...pravda ta už si o výměnu říká...je jak jinak než z výprodeje
Rukavice Lookwel
http://www.motostar.cz/cs/vystroj-2181/ ... 10343.html
za 1600,-
No a kombu jsem si koupil starší ale moc pěknou skoro nejetou od PSI
http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_itemId=76630
Za 4500,-...
Zatim jsem spokojenej...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 18. zář 2009 20:14:00 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
Nejt píše:
je to fakt.. většina se vyrábí v Pákistánu včetně Alpinestar, Dainess apod. Ale není to ten hlavní argument... důvod, proč se to tam vyrábí, je čistě levná pracovní síla, ta ale s kvalitou nemá co dělat, za to zodpovídá vedení. Je tedy úplně jedno, kde se to vyrábí, takže já bych třeba značky řešil.

Tony - A pokud bych se měl vyjádřit k tobě, tak firmy Scorpion u přileb a Berik u komby... no ještě bych to možná přehodnotil a něco si o tom zjistil, osobně to na mě moc nepůsobí. Zbytek jsou renomované značky.


no mam tedka prilbu scorpion exo 1000 cernou, takze bych jen koupil stribrnou. jsem s ni spokojen. spadl jsem s ni v sosnove a ani skrabanec, spadl jsem s ni tedka na litru a ani skrabanec, spadla mi z cca 1,5m vysky na hrubej asfal a mam tam jen ctyri tecky, co se tyce vybavy, tak jsem s ni maximalne spokojen. a foukani tam nejake male je. jinak toho berika jsem vzal z motorkaru, nekdo tam o tom basnil. planuju to koupit z http://www.fc-moto.de ceny tam maj pekne. jinak boty se mi libej od sidi vertico. ach jo...

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 19. zář 2009 11:21:12 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 02. čer 2008 9:53:44
Příspěvky: 465
Bydliště: Hradec Králové
myslim že na to máme každej svuj subjektivní názor
já mám blembák od sharku, už 3. a spokojenost, komba spidi jednodíl, botky forma a rukavky od padany(bejvávalo teď...)

třeba co se týče helmy, spousta lidí nemůže sharku dostat na jazyk, já zkoušel AGV, ARAI apod ale asi podvědomě nejlíp seděla zase SHARKa.

Jak píšou kluci vejš, je to o tom aby vše sedělo tak jak má. Třeba u Louise maj v některých prodejnách takovou komoru s fukarem simulující jízdu (vítr ve vlasech:) tam se dá kokos dobře testnout zda někde nefučí apod. Neznám moc shopů u nás kde ti pučej aspoň na zkoušku (je možný že jo, ale nesetkal jsem se s tim). U kombi je zas nutno zkoušet s páteřákem/ledviňákem co člověk běžně vozí a tak by se dalo psát dál.
Jsou to věci co člověk zná, ale při koupi dost často opomíjí.

_________________
Simson S51 Enduro ´86; MZ ETZ 150 ´89; Suzuki GS 500 ´96; Yamaha XJ 600 S ´99; Suzuki SV 650 S ´03 + SV 1000 S ´03 + Jawa 555

http://krejzy-pikador.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 19. zář 2009 12:21:27 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Jejda mane ale nemůžu přece koupit věc a ohlížet se primárně na to, jestli mě sedí nebo ne... určitě je lepší kvalitní komba, která mi bude třeba trochu volná, než supr padnoucí šmejd, kde švy ani kůže nevydrží lautr nic. Volnější kůže ztrácí jen na atraktivitě, ale s účinností už to tak hrozný není, pokud to není moc... (textil je snad elastickej a přiléhavej?). To samý platí u přileb. Lidi to často přehánějí a myslí si, že když je někde malinko volnější a třeba do ní trochu fouká, hned je to špatně a radši vemou přilbu, co je bude trochu tlačit, což je vůbec to nejhorší. Podívejte se na piloty GP, SBK apod. jak ti si nasazujou a sundávají helmy.. prostě žádnej odpor, žádný zarudlý ksichty, otlačeniny, když je po závodě sundaj apod... nemají je vůbec tak natěsno! Problém je, že ten materiál pracuje a prostě se roztáhne. My s tím počítáme, nemáme moc peněz a radši teda berem hystericky věci menší, ale bacha na to, i tohle může příčina nehody (až se ve vedru v tlačící přilbě zamotá hlava a přijde ztráta koncentrace). Takže buď hadry častěji měnit nebo u kvalitních přileb často není problém za pár šušní měnit výstelku, anebo (tak to řeším já) koupit teda o trochu menší s tím, že než vyjedu, tak si to ještě doma pořádně vytvaruju. Helma mě na začátku tlačila na čele, tak jsem ten polystyren v těch místech opatrně zamáčkl a teď sedí prostě absolutně stoprocentě. V kombě stačí se nějaký den pohybovat po domově a ona už se roztáhne tam, kde ji k tomu donutíte (třeba Popis lehl s kombou do vany, ale to už je pakošina :)).

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 20. zář 2009 11:19:45 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
Nejt píše:
třeba Popis lehl s kombou do vany, ale to už je pakošina :)).

:lol: :good: :rotfl:

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz