Home SV Forum SV a vse kolem nich Doplňky a tuning Ladáky pokec o ladacich - homologace, tlumivky
Právě je úte 04. čer 2024 5:13:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: čtv 15. kvě 2008 20:05:58 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
spiedr píše:
No to sem tomu dal.Stačí to kamenování.Nikdy sem nevlastnil takovou motorku takže sem ani netušil že musí ty laufy bejt homologovaný když se na ně dávaj.Bral sem to jako samozřejmost,ale po přečtení těch přízpěvků sem si nebyl jistej jestli třeba ten můj do nich nespadá a při nákupu mně na to nikdo neupozornil.Mohlo mně napadnout že když sem odtoho nedostal žádnej doklad že to asi nebude ono.......hurá tak sem zesebe udělal blbce no a mužu schánět.

Nic si z toho nedelej... to je na tomhle foru celkem bezny, ze kdys je tu nekdo novej a polozi otazku na neco co uz se tu nekde resilo tak dostane pojeb...

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 15. kvě 2008 21:03:19 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
Jimbo píše:
Nic si z toho nedelej... to je na tomhle foru celkem bezny, ze kdys je tu nekdo novej a polozi otazku na neco co uz se tu nekde resilo tak dostane pojeb...

Jak jsem psal, nešlo o to že se zeptal, ale o to že to je opravdu vyřešený a po přečtení vlákna neprosto jednoznačný...

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 15. kvě 2008 23:04:49 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Jo jo to je, ale nekdy sou ty reakce mozna az zbytecne ostry... pro novacka neprijemny, ale je to tak...

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 16. kvě 2008 9:48:36 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 7:55:51
Příspěvky: 189
Bydliště: Ceske Budejovice
To Spiedr: Zase bych to nevidel tak cerne. Vic jak polovina motorek jezdi s nehomologovanejma ladakama, ale samozrejme do Rakouska a Nemecka je to trochu risk, kdyz ted delaji pakarnu. Sam tam jezdim dost casto a taky zadnou homologaci na laufu a papir od toho nemam. Z vlastni zkusenosti vim, ze jak ti to nejak extra nerve a neporusujes predpisy, tak po tobe nejdou. Ostatni zeme jsou naprosto v pohode.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 16. kvě 2008 13:55:23 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 30. lis 2007 9:40:50
Příspěvky: 70
Bydliště: Klatovy
To jimbo<:No zrovna nováček na tomhle foru nejsem jen nemam čas na psaní ale zarazila mně ta reakce na jednu blbou otázku na kterou stačilo napsat jednu blbou odpověd tot vše.

To dany<:Je to divný v Rakousku sem nebyl ale že němci dělaj sprasky se divim jezdim tam z plechovkou dost často dokonce sem tam 4roky makal bratránek tam dělá už 12let automechanika vim že si tam na plechovku mužou namontovat třeba splachovací záchod když jim to projde u TÜV ,ale že tam delaj problem z laufama sem nevěděl.

No ukončím tuto debatu nebo zas dostanu pojeb že to patří někam jinam.

_________________
Kolo - Jawa50 Pionýr - kolo+vlak - Jawa250 Panelka - Suzuki SV650S 01-Honda CB750


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 20. kvě 2008 5:30:14 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. led 2008 14:08:05
Příspěvky: 61
Bydliště: Zdar nad Sazavou
jeste takovej dotaz, kdyz bych si sfalsoval papir o homologaci a nemel na vyfuku vyrazeny to ecko,tak myslite ze mi na to skoci? nebo to nemam ani radeji zkouset. Kdyby mel nekdo papir od Tenaxu http://www.vyfukytenax.cz/fotogalerie/kn05.html a byl tak hodnej a v dobre kvalite mi ho oskenoval, tak bych byl moc vdecnej

_________________
simson 51s, CZ175/477, CZ175/487, SV 650n 2000
CZ125/519cross, CZ250/513cross, Suzuki 250 cross


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 20. kvě 2008 9:40:27 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 8:42:12
Příspěvky: 371
Bydliště: Kamenice u Prahy
To mě zajímá jak někdo muže mít papír od Tenaxu když ani nejsou homologovaný :) Takže to si ho asi budeš muset napsat sám :)

_________________
Jawa Mustang -> Jawa Chopper -> Suzuki DR 125 -> SV 650 S K7


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 20. kvě 2008 9:54:48 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Já nevím, tak znovu.... potřebuješ osvědčení, vyražený éčko a homologační vložku!!!! Tyhle tři body ti zajistí bezúhonnost, VŠECHNO osatatní je nedostačující v tom smyslu, že už by si na tobě smlsnout mohli, záleží na náhodě a na zemi, kam jedeš. Takže i když zfalšuješ papír, pořád tam nebudeš mít to éčko, ne?? A můj názor je, že falšovat cokoliv se vůbec nevyplácí, protože se někde rozstřelíš, někoho sejmeš s sebou a když se na to přijde, kouká z toho pořádnej průser.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 20. kvě 2008 10:15:20 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 22:11:49
Příspěvky: 196
Bydliště: Havlíčkův Brod
Neith píše:
Já nevím, tak znovu.... potřebuješ osvědčení, vyražený éčko a homologační vložku!!!! Tyhle tři body ti zajistí bezúhonnost, VŠECHNO osatatní je nedostačující v tom smyslu, že už by si na tobě smlsnout mohli, záleží na náhodě a na zemi, kam jedeš. Takže i když zfalšuješ papír, pořád tam nebudeš mít to éčko, ne?? A můj názor je, že falšovat cokoliv se vůbec nevyplácí, protože se někde rozstřelíš, někoho sejmeš s sebou a když se na to přijde, kouká z toho pořádnej průser.


Je to tak...Jenom k tomu papíru...Je tak jako tak okopírovaný, žádný originál neposílají, aspoň u IXIL ne-e. Nejduležitější jsou znaky, které se dají ověřit na místě... E-čko, hom. vložka..papír pro jistotu v peněžence. Když budou hodně prudit,tak si budou ověřovat jestli ten konkretní lauf opravdu v dané zemi E.Unie dostal homolog. Potom si Tě mužou vzít na změření db...když naměří víc než je v zemi kde je to homolog. povolený,tak jsi v prdeli... Většinou to nehrotěj,ale ....Zároveň každá země může mít jiné normy, co projde IXIL ve Španělsku nemusí projít v Rakousku...Ale většinou se řídí E-normama... Podle mě je to prostě jasný...kdo chce ven a může nasadit orig. doporučuju...Kdo nemá orig. a má homolog. ať jezdí hodně opatrně...a kdo nemá homolog. :bye:

_________________
Jawa 05 64' > Suzuki SV 650 k5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 20. kvě 2008 10:40:37 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. led 2008 14:08:05
Příspěvky: 61
Bydliště: Zdar nad Sazavou
no orig mam,ale neni upravenej na pridelani, je ufiklej flexou a za 14 dni jedeme alpy :(
Tak budu muset nekde rychle sehnat nerez trubku a skusit upravit ten origos. Prislo mi jen
snazsi na PC predelat nejakej doklad od ladaku, nevedel sem ze Tenax dela vsechny bez homologace

_________________
simson 51s, CZ175/477, CZ175/487, SV 650n 2000
CZ125/519cross, CZ250/513cross, Suzuki 250 cross


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 20. kvě 2008 12:18:33 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 8:42:12
Příspěvky: 371
Bydliště: Kamenice u Prahy
njn Tenax nedělá no ... Nejjednodušší to budeš mít tam vrátit orig a to tak že to vem celé do servisu oni si stim poradí.

_________________
Jawa Mustang -> Jawa Chopper -> Suzuki DR 125 -> SV 650 S K7


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 20. kvě 2008 14:52:58 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
a.m.b.r.y píše:
no orig mam,ale neni upravenej na pridelani, je ufiklej flexou a za 14 dni jedeme alpy :(
Tak budu muset nekde rychle sehnat nerez trubku a skusit upravit ten origos. Prislo mi jen
snazsi na PC predelat nejakej doklad od ladaku, nevedel sem ze Tenax dela vsechny bez homologace


Ja ho mam taky ufiklej a problem bych vtom nevidel zadnej... Za 14 dni ho sfouknes jak nic...
Vemes trubku kera bude mit vnitrni prumer shodnej (nebo o chlup vetsi) jako vnejsi prumer origo svodu, uriznes to co ja vim 4 cm, z kazde strany to nariznes a navaris tam 2 ocka, pak bud do jednoho udelat zavit nebo ta stahnout matkou. To sami na druhe strane a objimka je na svete :good: Pak to fokni nejakym vypalovacim stribrnym sprejem na vefuky a nebude to ani zase tak moc mlatit do voci :)

V brzke dobe se to hodlam vyrobit si to taky, abych to pak mel poruce az budu chtit zavitat do rakouska, nemecka...

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 03. čer 2008 20:32:00 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
nechci vam vsem do toho mluvit, ale papir o homologaci ebou vozit sebou nemusis, stejne tak jako TP, od ceho by potom byly homologacni znacky s cislama homologace? Stejne jako mate na svetlech, blikacich atd ?! Homologaci od helmy taky vozite? Mam na nejakem dilu E4 atd ? = je homologovanej.

Co se tyce homolog. vlozky, tak jestlize ji mam namontovanou a nekomu se nebude neco libit, tak at si to jde vyridit s panem Akrapovicem, LeoVincem a jim podobnyma, pac ja NEJSSEM zkusebni technik!!! A pokud mam homolog. vlozku, kterou mam kuchlou a mam ji tam jen na oko, tak sem dement a musim nest za sve jednani nasledky....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 03. čer 2008 20:37:23 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Tak koncovku Ixil mě dodali už s namontovanou vložkou, já ji jen vykuchal. Myslím, že to tak řeší i jiní výrobci, kteří plní homologační normy. A co se týče papíru o homologaci... nejsem právník ani ouřada, takže se v tom z tohodle hlediska nevyznám, ale jde o zkušenosti mnoha lidí, co vyjili za hranice a ten papír po nich požadovali (jen k laufu), takže jde čistě o praxi.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 03. čer 2008 21:38:02 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
nebudte paranoidni ... jak jsem psal - vozite sebou naky homologacni listy k prilbe??? Pokud tam mam homo vlozku, tak mi muze kazdej policajt vylizat prdel, pac EURO normy platej uz podl nazvu v EVROPE!!! Cili pokud me bude nakej policajt prudit a ja vim, ze jinak mam vse v poradku (pneu, svetla, povinnou vybavu), tak muze delat problemy jaky chce, ale UPLNE stejny problemy muzu pak delat ja jemu, jen se ho nesmim bat!

Stejne tak jako spousta lidi je priposranejch ze sekuritaku v obch.centrech... Muzu vas poprosit o ukazani obsahu vaseho batohu? NE,nemuzete, na to nemate pravo! Zkusi na me sahnout, nebo me zastavit tak ma sakra problem! .... a princip je podobnej i u policajtu - musis znat jejich a svoje prava! Budes trvat ze je vyfuk OK a on bude prudit? Nejspis Ti bude chtit prohledat zavazadla, OK, muze, ale musi Te na toto jeho pravo upozornit. Neupozorni? Nevezme si na prohlidku zavazadla sterilni rukavice? OK, ma problem .... atd ....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 03. čer 2008 22:50:18 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
No, zní to sice logicky, ale ať je to jak chce, než se s nima někde za hranicema přetahovat a řešit sáhodlouhý nesmysly, který třeba vyhraju, ale bude mě to stát nervy a čas, tak si ten blbej papír raději vezmu, to mě neubyde. Praxe je taková, že se po něm prostě ptají, mám ho, tak si ho vezmu.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 04. čer 2008 9:49:56 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Mám homologovaný Leo Vince,na výfukách vyražený E.Sice jsem vytáhl vložky a loni odjel Hrvatsko bez jakýchkoli problémů.Žádnej papír jsem k tomu nedostal a mrdám na to,abych nějakej sháněl.....
To je to samo,jako kdybys musel vozit nějakej papír k helmě,jako doklad,že je provozuschopná na silnicích?? :doh: :doh: :beg:

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. črc 2008 8:28:13 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 23. dub 2008 6:23:15
Příspěvky: 25
Bydliště: přerov nad labem
mam ladak znacky gqg bike.nikde sem ho nenasel prodavat.mam moto z italije tak to asi bude italsky.neznate nekdo tuhle znacku?popripade nejakej odkaz.diky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. črc 2008 10:01:08 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 7:55:51
Příspěvky: 189
Bydliště: Ceske Budejovice
http://www.geg-bike-exhausts.co.uk/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 04. črc 2008 10:23:26 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 23. dub 2008 6:23:15
Příspěvky: 25
Bydliště: přerov nad labem
dany píše:
http://www.geg-bike-exhausts.co.uk/


moc diky za odkaz.mate taky nekdo ladak tyhle znacky??napiste komentare.me ten zvuk znej pripada moc fajn :) :thumbsup:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz