Home SV Forum SV a vse kolem nich Doplňky a tuning Ladáky VÝFUKY - tunit či netunit alias Jiřin vs. zbytek světa(zase)
Právě je pát 10. kvě 2024 11:57:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:17:01 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
nicmene chapu a uznavam naprostej origo stav u motorek, ktery na to maji vek (25 let stari a vic), nebo "aristokraticky puvod" .... MV Augusta, Benelli, ...... u nich bych za jakejkoliv tuning lamal ruce :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:20:48 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 12:18:08
Příspěvky: 2078
Bydliště: Rosice
mateSAS> No to bych musel zvážit, každopádně kdybych už si laďák kupoval, tak designově co nejbližší původnímu výfuku – nerezový, a hlavně s homologací a tlumivkou. Ale v praxi bych to řešil, tak že bych si koupil původní koncovku od těch co si na motorky montují laďák a chtějí „vyhozené“ peníze částečně dostat zpět :mrgreen:.

_________________
Jawa 555 >> Simson S51 >> ČZ 471 >> SV 650 N >> SF 848
http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_itemId=130 –– Moje gallerka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:25:26 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
Jirin> kdyz tak nad tim premyslim, tak Tvuj pristup beru v pripade jiz zminovanyho auta ...... tam bych taky vrazdil za jakejkoliv tuning ... ale to proto, ze auto beru jen jako nutny zlo pro premistovani z mista A do mista B

ale u motorky k tomu pristupuju naprosto jinak ....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:26:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
No zase musím přitakat.. sice pokud se bavíme o tom, co na začátku, a sice o motivech utratit ty strašný hrachy za laďák, pak trvám na tom, že u mě jde o hlavně o můj osobní požitek z poslechu a jízdy... ale následný efekt je i to okolí, i když zrovna jinde než ve městě to nevnímám, když někde klopím a jedu pod plným, zvuk je opravdu to poslední, co vnímám...

Jinak pirátničit ve městech taky není špatná zábava (to nemusí hned znamenat jezdit po městě vyloženě nebezpečně, i když každý má svou "míru")! Noční Brno je na to ideální... A tůrování v tunelech je jasná věc, když jsme jeli s Popákem v Alpách, jediný tunel nezůstal v celku, jak jsme tam působili to zemětřesení... a příhodu s dvěma dámama v podjezdu pod mostem v Jižních Čechách, kde mi opět ujela ruka s plynem a dámy málem odvezli s infarktem, tady taky nebudu zmiňovat, to už bych se před Jiřinem fakt styděl...

S autem to beru taky stejně... nutný zlo

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:31:03 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
Jj ... nerikam ze jezdit po chodniku, srazet duchodce a detsky kocarky ... nicmene kdyz jsem onehda jel v Holesovicich po Argentinsky, kde jsou asi troje semafory za sebou, z kazdejch jsem jel po prdeli ... tak na tretich jsem si vsiml, ze celou dobu za mnou jede nakej dzip a spolujezdkyne si moje pocinani nataci founem a zveda palec jakoze dobry ...

nic nenamasiruje chlapovi vic ego :D

stejne tak jako me pobavi leknuti prechazejicich chodcu kdyz cekam na krizovatce na zelenou a vrknu plynem ...


Naposledy upravil mateSAS dne čtv 30. říj 2008 1:33:23, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:32:34 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
Neith píše:
že u mě jde o hlavně o můj osobní požitek z poslechu a jízdy... ale následný efekt je i to okolí


heh ... kovarova kobyla a sefcova zena ...... mam polorozpadlej vyfuk drzici pohromade vazacim dratem :D pac se porad rozpada:( ale naprosto krasne zni .... :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:33:54 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 12:18:08
Příspěvky: 2078
Bydliště: Rosice
Já už jsem holt takovej – uznávám, že když už si dali konstruktéři práci s návrhem ať auta nebo motorky, tak já tento návrh přijmu jako celek a nebudu do něj zasahovat.

Jinak letos jsem si ozkoušel za jízdy poslouchat MP3 + pokyny z navigace + vysílačku a přijde mi to lepší než poslouchat uřvanej laďák :-)

_________________
Jawa 555 >> Simson S51 >> ČZ 471 >> SV 650 N >> SF 848
http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_itemId=130 –– Moje gallerka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:36:20 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
jirin.sv píše:
Jinak letos jsem si ozkoušel za jízdy poslouchat MP3 + pokyny z navigace + vysílačku a přijde mi to lepší než poslouchat uřvanej laďák :-)


a tak to pozor ............... to jakoze jsi to mel ve sluchatkach? ....... taky jedna kamoska jezdi zasadne s hudbou v usich .... tuto zase extremne odsuzuju .... pac pak o hodne dyl uslysis sanitku, policajty, hasice ... bo i blbej klakson ....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:42:34 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 12:18:08
Příspěvky: 2078
Bydliště: Rosice
mateSAS píše:
a tak to pozor ............... to jakoze jsi to mel ve sluchatkach? ....... taky jedna kamoska jezdi zasadne s hudbou v usich .... tuto zase extremne odsuzuju .... pac pak o hodne dyl uslysis sanitku, policajty, hasice ... bo i blbej klakson ....

S peckama ne, měl jsem půjčenou helmu se zabudovanými reproduktory – http://www.ppelectronic.cz/zbozi/vysilacky/handsfree-cobra-moto-pmr-mbh-do-prilby
Obrázek
Oproti peckám s tím relativně slyšíš i okolí :good:
Přes zimu si to určitě pořídím i do své helmy, minimálně kvůli té GPS

_________________
Jawa 555 >> Simson S51 >> ČZ 471 >> SV 650 N >> SF 848
http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_itemId=130 –– Moje gallerka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:46:12 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
jo tak ....... mno .... nicmene ........ me to prijde tak nejak ... stejnak omezujici moznost vnimat okoli ... ANO - delaji se helmi uz se zabudovanyma "sluchatkama" a BT pripojenim ale stejnak ... :( .. navic pak bys ten ladak potreboval tuplem - abys svuj motor vubec slysel :D:D:D

... neco jinyho bude muzika na Harley Davidson Ultra Clasic Electra Glide Screaming Eagle :D ...

a vubec - jdu chrnet .... brou noc :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 1:50:09 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 12:18:08
Příspěvky: 2078
Bydliště: Rosice
Výfuk slyšet nepotřebuju – od toho mám otáčkoměr a hlavně engear :-)
Taky to balím, dobrou :hello:

_________________
Jawa 555 >> Simson S51 >> ČZ 471 >> SV 650 N >> SF 848
http://suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_itemId=130 –– Moje gallerka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 14:50:57 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 15. úno 2008 17:56:26
Příspěvky: 259
Bydliště: Blučina
No GP EVO II od Yoshimury, to je krása...Snad nejhezčí výfuky... :thumbsup:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 18:34:21 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. kvě 2008 23:42:46
Příspěvky: 1804
Bydliště: Štěchov
Každopádně nedávat nic k uším nebo do uší co tam nepatří, pak neuslyšíš pořádně ať už co se děje v okolí nebo s motorkou, třeba začne vydávat nějakej neobvyklej zvuk a ty si toho nevšimneš žejo.
A co se týče těch konstruktérů, tak ti navrhují komponenty nejen k tomu aby to byl celek, ale aby se vyměňovaly a tím pádem vylepšovaly. Nikdy ti tam nedají komponentu, která má nejlepší poměr cena/výkon. Ale dají ti tam komponentu se slabším výkonem za velkou cenu, což je originál :grin:

_________________
Začalo to 05 jednoskokem -> potom dlouho ČZ 175 -> pak modré SV650S -> a teď eruška


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 19:20:31 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Neith píše:
A tůrování v tunelech je jasná věc, když jsme jeli s Popákem v Alpách, jediný tunel nezůstal v celku, jak jsme tam působili to zemětřesení... a příhodu s dvěma dámama v podjezdu pod mostem v Jižních Čechách, kde mi opět ujela ruka s plynem a dámy málem odvezli s infarktem, tady taky nebudu zmiňovat, to už bych se před Jiřinem fakt styděl...

S autem to beru taky stejně... nutný zlo

:amen: přesně tak, kdo semnou už jel, tak ví, že to já taky rád :grin: pod každým mostem, podjezdem, tunelem, si to vždycky pořádně otočím, no to je nááááádhera : lovebike :
A když semnou jede ještě shorty, nebo Dobroš, a ti se taky rádi pokochají, tak pak je to tuplem náááádhera :thumbsup:
A další sezonu se k nám přidá ewans, no to bude skvostný :lol:

No a tu hudbu do helmy, no nevim, musí to zákonitě zhoršit vnímání okolí, do toho bych nešel, na tu GPS to beru, ale na mp3 eee, navic já do helmy nedostanu ani brýle, natož repráky :lol:

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 19:40:50 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. kvě 2008 23:42:46
Příspěvky: 1804
Bydliště: Štěchov
Tak tak, nikde nevynikne zvuk laďáku líp než v tunelu :good:

_________________
Začalo to 05 jednoskokem -> potom dlouho ČZ 175 -> pak modré SV650S -> a teď eruška


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 19:51:00 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro 2007 13:58:32
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
a já myslel že jsem magor jen já když v každym tuletu přidám pod kotel : motosmileV :
je to srdcová záležitost! tlumivku mam pod sedlem a když chci jet pijánko stačí utáhnout jeden šroubek a je klídek :thumbsup:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 20:14:05 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
hehe .... jen to melo vedlejsi efekt na ... jednu (mam zakazo jmenovat) - pac si dycky stezovala, ze se za mnou neda jezdit, pac neslysi svuj motor :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 20:35:01 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Wind - ty máš podsedlák?? V galerce nee... hodíš foto?

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 20:42:04 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Jo jinak pánové, co nemáte žádný pořádný laufy a chcete trochu oživit zvuk při akceleraci, tak jsem teď ozkoušel jednu věc... už jsme se tu o tom kdysi bavili a jediný, kdo to zkusil, byl Popi, dokud měl místo otevřenýho laufu ještě rouru od kamen a efekt to asi mělo, neřešil jsem to, měl jsem IXILa... Jde o vybejčení toho gumovýho sráča (šnorchl) z airboxu. Původní idea podle jednoho anglického zdroje bylo touhle "úpravou" zlepšit křivky momentu a výkonu v důsledku vhánění studenějšího vzduchu do airboxu, což se moc nepotvrdilo (spíš vůbec), ale zvukový efekt je docela překvapivej...
Teď jsem na SV hodil většinu do fungl stavu včetně laufu, zahodil ten šnorchl z airboxu a při akceleraci je to fakt kurevskej rozdíl... jen při otevření plynu. A nezní to špatně, žádný dunění nečekejte, ale prostě motor jde slyšet o polovinu víc a mě se to líbilo, až mě to překvapilo... Ale počítejte s následující nevýhodou... filtr se vám zasere o dost rychleji, do airboxu prostě poletí víc svinstva. Vy s papírákáma asi budete muset častěji profoukávat a pěnováci zase častěji prát... ale pro ty, co nemají laďáky, to za to stojí!!! Vymrdání šnorchlu je práce na pět minut...

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. říj 2008 23:46:00 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
hehehe ... mi pripomina kdyz jsem na MZte dal misto origo filtru rozpulenej filtr ze skodovky .... taky se zmenil zvuk sani jako svin :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz