Home SV Forum Suzukisv.cz SV team Plug & Play ATRE
Právě je čtv 28. bře 2024 21:33:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: sob 06. črc 2013 19:22:13 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 17. zář 2011 23:09:48
Příspěvky: 80
Bydliště: Běšiny
Za ty prachy bych to taktéž vyzkoušel. K5 650


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: ned 07. črc 2013 0:46:44 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 23:57:56
Příspěvky: 284
Bydliště: Beskydy
Ahoj, taky bych měl o kousek zájem.

_________________
Jawa 555; Suzuki SV650N K3; Suzuki V-Strom 1000 K4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: ned 07. črc 2013 1:33:29 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
Jsem rád, že se to tu hýbe. Jen tak dál. :clapping: Jakmile bude zájemců trochu víc, objednám konektory a jde se na to.
Pište sem, prosím, znovu i vy, kteří jste reagovali na předchozí nabídku (rok 2011/12), pokud máte stále zájem. Díky. :good:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: ned 07. črc 2013 7:44:41 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
_TB_ píše:
Pokud někoho zajímá jak na to (udělal jsem to se vším pod 2000 Kč), někam to sem na fórum napíšu.
No pokud to máš uškrceny na papiech tak to samozřejmě spoustu lidí zajimat bude, takže šup šup a honem to sepiš :good:

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: ned 07. črc 2013 9:56:07 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Mám na SVým litru úpravu, viz:
http://www.suzukisv.cz/index.php/sv-for ... modifikace
Tak se ptám....je to to samé? Nebo je to jiná úprava?

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: ned 07. črc 2013 12:18:24 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
Kawa píše:
Mám na SVým litru úpravu, viz:
http://www.suzukisv.cz/index.php/sv-for ... modifikace
Tak se ptám....je to to samé? Nebo je to jiná úprava?


Rozdíly oproti tomu, co uvádíš (tj. TRE a ATRE), už v tomhle vlákně byly trochu řešeny na začátku, tak jen zopakuji a dodám, že to, co tu nabízím já, obsahuje tranzistor a umožňuje tak identifikovat zařazený neutrál (svítí kontrolka a měl by být i nějaký rozdíl po nastartování/při zahřívání motoru/volnoběhu s vyřazeným neutrálem), zatímco u TRE (jen odpor) je palivová mapa šestky i na neutrál. Navíc se toto ATRE zapojuje přes origo konektory, takže jednoduchá instalace, možnost opětovného rychlého výjmutí (třeba když si chcete nechat omezit výkon ;)), žádné stříhání drátů a tak. :)


Naposledy upravil _TB_ dne pon 08. črc 2013 11:10:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: ned 07. črc 2013 12:24:12 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
stafflik píše:
_TB_ píše:
Pokud někoho zajímá jak na to (udělal jsem to se vším pod 2000 Kč), někam to sem na fórum napíšu.
No pokud to máš uškrceny na papiech tak to samozřejmě spoustu lidí zajimat bude, takže šup šup a honem to sepiš :good:


Za moment to sem hodím. Zatím visí obšírnější verze na motorkářích, pro fórum to trochu zkrátím a zpřehledním. :write:

EDIT: Když už tu ten OT je, tak slíbený příspěvek je zde, kdyby to tu někdo hledal. ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: pon 15. črc 2013 23:42:32 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
Nikdo další se nepřidá? Vyrobil jsem pár "vnitřků", odzkoušel je, už jen přidat konektory... :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 16. črc 2013 8:35:14 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
_TB_ píše:
Kawa píše:
Mám na SVým litru úpravu, viz:
http://www.suzukisv.cz/index.php/sv-for ... modifikace
Tak se ptám....je to to samé? Nebo je to jiná úprava?


Rozdíly oproti tomu, co uvádíš (tj. TRE a ATRE), už v tomhle vlákně byly trochu řešeny na začátku, tak jen zopakuji a dodám, že to, co tu nabízím já, obsahuje tranzistor a umožňuje tak identifikovat zařazený neutrál (svítí kontrolka a měl by být i nějaký rozdíl po nastartování/při zahřívání motoru/volnoběhu s vyřazeným neutrálem), zatímco u TRE (jen odpor) je palivová mapa šestky i na neutrál. Navíc se toto ATRE zapojuje přes origo konektory, takže jednoduchá instalace, možnost opětovného rychlého výjmutí (třeba když si chcete nechat omezit výkon ;)), žádné stříhání drátů a tak. :)

tak ne, že bych si připadal jako debil, ale neutrál mně po napájení odporu svítí taky(na přístrojovce) :grin: . Ovšem pokud je to myšleno, že nebude svítit na ukazateli, tak mě to zajímá, pořídil jsem GIPRO ukazatel, ještě jsem se nedostal k instalaci. Tam mně s odporem nebude svítit neutral? Něco o tom psal už i jiřin, na začátku vlákna a tak nějak jsem to z toho pochopil.
vzhledem k tomu, že už tam mám odpor, tak výhoda snadnější instalace ATRE už je pro mě taky pase.
jak dále píšeš, tak o rozdíl po nastartování, zahřívání mně až tak nejde.
mohl bys mně nějak popsat, jak bude fungovat TRE(odpor) ATRE(tebou nabízené) s ukazatelem GIPRO? Je to jen ukazatel, bez ATRE.
http://obchod.bikerscrown.cz/gipro-ds-h ... 9900028434
jako nemám problém odpor hodit do řiti a dát tam od tebe ATRE, pokud to ovšem bude nějaká výhoda a bude to fungovat s GIPRO.
Dík za info

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 16. črc 2013 10:20:49 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
Kawa píše:
tak ne, že bych si připadal jako debil, ale neutrál mně po napájení odporu svítí taky(na přístrojovce) :grin: ...

Proč by sis měl připadat jako debil? ;) Mně ze schématu přišlo, že by neutrál u TRE (jen odpor) svítit mohl, ale leckde jsem četl, že tomu tak není. Nebyl jsem si jistý, protože jsem to na vlastní oči neviděl, proto jsem (trochu "právnicky") nikdy netvrdil to, že s TRE nesvítí, ale jen to, že s ATRE ano. :grin: Každopádně ale děkuju za info. :good:

Kawa píše:
... mohl bys mně nějak popsat, jak bude fungovat TRE(odpor) ATRE(tebou nabízené) s ukazatelem GIPRO? Je to jen ukazatel, bez ATRE...

Nerad bych se nechal opět dezinformovat :grin: (opět jsem to na vlastní oči ještě neviděl), ale jsem dost výrazně přesvědčen, že zrovna GIPRO ti bohužel nebude fungovat ani s TRE ani s ATRE (i informace na tebou uvedené stránce s tím souhlasí: "... na rozdíl od konkurenčních výrobků čte pozici zařazeného rychlostního stupně přímo z jednotky ECU"). :( Důvodem je, že GIPRO bere signál z toho, co TRE (i ATRE) obchází. Jednoduše řečeno, TRE nutí motorku si "myslet", že tam má šestku. GIPRO ukazuje, co si motorka "myslí", že má zařazeno.
Pokud chceš TRE (nebo ATRE) a ukazatel kvaltu, jsou dvě řešení. První je koupit výrobek přímo od GIPRO (tedy ukazatel a TRE v jednom), druhé je použít ukazatel, který nečte informace o zařazeném stupni z elektroniky motorky, nýbrž si třeba počítá poměr otáček a rychlosti (Engear a další). Druhou variantu mám na motorce já.

Kawa píše:
... vzhledem k tomu, že už tam mám odpor, tak výhoda snadnější instalace ATRE už je pro mě taky pase.
jak dále píšeš, tak o rozdíl po nastartování, zahřívání mně až tak nejde...

Chápu, že pokud už máš TRE, výhoda snazší instalace odpadá, psal jsem to i pro ostatní, aby viděli rozdíl. Na chování při zahřívání si lidé na zahraničních fórech občas stěžovali, tak nevím.

Poslal bych ti SZ s dotazy ohledně volnoběhu s TRE, pokud ti to nevadí. Jde čistě o mou zvědavost, nemá cenu to tím tady plevelit. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 16. črc 2013 11:34:56 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
TB - díky za vyčerpávající info.
Takže to udělám vylučovací metodou. TRE (odpor) už tam mám. Zapojím GIPRO a uvidím, dám report jak se to chová.
SZ klidně pošli, ale pokud jsi z Popůvek - parkuju momentálně SVo v Brně, na Lesné. Myslím, že bude lepší, když se stavíš a uvidíš sám. Popisovat něco stojí za hovno, je lepší to vidět, slyšet. Případně dnes odpo budu v garáži v Blansku, kdybys měl čas, stav se. Numero na mě je 602543276.

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 16. črc 2013 12:45:49 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
Kawa píše:
TB - díky za vyčerpávající info...


Není zač. :) Jen doufám, že tě to info nejen vyčerpalo, ale trochu ti i pomohlo. :grin:
Zbytek v SZ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 16. črc 2013 21:08:34 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
Kawa píše:
... Případně dnes odpo budu v garáži v Blansku, kdybys měl čas, stav se...


Pro úplnost doplňuji, že návštěva u Kawy dopadla podle očekávání: Gipro s TRE (tedy ani ATRE) nefunguje.
Opakuji však, že jiné ukazatele, které neberou informace o zařazeném stupni z řídící jednotky, ale dopočítávají si je (např. Engear), fungují. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: čtv 25. črc 2013 10:18:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Tak jsme včer pokračovali na téma Gipro a úprava TRE. ATRE zatím nemám, čekám na vyrobení.
Měl jsem Gipro DS, které nefungovalo:
http://obchod.bikerscrown.cz/gipro-ds-h ... 9900028434
Vyměnil jsem ho za Gipro X a to již funguje s úpravou TRE:
http://obchod.bikerscrown.cz/gipro-x-bl ... 9900026543 + k tomu kabeláž:
http://obchod.bikerscrown.cz/gpx-u01-ka ... 9900026545

X je oproti DS levnější, koupeno záměrně v BC, sleva 10% funguje :thumbsup:

Úprava TRE:http://www.suzukisv.cz//forum/viewtopic.php?f=23&t=692&p=38251&hilit=TRE#p38251

Rozdíl Gipra je v tom, odkud snímá a vyhodnocuje ukazování zařezeného kvaltu. DS se jednoduššeji instaluje - nacvakne se do konektoru pod nádrž a šmitec.
Gipro X - jsou tam 4 dráty, + - , další 2, které se dávají na čidlo rychlosti a snímač otáček. Docela vopruz, ale za cca hodinu to bylo. Tímto díky zdeňkovi za nasměrování, kde najít příslušné káble :good: .

Jakmile bude k dspozici ATRE, tak dám echo, zda to s Giprem X funguje - ale dle předpokladů by mělo.

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: ned 01. zář 2013 23:19:27 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 03. říj 2012 13:35:57
Příspěvky: 20
Bydliště: Oslavany
Zdar,

rád bych si objednal taky jeden kus na SV650 N K8. Jsem z Oslavan, kousek od Brna, můžeme se domluvit na osobním vyzvednutí? Tento týden budu doma, následující jedu na prac. cestu...

Díky!

_________________
Suzuki SV 650 N K8


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 03. zář 2013 12:58:14 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 08. říj 2009 13:53:10
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Ahoj,

také bysem po jednom kusu toužil :-) SV650 N K4

_________________
Babetta > Aprilia Tuareg Rally 50 >> Yuki 200 SM >>> Suzuki SV 650 N (K4)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 03. zář 2013 13:01:27 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. říj 2007 21:13:12
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha
pro nakup kouknete do bazaru

_________________
(2006) - CBR125R K5 + (2007) - SV650S K4 > (2011) - SV650R K4 > (2012) SV650RR K8 + (CBR600RR K5) > (2021) SV650RR K8 + GSX-R1000 K6 + CBF600S-ABS K6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 03. zář 2013 14:34:26 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
ATRE namontováno, s GIPRO X funguje.

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 03. zář 2013 15:43:43 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 27. kvě 2013 10:25:45
Příspěvky: 29
Bydliště: Popůvky (Brno)
Jak už tu mezitím bylo řečeno, zařizování přebírá Shark, samostatné vlákno zde. Má už i všechny kusy u sebe, takže pro okolobrňáky (Brina, Ludva) teď jedině poštou. Bez pošty snad na nějakých srazech (třeba ukončení sezóny), nebo si počkat na další várku, rozeberou-li se ty nynější. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Plug & Play ATRE
Nový příspěvekNapsal: úte 03. zář 2013 21:10:00 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. říj 2012 12:57:26
Příspěvky: 2
Měl bych taky o jeden zájem, ale jak objednat mi uniká, asi jsem málo pátral...
Stačí objednat takto? Dodání poštou, platbu předem akceptuji (ale na jaký účet, jaký VS atd.) ? Dík za info


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz