Právě je čtv 28. bře 2024 15:27:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pát 12. pro 2008 14:29:27 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Je to tak no, taky jsem o ní dost načetl a je docela prdel, jak moc se liší články, které kolem RC8 vycházely v době, kdy přicházela na trh a moc otestovaná (aspoň českými redaktory) nebyla a potom, co se ti samí na ní projeli... ne, že by ji vyloženě kritizovali, ale "mouchy" bude asi ten správný výraz. Každopádně se to netýkalo motoru, ten je prý absolutní peklo.

Mě popravdě z posledních novinek k mému vlastnímu úžasu nejvíc zaujala asi ZX-R 10... jak kvůli designu (prostě to je hodně zajímavý, futuristický a vyzýzavý a přitom to není takový ufo jako RC8), tak kvůli KIMS, tak kvůli tomu, že je to konečně po letech první Ninja, která je nejenom brutální raketa (což bylo ale její hlavní mínus), ale dokonce i ovladatelná a čitelnější, a podle mnohých dokonce víc než novej Blade. Jinými slovy Ninja zůstala Ninjou, ale absolutně perfektně se prý vyrovnala s těmi brutálními nedostatky (naprosto nelineární průběh, až moc tvrdej podvozek, špatná čitelnost i vedení do zatáček apod.), kvůli čemuž pořád hrála druhý housle. Současné recenze na novou Ninju jsou ale parádní.
No, každopádně si ještě počkám na testy nové R1, GSX-R (i když tady moc nečekám), BMW S 1000RR a Aprilie RSV4.. letos toho je fakt strašně moc, tím spíš, že kromě RC8 by měly všechny jet příští rok WSBK.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pát 12. pro 2008 14:32:18 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. led 2008 16:13:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Zdiby
Black Sabbath píše:
Co jsem četl recenzi, tak RC8 zas až tak nevychválili a má prý dost much...Za ty peníze a taky vzhledem k tomu, co se od ní čekalo.


takovýhle motorky už sou tak trochu srdeční záležitost a s tim, že to bude mít mouchy musíš počítat už když si to kupuješ. kdybych vybíral jenom tak aby to bylo spolehlivý, koupim hondu hornet, ale budu z toho pak mít radost??? nebudu :grin:

_________________
doba je temná ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pát 12. pro 2008 15:05:21 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. úno 2008 20:53:14
Příspěvky: 500
Bydliště: Praha 9-Libeň
inkvizitorr píše:
Black Sabbath píše:
Co jsem četl recenzi, tak RC8 zas až tak nevychválili a má prý dost much...Za ty peníze a taky vzhledem k tomu, co se od ní čekalo.


takovýhle motorky už sou tak trochu srdeční záležitost a s tim, že to bude mít mouchy musíš počítat už když si to kupuješ. kdybych vybíral jenom tak aby to bylo spolehlivý, koupim hondu hornet, ale budu z toho pak mít radost??? nebudu :grin:



Asi tak nějak... :D

_________________
Jawa 50, Čz 175, Honda cb 750, Suzuki sv 1000s k3,

"Když do pekla, tak se vší parádou!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pát 12. pro 2008 15:20:06 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. dub 2008 10:27:32
Příspěvky: 595
to Neith: no nevim jestli ta nečitělnost brutální nástup atd co píšeš jsou nedostatky...kvůli tomuhle se s kamošema dohadujeme furt..jeden prosazuje Hondu a její elektromotory s podvozkem very frendly a druhej zase Kawu kvůli tomu ,že je divoká a potřebuje pevnou ruku a zkrotit jinak ho ta motorka nebaví...já taky souhlasím s tou druhou variantou...motorka mě prostě musí bavit a mít něco jako duši...je to jak říká Inkviz Honda funguje,ale není s tím zábava.

_________________
Bandit Pičo :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pát 12. pro 2008 15:42:06 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Kasym - Ale jo, s tím souhlasím, tady zas ale mluvíme o dvou opačných extrémech (do Hondy bych z tohodle důvody taky nešel)... prostě jde o to, že Ninja byla prostě vzhledem k vlastnostem motoru jednoduše špatně ovladatelná, a to mě nepřijde ani o emocích, ani o požitku z pevné ruky.. byla až příliš extrémně nevyvážená, a to je prostě mínus. A říkat o motorce, která je svými vlastnostmi až "nebezpečná", na silnici skoro nepoužitelná a na okruhu nijak zvlášť nevyniká, že je to jako že pro drsoně a tak... to mě přijde hovadina. Jsem absolutně pro, aby z motorky řvaly emoce, ale ať procházejí skrze charakter a ne skrze nedostatky.
No, a nová Ninja má podle všeho pořád svůj brutální charakter a koule a je to pro ty nejzkušenější, ale zároveň už je prostě i důmyslněji řešená, toť vše. Neztratila nic z emocí. Proto u mě Kawa letos hodně stoupla a Suzuki a GSX-Ra počínaje K7 zase klesla (ta ty emoce ztratila úplně). Jen dodávám, že tohle, co píšu, shrnuje to, co mám načteno a není toho málo (reference známých, několikeré periodika u nás, z UK atd.). Vlastní zkušenosti nemám (zatím).

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pát 12. pro 2008 15:58:39 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. dub 2008 10:27:32
Příspěvky: 595
Neith píše:
Kasym - Ale jo, s tím souhlasím, tady zas ale mluvíme o dvou opačných extrémech (do Hondy bych z tohodle důvody taky nešel)... prostě jde o to, že Ninja byla prostě vzhledem k vlastnostem motoru jednoduše špatně ovladatelná, a to mě nepřijde ani o emocích, ani o požitku z pevné ruky.. byla až příliš extrémně nevyvážená, a to je prostě mínus. A říkat o motorce, která je svými vlastnostmi až "nebezpečná", na silnici skoro nepoužitelná a na okruhu nijak zvlášť nevyniká, že je to jako že pro drsoně a tak... to mě přijde hovadina. Jsem absolutně pro, aby z motorky řvaly emoce, ale ať procházejí skrze charakter a ne skrze nedostatky.
No, a nová Ninja má podle všeho pořád svůj brutální charakter a koule a je to pro ty nejzkušenější, ale zároveň už je prostě i důmyslněji řešená, toť vše. Neztratila nic z emocí. Proto u mě Kawa letos hodně stoupla a Suzuki a GSX-Ra počínaje K7 zase klesla (ta ty emoce ztratila úplně). Jen dodávám, že tohle, co píšu, shrnuje to, co mám načteno a není toho málo (reference známých, několikeré periodika u nás, z UK atd.). Vlastní zkušenosti nemám (zatím).

to souhlas,ale ten práh emocí máme každej někde jinde a každýmu vyhovuje něco jiného..na mě je takhle konkrétní Kawa taky moc extrém,ale jsou lidim kterym to vyhovuje.

_________________
Bandit Pičo :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pát 12. pro 2008 15:59:21 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
ok

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 11:20:03 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 25. úno 2008 20:53:14
Příspěvky: 500
Bydliště: Praha 9-Libeň
Tak přátelé, včera jsem měl možnost se slušně povozit na RSV-rok 2000. :)
Podvozek-super, do zatáček to padalo úplně perfektně, není co dodat
Výkon-ty kobyly navíc jsou znát, ten zátah byl zabijáckej
Cestování- pro mě tragédie, nejel bych na tom dál ani náhodou, tvrdy jako beton a posezení pro mě hroznej, umíral bych na tom za živa. Vyblbnout se na tom někde kousek kolem komína paráda, ale cestování...aspoń pro mě, hrůza.
Celkový posudek- Zlatý SV !!! ;)

_________________
Jawa 50, Čz 175, Honda cb 750, Suzuki sv 1000s k3,

"Když do pekla, tak se vší parádou!"


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Aprilia RSV 1000
Nový příspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 16:57:00 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. úno 2008 1:01:56
Příspěvky: 147
Bydliště: Praha, Rudná u Prahy
Honza píše:
kawa-na tvůj názor sem čekal..v dobrým slova smyslu ;) . To co píšeš je pravda...vím jaké je to dostat se na okruh.. atd, mě ten okruh strašně chytil chtěl bych tam jezdit víc jak minulý rok, ... Výkon na našich silnicích určitě stačí...o tom není žádná, ale říkám si, že bych chtěl změnu...prostě něco jiného zase. S tím cestováním je to ošemetný i na SV... letos jsem jel cestu znojmo-pekelný doly a pak zpět a řeknu ti byl jsem tak rozbytej jako nikdy. Nechápu jak si mohl jet do chorovatska...to by byla má smrt! Já na cestování prostě nejsem, pro mě je fajn se jet projet 200km a dost!
Ještě jsem si říkal variantu...co přijde nového po SV 1000 ?? Já teda čekám nějakou novinku..třeba to čase
Baví mě dvouvál a u toho chci zůstat, tak přemýšlím třeba co dál..ta zima mě leze na mozek...už ať je Jaro pyčo woe... :-D


hojda, tahle moto mě taky trochu zasáhla do srdce (až si ji koupíš, tak mi ji musíš půjčit :grin: ), ale mě zase odstrašuje to, že je to ital a všechno co na ni budeš schánět bude podstatně dražší než na eSVo a samozřejmě náročnější na dostupnost...jinak já si holku doufám ještě nějaké roky nechám, jen asi pár věcí půjde pryč a nahradí je díly z jiného mota....trochu mě štve to "vlnění" při lehce ostřejší jizdě, kor v Mostě se mi to nelíbilo :(
...jinak na eSVu, že se nedá cestovat? Mám docela špatná záda a Honzí může potvrdit, že jsem jeden den dali přejezd Švýcarsko - Praha (za nepřetržitého deště) přes 900km a taky to šlo :amen:

_________________
Cagiva Roadster 125 -> Yamaha XJ 600N ´99 -> Suzuki SV 650S ´07 -> Suzuki SV 1000S ´03


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz