Právě je sob 27. dub 2024 19:42:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 22:10:10 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
chci se zeptat zda ma nekdo zkusenost s touto pneu?? muzu ji mit zadax, ale jen pokud to ma cenu si ji vubec brat. je to 180/55 R17, ale nevim presne jestli k1 nebo k2 podle obrazku na netu je to ta s tema hodne drazkama a uprostred ty dve vodici. diky

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 22:22:08 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. kvě 2008 23:42:46
Příspěvky: 1804
Bydliště: Štěchov
Je to guma na mokro, resp. slick se vzorkem, kterej je měkkej jako sračka a používá se za mokra. Za sucha ho nepoužívej, páč ho odpálíš během chvilky a bude se to přehřívat, klouzat, pokud teda jde o okruhovej provoz. Na silnici při svižné jízdě by to asi drželo jako prase a rychle mizlo.

_________________
Začalo to 05 jednoskokem -> potom dlouho ČZ 175 -> pak modré SV650S -> a teď eruška


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: pon 09. srp 2010 22:38:17 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
vim, ze je do mokra, ale zda by to slo na cestovani...zkratka cestovni tempo-krajinkareni. a alespon odhadem kolik by se na ni dalo ujet pri nejvetsi zatezi. dejme tomu sviznem tempu?? 2tis? min nebo vic. nikde jsem na netu o nich nic moc nenasel. jen ze by snad meli jit pouzit i v normalnim provozu.

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 7:13:38 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 14. kvě 2008 17:25:11
Příspěvky: 369
tony_ul píše:
vim, ze je do mokra, ale zda by to slo na cestovani...zkratka cestovni tempo-krajinkareni. a alespon odhadem kolik by se na ni dalo ujet pri nejvetsi zatezi. dejme tomu sviznem tempu?? 2tis? min nebo vic. nikde jsem na netu o nich nic moc nenasel. jen ze by snad meli jit pouzit i v normalnim provozu.


prosim tě neblázni a na slikách do provozu ne! za prví dyš se něco semele tak nemáš předepsaný obutí a i v případě že tě někdo sejme tak to může jít za tebou! za druhý je to nesmysl protože sem párkrát jel na sliku po silnici a fakt to nebylo vůbec žádný terno - jízdní vlastnosti na silnici mizerný! další věc je že zadní gumu na cestování máš dneska za 2-3 litrů a najedeš na ní třeba i přes 10 tisíc km... to snad tak drahý není abys musel riskovat průser a nebo si kazil jízdu mizernejma vlastnostma gumy dyš benzín kerej přitom naštvaně projezdíš bude x krát dražší!?!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 7:16:45 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. kvě 2008 23:42:46
Příspěvky: 1804
Bydliště: Štěchov
myslim ze nejsou pro silnicu homologovane, jako ostatne i jine slicky. S tou vydrzi podle stavu, ale taky bych odhadoval kolem 1500-2000 km. Zbytek jak popsal Jindra :good:

_________________
Začalo to 05 jednoskokem -> potom dlouho ČZ 175 -> pak modré SV650S -> a teď eruška


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 8:24:32 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
:doh:
omg....
tak - já jsem jeden z těch,co jezdí řezaný slicky v provozu.dokud jsem neměl nahříváky,musel jsem ze začátku gumy řádně ohřát.pochopitelně - jízdou gumy člověk nikdy neohřeje,jako s nahřívákama.
ale já sám za sebe si nemožu stěžovat. vím o riziku,ale moje rozhodnutí,moje věc.
dokonce mám i zkušenosti s řezaným slickem na vodě.dokud rapidně nezchládne,relativně drží :mrgreen: jakmile se rapidně zvolní temo a gumy ochladnou,je lepší zastavit a vysrat se na to....ale dá se.... :mrgreen:

a k tomu tonyho dotazu....jel z vás něko někdy "mokrej" slick?
na vodě bomba.ale i tato guma se nahřívá,aby fungírovala tak,jak má.dokud je opravdu voda,mokro - gumy drží jako prase.
jakmile začne trať osychat - je nejlepší okamžitě přezut.kdo někdy mokrej slick viděl,měl v ruce - má to vzorek skoro jak guma na traktor.zcela jiná směs.jakmile se gumy nemají čím chladit,stává se z nich žvýkačka.což vzhledem k výšce dezénu při prudkém brždění dělá z gum "blato",které podjíždí pod kolama.
nedokážu si představit na tom někde vyjet(na nenahřátém),ikdyž za mokra a za pár km potkat suchou silnici.
je to vo rypák.
tže za mě do provozu rozhodně NE. jedině snad mít za sebou v zádech pojízdnej pneuservis.... :mrgreen: :lol:

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 8:51:21 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 14. kvě 2008 17:25:11
Příspěvky: 369
ty vole co se tady člověk všechno nedozví :shock: :lol:

hele ty motorkáři to sou hrozný vynalézavci! na co na všechno nepřídou aby ušetřili pár kaček :thumbsup: já se řídim tim, co řiká snad každej pilot kerej to někam dotáh a já měl tu čest se s nim bavit! a to je fakt, že na gumy musí bejt zpoleh! použitý pneu po někom, sliky na silnici a podobně sou podle mě cesta k průseru! vim, že to stojí prachy... nová sada. ale opravovat motorku a pracovní neschopnost pak stojí mnohem víc, ne? a to se při šetření na gumách fakt může stát... přinejmenšim to! já sem asi zvláštní případ, ale i kdybych neměl mít na benzín tak gumy koupim páč radši nejezdim vůbec než na gumách kterejm nevěřim...

ale co psal kawa... beru to protože si riziko uvědomuje a dobrovlně ho podstupuje. já bych do toho nešel protože vim, že


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 9:11:22 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Jindra - njn...řekl bych,že to bude naší českou povahou.šetřit,de to jde,wojebat co se dá,porušovat zákony - páč zákazy jsou přeci od toho,ab se porušovaly,ni??? :mrgreen: :mrgreen:
takovej přístup mimo Slováků a Pšonků jsem neviděl.... :lol:
nu,dále co člověk - to názor.souhlas s tebou - na gumu musí být spoleh....
ale já mám vykoušeno během té chvilky co jezdim to,co jsem popsal.vím,že to ne vždy musí být 100%,ale ještě jsem nikdy nezažil nějkou krizovku díky wojetejm gumám,nebo řezanýmu slicku...atd...
jo,jednou jsem platil litr flast za slicky(neřezaný) na silnici..... - můj boj,nemožu na nic nadávat.
nový gumy jsem měl v životě snad jen jednou - na novým SV.rozdíl oproti jetým nikde žádnej.....mimo to,že vydržela zadní slupka o něco vce,než jetá,ale při propočtu najetých km x cena - hovoří vše pro jeté....
tož tak...ale hlavně,jak jsi spávně napsal - je to můj boj,moje riziko,moje rozhodnutí.
nikomu toto nenutím,nikoho tím nenabádám,ať to dělá jako já.....každej,kdo jezdí na mašině je dospělej(aspoň dle občanky),séprávnej,má svoju makovicu a ve finále se steně rozhodne sám.... :cool:

btw - kolik z vás ostatních kupuje nový gumy?

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 9:35:44 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 14. kvě 2008 17:25:11
Příspěvky: 369
kawa - neřikam, že sem nikdy nevzal jetou gumu a neřikam, že bych prožil nějakej dramatickej rozdíl... měl sem na svym malym sv i jetou 180tku a taky to šlo... a dokonce docela dobře :-D ale neměl sem z toho dobrej pocit a byla to jen nouzovka na pár stovek kilometrů než mi došla nová komplet sada.


jo to je dobrá myšlenka... kolik lidí jezdí na novejch a kolik na jetejch? mam takovej dojem, že budu exot :mrgreen: jinak já sem asi eště blázen i v tom, že kupuju vždy komplet sadu...


Naposledy upravil Jindra dne úte 10. srp 2010 11:43:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 9:58:44 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Jindra píše:
kolik lidí jezdí na novejch a kolik na jetejch? mam takovej dojem, že budu exot :mrgreen: jinak já sem asi eště blázen i v tom, že kupuju vždy komplet sadu...

neboj,myslím,že se najdou....mám tip minimálně na 1.... ;)

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 19:44:02 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. led 2008 16:13:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Zdiby
hustý téma :lol: :beg: woe, když sem byl malej, tak soused z naší vsi jezdil na kole na regulérní gumový hadici na vodu, normálně to přidělal na ráfek (takovou tu tvrdou, tlustou) a měl echtovní zelenoprůhledný pryže, záviděla mu to celá hospoda a bylo to fakt za hubičku bo to ukrad v jézetdé a nikdá na tom snaď ani neupad.... ale kurva já tu motorku mam pro radost :cool: má smysl kvůli ušetřenejm pěti tisícům za sezónu jezdit jak připosranej bo se tomu nedá věřit a přezouvat to co 14 dní :confused: :confused: :confused: fakt tohle nechápu :banghead: na mokrejch slickách už mam něco najeto, pokud pojedeš jinak než opravdu ale kurva na kochačku, je ta guma za 300 km v piči :bye: (na suchu teda), jinak na vodě jí máš na celou sezónu

_________________
doba je temná ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 19:55:04 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. bře 2008 17:56:21
Příspěvky: 449
mel jsem na TLR vzadu mokrej slick jetej 8 kol v Moste pak jsem ho nazul a jezdil v provozu vydrzel 480km do mrtva.Nedavno dojetej slick Dunlop GP Racer D211 smes medium v Moste byl jetej 9 kol a vydrzel 800km mozna by jeste 100km dal(do mrtva) kamosovi jsem sehnal to samy na srada 750 a na ty D211 najel 2500km takze vse je to jen o stylu jizdy.Slicky mam za hubicku vetsinou jety max 10kol v Moste nejvic mi vydrzel Metzeler K2 int 2000km a kvuli ty cene jezdim v provozu slicky.Vyjimka byla pred mesicem kdy jsem jel na moto na dovolenou tak jsem koupil funglovku protoze bych to na slicku neodjel


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 20:16:35 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
Kawa, jindra, atd...vsichni mate pravdu. je fakt, ze clovek se snazi usetrit kde to jde. ale ja se ptal zda to ma ci nema cenu. pac jsem se nekde na netu docetl, ze jsou homologovane i pro normalni provoz, ale zrejme by to stejne nemelo cenu. a je me jasny ze kdyz jsou do mokra, tak to za sucha asi nebude zadna hitparada. jinak ja ji mohl mit nejetou zadax, tze proto jsem se ptal. jinak se jeste optam jednoho znameho co ma taky gumy a pripadne koupim novou sadu (D209RR front +rear za cca 5200kc) a bude.

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 20:32:27 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
tony - tak mně ju vem zadax,nějak se dohodnem... ;) :wave:

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: úte 10. srp 2010 21:31:49 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
A jak te ji dam :lol: ? on tam ma o D211 GP Racer, BT002, pak supercorsy...vetsinou ale rozmer 190, jinak fajnove gumy. a nechava je normal 600zadni, 400 predni no. ale to je me houno platny, kdyz se na okruh podivam jen nahodile kdyz to vyjde.

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: čtv 12. srp 2010 8:17:46 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 14. kvě 2008 17:25:11
Příspěvky: 369
tony_ul píše:
A jak te ji dam :lol: ? on tam ma o D211 GP Racer, BT002, pak supercorsy...vetsinou ale rozmer 190, jinak fajnove gumy. a nechava je normal 600zadni, 400 predni no. ale to je me houno platny, kdyz se na okruh podivam jen nahodile kdyz to vyjde.


no tak tyhle gumy se daj použít i na silnici tak proč ti vadí, že na okruh moc nejezdíš... to sou nějaký jetý z okruhu?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: čtv 12. srp 2010 11:19:24 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
hmm, asi proto, ze jsou to 190 a ja mam predepsanej rozmer 180 a nehodlam to kvuli posjistce, havarce a zdravi riskovat :))

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: čtv 12. srp 2010 13:11:42 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 14. kvě 2008 17:25:11
Příspěvky: 369
tony_ul píše:
hmm, asi proto, ze jsou to 190 a ja mam predepsanej rozmer 180 a nehodlam to kvuli posjistce, havarce a zdravi riskovat :))


ty vole :lol: a to bys jako radši tohle všechno riskoval na sliku kterej stopro nemá homologaci pro silniční provoz a navíc se na suchu roztejká jak máslo na sluníčku?! teď si mě dostal :shock:

upřímě myslim že ta 190 by na jízdní vlastnosti a tvou bezpečnost, žádnej zásadní vliv neměla... u pojistky uš je to pak horší kdyby do toho někdo šťoural... jinak Sting 190tku na sv1000 jezdí a řikal, že goood :thumbsup:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: čtv 12. srp 2010 20:11:01 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. úno 2009 15:44:21
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ústí nad Labem
je videt ze asi blbe ctes. psal jsem ze tam ma mimo jine i jine typy pneu, ale vetsinou 190, proto si nic neberu a ptal jsem se jen ohledne tech M racetech rain. a ptal jsem se tu proto, protoze jsem na netu nasel ze jsou i pro normalni provoz coz se me ale nezdalo. a kluci to tu potvrdili, takze si nejmenovany web dela z lidi soufky.

_________________
Suzuki SV 650N 00' > Suzuki SV 1000S K3'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Metzeler Racetec Rain K1, K2
Nový příspěvekNapsal: sob 14. srp 2010 11:19:07 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 14. kvě 2008 17:25:11
Příspěvky: 369
tony_ul píše:
je videt ze asi blbe ctes. psal jsem ze tam ma mimo jine i jine typy pneu, ale vetsinou 190, proto si nic neberu a ptal jsem se jen ohledne tech M racetech rain. a ptal jsem se tu proto, protoze jsem na netu nasel ze jsou i pro normalni provoz coz se me ale nezdalo. a kluci to tu potvrdili, takze si nejmenovany web dela z lidi soufky.


no né... já právě myslel jako, že by se ta 190tka možná dala v klidu jezdit dyš na ní jezdí i jiní. ale je pravda, že když by se něco semlelo a někdo do toho hooodně šťoural tak by to mohlo bejt blbý no... určitě bych spíš jezdil 190tku než slik... tak sem to myslel... myslim :D jina je jasný, že nejlepší je guma nová a taková která na ten bajk rozměrem patří :thumbsup:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz