Právě je sob 04. kvě 2024 7:00:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: čtv 17. bře 2011 22:28:12 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
Abych se taky připojil k tématu tak pasivní domy jsou na začátku modernizace a je to novinka která se furt zdokonaluje. Jinak k těm dřevostavbám, hodně firem to šidí a pohlídat to není taky zrovna sranda šetři na dřevu takže prostě pár příček třeba vynechají. Ale uskalí který na těchto stavbách jsou je impregnace dřeva , použití izolace ve stěnách , izolace od zak.desky atp. u dřevostaveb je toho hodně. Např. oproti zděnému domu který má výhodu v udržení tepla čili akumulace. když vypnete vytápění v dřevostavbě máte okamžitě zimu ale zděná stavba má teplo ve stěnách které ještě do určité doby vytápí prostory. Např. Když otevřete ve zděném domu okno do kořán třeba na 2min tak parádně vyvětráte celý prostor a po zavření bez toho aniž by ste měli puštěné topení vám zdi do určité míry vytopí prostor. Což u dřevostavby nehrozí. Jinak stím otvíráním u PD to není pověra, Dům má při uzavření svůj koloběh vzduchu a vyhřívání pokud otevřete okno tento systém narušíte. Studuju ve stavebnictví a i když jsou na trhu novinky já bych stavěl porotherm a izolaci na to. Tep izolace perfektní a hlavně komín :) základ domu. O této problematice se dá mluvit dlouho :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 19:13:52 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
pasivni domy nejsou modernizace-dyt uz je to vec stara 30let.jen u nas sou stavebni firmy liny se vzdelavat a prinaset nove veci pro zakaznika,takze lidi ani nevi co si mohli koupit za svi prachy.Akumulace tepla ve drevostavbe se da resit stredni cihelnou prickou,navic mas betonove podlahy,takze ta akumulace se da vyresit celkem jednoduse.
Ja vidim u stavby z porothermu 2nevyhody-jednak tloustka zdi-ukarada ti to obyvatelny prostor a pak reseni tepelnych mostu-treba pata zdi u zakladu.Vsechno jde resit,ale za jakou cenu.
Me se proste libi drevostvaba a izolace ze slamy-jednoduche,rychle levne,funkcni.Minimalni ekologicka stopa jak pri vyrobe tak pri doziti domu.

Nepujdete nekdo na stavebni veletrh v dubnu na BVV?

Okna v PD muzes otvirat,ale vetsinou to lidi nedelaji-nemaji potrebu otvirat okna.
V posledni dobe me vrta hlavou rozdil mezi NED a PD.Asi si koupim knizku a poradne t prostuduju.Pac bych chtel stavet svepomoci...

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pát 18. bře 2011 21:44:00 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
ewans píše:
Me se proste libi drevostvaba a izolace ze slamy-jednoduche,rychle levne,funkcni.Minimalni ekologicka stopa jak pri vyrobe tak pri doziti domu.
ty seš dobrej magor...

ewans píše:
Nepujdete nekdo na stavebni veletrh v dubnu na BVV?

já nejspíš určitě...

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 17:10:01 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
No nevím když myslíš že je vhodný izolovat v dnešní době slámou. :beg: . Jinak nevím jak starý jsou PD , ale pochybuju že před 30lety to znali.
stou patkou se to dá vymyslet třeba izolací kterou dáváš až na základy ( styrodur ) jinak ve vnitř máš podlahu což je cca 8-10 a více cm. a to se pod ten beton dávají ještě polistyreny takže patku zdiva bych nějak moc neřešil. Stou tluštkou zdí bych si dal klidně 450mm i když stačí 300mm všechno co do toho chceš přidělat drží a aspon já mám z masivních bloků dobrej pocit.
Ta zděná příčka ti moc nepomůžu. Cenově dřevostavba a zděnej dům vyjde na podobný peníze..
Já nemám nic proti dřevostavbám ale sem zastánce zděných domů a možná bych aji přemýšlel o domu celý z betonu. Byl sem v pár takovích a byl sem mile překvapen.

A rozhodně pokud si trochu zručný tak postavit si dům sám se na ceně velice projeví a to příjemně :-D Jen pozor slyšel sem že se má od určitýho roku tomu předcházet a k povolení stavby nebo kolaudace musí být za stavbu zodpovedný někdo kdo má živnost nebo vyučen ve stavebictví. přesněji ted nevím jak by to mělo být ale všechno se dá obejít :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 18:24:02 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
budu se jen opakovat, ale vysral bych se na celý PD. Moc se mi líbí ITONG, je s tím výnorná práce a zasíťování elektrikou i vovou je hračka, protože jednoduše vyškrábneš drážky. Omítku jen natřeš, respektive natáhneš jen fajnovou, čímž taky ušetříš. Jen si mylsím, že ve zdi nebudou moc dobře držet hmoždiny když připevníš skříně na zeď a podobný srandy. Nehledě na to, že převázání překladů musí být alepsoň 2x větší než u pálené cihly a stejně je riziko, že překlad časem sedne. takže jedině bungalov. Součinitel prostupu tepla má ITONG stejný jako Pálená Heluz 50FamilySB. 0,16W/m2.K
Pevnost v tlaku pálené cihla převyšuje ITONG 5x !!! což taky není zanedbatelný.

dřevostavby jsou dobrý asi tak pro myši a ne pro lidi. v zimě ti od prskavky chytne vánoční stromeček a než se naděješ, schoří ti celej barák. a ještě jak naplníš stěny slámou, tak se příjdou podívat i sousedi, bo tak velkej táborák se málokdy vidí...

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. bře 2011 21:15:10 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
zajímala mě tepelná propustnost obvodového pláště u PD hotového domu a ta činí 0,12W/m2.K , pálená cihla či ITONG mají 0,16W/m2.K bez omítek!.
takže to mě přesvědčilo, že PD je na hovno. A to například nejlepší oka s trojskly mají propustnost 0,8W/m2.K !! radši zainvestuju do rekuperační jednotky, v té opodstatnění vidím.

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 13:24:50 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
Jak píšeš v ytongu drží všechno na hovno a nedoporučuje se z toho zdít víc jak dvoupodlažní dům. Ale zas ta spracovatelnost je výborná. My sme na baráku zvolily nosný zdivo z Porothermu a příčky z ytongu + doplňky kombinace obojího. Ale spíšbych se asi rozhodoval co z těchto dvou materiálů seženeš v dobré ceně. Jinak když zdíš aji sklep není zrovna vhodný používat ytong ,teda na pár staveb sem to viděl ale dá se to vyřešit obezdívkou z plných cihel nebo kval. izolací ale pro blaho duše bych volil to co tam má být.
Mě se zamlouvají solární panely + řešení krbových kamen s výměnikem atp. sice plno lidí nadává že je z toho bordel a musíš se starat o dřevo ale furt to má něco do sebe ty kamna, slyšíš praskat dřevo, Teplo je od toho taky jinačí prostě fajnovka..
( a pokud si stavíš barák sám tak si můžeš zatopit v zimě a dělat bez toho aniž bys mrzl což sem tedkom dvě zimy po sobě mrzl :D .. )


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 20:32:26 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
Jo, krbový kamna bych si taky dal...

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 21:31:14 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
já taky, konečně bych se tak zbavil těch ojetých gum, kterých mám plnej sklep

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 21. bře 2011 23:26:43 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
Nejt píše:
já taky, konečně bych se tak zbavil těch ojetých gum, kterých mám plnej sklep


Tak to je klidně hoď mě já si je prořežu :grin:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 0:18:02 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
Jo,mate pravdu.s Ytongem je pekna jednoducha prace a muzu si to postavit sam.Tepelny vlastnosti sou taky dobry-jen se tam musi doresit vzduchotesnost.Mame z toho barak a je fakt ze vsechno v tom drzi nahovno.Drevostavba izolovana slamou je pekna a levna.Ytong je klasika-levna.Takze taky fajn.ve finale stejne hrajou nejvetsi roli prachy.A casu je taky spoustu....
Popi-prostuduj princip PD nez to zacnes zahazovat a srovnavat s Ytongem-PD muze byt lidne z Ytongu,to je fuk z ceho to postavis.

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 9:02:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 25. bře 2008 21:41:40
Příspěvky: 327
Bydliště: Újezd u Brna
Ewans, vidím, že tě to docela chytlo ;) Takový nadšení pro věc...ty bys mohl dělat obchodňáka! Taky začínám pomalu řešit bydlení, ale nemáme s ženou žádnou možnost přechodnýho bydlení a tak budeme muset jít do novostavby na klíč nebo nějakýho staršího domku a spravit ho. Ale jelikož nemáme ani pozemek, tak jsme v hajzlu. Ať kalkuluju jak kalkuluju, tak jedinou možností po finanční stránce je pro mě dřevostavba...nevíš jak je to s tím, když to dělají bez střešní konstrukce? Respektive dokážu někdy klasickej bungalov rozšířit, když nemůžu vlastně udělat podkroví, ani do nosných stěn zasáhnout kvůli posrané vlhkosti taky nemůžeš?

_________________
Jawa 21 > Simson S51 > KTM 125SX 94' > Suzuki GS 500E 99' > Suzuki SV 650N K4 > Suzuki DRZ 400SM 06' + Kawa KX 250F 08'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: úte 22. bře 2011 23:58:37 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
ewans píše:
Jo,mate pravdu.s Ytongem je pekna jednoducha prace a muzu si to postavit sam.Tepelny vlastnosti sou taky dobry-jen se tam musi doresit vzduchotesnost.Mame z toho barak a je fakt ze vsechno v tom drzi nahovno.Drevostavba izolovana slamou je pekna a levna.Ytong je klasika-levna.Takze taky fajn.ve finale stejne hrajou nejvetsi roli prachy.A casu je taky spoustu....
Popi-prostuduj princip PD nez to zacnes zahazovat a srovnavat s Ytongem-PD muze byt lidne z Ytongu,to je fuk z ceho to postavis.


Však sem snad nikde nenapsal že nemůže být z čehokoliv. A dřevostavby neodsuzuju jen mám jinej pohled..
Jen mi prosím vysvětli pojem vzduchotěsnost u ytongu ( co tím myslíš ? )


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 0:05:07 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
Topi píše:
ewans píše:
Jo,mate pravdu.s Ytongem je pekna jednoducha prace a muzu si to postavit sam.Tepelny vlastnosti sou taky dobry-jen se tam musi doresit vzduchotesnost.Mame z toho barak a je fakt ze vsechno v tom drzi nahovno.Drevostavba izolovana slamou je pekna a levna.Ytong je klasika-levna.Takze taky fajn.ve finale stejne hrajou nejvetsi roli prachy.A casu je taky spoustu....
Popi-prostuduj princip PD nez to zacnes zahazovat a srovnavat s Ytongem-PD muze byt lidne z Ytongu,to je fuk z ceho to postavis.


Však sem snad nikde nenapsal že nemůže být z čehokoliv. A dřevostavby neodsuzuju jen mám jinej pohled..
Jen mi prosím vysvětli pojem vzduchotěsnost u ytongu ( co tím myslíš ? )

mel sem namysli ze Popak srovnaval tepelny vlastnosti Ytongu s hodnotama PD.Vychazeji dobre.Ale tepleny vlastnosti nejsou jediny parametr.prave vzduchotesnost je dalsi dulezity parametr.Esi se lepi na lepidlo,nebo na maltu-tam sou prave trhliny ktery sou problem

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 0:12:33 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
D0bros píše:
Ewans, vidím, že tě to docela chytlo ;) Takový nadšení pro věc...ty bys mohl dělat obchodňáka! Taky začínám pomalu řešit bydlení, ale nemáme s ženou žádnou možnost přechodnýho bydlení a tak budeme muset jít do novostavby na klíč nebo nějakýho staršího domku a spravit ho. Ale jelikož nemáme ani pozemek, tak jsme v hajzlu. Ať kalkuluju jak kalkuluju, tak jedinou možností po finanční stránce je pro mě dřevostavba...nevíš jak je to s tím, když to dělají bez střešní konstrukce? Respektive dokážu někdy klasickej bungalov rozšířit, když nemůžu vlastně udělat podkroví, ani do nosných stěn zasáhnout kvůli posrané vlhkosti taky nemůžeš?

Jo chytlo me to hodne,ve stavebnictvi je spusta zajimavych veci,navic kdyz budu stavet tak musim mit sirokej prehled.Mam oproti tobe vyhodu prechodnyho bydleni :-)Ale stejnou nevyhodu-nemam pozemek kurva!!nejsu v drevostavbach tak sbehlej abych ti rekl co a jak(ale podkrovi uplne v pohode).mrkni na stranky kde cerpam informace ja a pojd se mrknou na stavebni veletrh-ziskas spoustu informaci.propasl si veletrh drevostavby-tam by ses dozvedel hodne.

www.pasivnidomy.cz tady cerpam nejvic informaci,jsou tam novinky ze vsech serveru a odkazy na zkuseny firmy.
www.tzb-info.cz
www.karon.cz montovany drevostavby na klic-karon je u nas nejlepsi a ma plno kladnych referenci od zakazniku
http://drevostavba-svepomoci.blogspot.com/
http://pdradlo.wordpress.com/o-dome/

doufam ze to nebude brat nikdo jako reklamu

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 17:43:08 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
co chceš dneska dělat s maltou? na tom staví jen blázni. technologie je už dávno jinde a tento problém vyřešila broušením cihel... mezi cihly příjde jen 1mm lepidla, které nemá s maltou skoro nic společnýho. mimo to se spodní šáry ještě vysypávají perlitem, pro zvýšení účinku tepelné izolace... broušený cihly jsou rovný, takže ani na omítce neproděláš majlant.

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: stř 23. bře 2011 17:59:07 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
ewans píše:
Topi píše:
ewans píše:
Jo,mate pravdu.s Ytongem je pekna jednoducha prace a muzu si to postavit sam.Tepelny vlastnosti sou taky dobry-jen se tam musi doresit vzduchotesnost.Mame z toho barak a je fakt ze vsechno v tom drzi nahovno.Drevostavba izolovana slamou je pekna a levna.Ytong je klasika-levna.Takze taky fajn.ve finale stejne hrajou nejvetsi roli prachy.A casu je taky spoustu....
Popi-prostuduj princip PD nez to zacnes zahazovat a srovnavat s Ytongem-PD muze byt lidne z Ytongu,to je fuk z ceho to postavis.


Však sem snad nikde nenapsal že nemůže být z čehokoliv. A dřevostavby neodsuzuju jen mám jinej pohled..
Jen mi prosím vysvětli pojem vzduchotěsnost u ytongu ( co tím myslíš ? )

mel sem namysli ze Popak srovnaval tepelny vlastnosti Ytongu s hodnotama PD.Vychazeji dobre.Ale tepleny vlastnosti nejsou jediny parametr.prave vzduchotesnost je dalsi dulezity parametr.Esi se lepi na lepidlo,nebo na maltu-tam sou prave trhliny ktery sou problem



No vzduchotěsnost jen u cihly je minimální. A když už tak to vyřešíš materiálem co přijde na povrch těch cihel. Jinak s maltou v dnešní době už asi nepočítej je to oproti lepidlu dražší , pracnější atp. Neříkám že se na to nestaví ale jen když lidé k tomu mají dobrej přístup nebo když staví někdo ze starších. Jinak foukat ti do baráku může všude možně ale zachránit to můžeš omítkou sádrošem atp..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz