Právě je sob 27. dub 2024 21:37:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 13:30:17 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
Sice to s motorkama nema nic spolecnyho,ale je to zajimave tema.

Zajimate se nekdo o pasivni domy(PD)?Ja docela dost,pac bych chtel bydlet ve vlastnim a tohle me prijde v dnesni dobe jako jedina logicka moznost.Uz o tom vim docela dost,takze kdyby nekdo chtel zakladni informace tak muzu poslouzit.Ale taky bych si rad s nekym vymenil informace a treba ziskal dalsi ktery nemam:-)Tak pojdme diskutovat,treba i o problemech s PD.
Je tu nekdo kdo bydli v PD?
Nechystate se nekdo do Praglu na veletrh drevostaby? 24-27.2.2011

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 13:51:28 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub 2009 23:29:34
Příspěvky: 74
Bydliště: spíš Brno
určitě to má svoje výhody i nevýhody. Já jsem osobně pro klasiku, ale co člověk to názor.. nejlepší by asi bylo, když by si to člověk mohl někde vyzkoušet. nebo alespoň mít nějakého známého, kterej v něčem takovém už nějakou dobu bydlí.. co tě k tomu hlavně vede?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 18:12:08 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
johny86 píše:
určitě to má svoje výhody i nevýhody. Já jsem osobně pro klasiku, ale co člověk to názor.. nejlepší by asi bylo, když by si to člověk mohl někde vyzkoušet. nebo alespoň mít nějakého známého, kterej v něčem takovém už nějakou dobu bydlí.. co tě k tomu hlavně vede?


Co myslis tim "pro klasiku"?Dum bez zatepleni s jednoskly a silnym kotlem na uhli?
Vyzkouset si to prave muzes.Sou pasivni penziony,napriklad v Hostetine,centrum veronica tam ma sidlo v pasivnim dome kde pronajimaji pokoje.Pasivnivh penzionu uz je dneska taky dost.Pak mas dny pasivnich domu,kdy muzes navstivit obyvatele PD a diskutovat s nim a ovyhodach a nevyhodach.

Co me k tomu vede?Jistota,jediny co je jisty je ze diky inflaci a trhu bude zdrazovat elektrika,plyn voda(ta asi nejvic)atd.Cili naklady na bydleni.U PD se naklady na vytapeni srazi na asi 5000Kc za sezonu(samozrejme kazdy dum je jiny,dispozicne,velikostne).Takze kdyz prijdu treba o praci,nemusim se bat ze v zime zmrznu.Dalsi co se mi na tom hodne libi tak je tepelna pohoda uvnitr domu.Zkousel jsis nekdy pocitovou teplotu oken s dvojskly U=1,1(stadartni plastaky) a trojsklo u=0,6?Je tam rozdil asi 2C,coz sem si rikal neni moc,ale kdyz sem si to na vlastni kuzi vyzkousel tak rozdil je znacny a to mas se vsim.Studeny zdi,hlavne studeny podlahy,to je pro me nejhorsi co je.A tomuhle vsemu v PD zabranis diky preruseni tepelnych mostu.

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 19:18:00 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub 2009 23:29:34
Příspěvky: 74
Bydliště: spíš Brno
tak klasikou jsem měl na mysli pth 40 nebo ytong to je fuk .. určitě né pískovec :) a k tomu desítku eps.. mě by třeba srala ta omezenost co se tvaru a dispozice týče..dostat se na hodnoty pro PD taky neni prdel. návratnost je asi taky na dost dlouho.. takze ono sice človek šetří na energiích ale hypotéku bude muset brát o míli větší. Já bych asi neřešil pasivní dům pokavaď bych chtěl ušetřit prachy.. spíš mi to připadne jako určitej druh filozofie.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: sob 19. úno 2011 19:32:17 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub 2009 23:29:34
Příspěvky: 74
Bydliště: spíš Brno
jo a co se te tepelne pohody týče tak samozřejmě tu musíš mít i u normálního domu. jasne že je rozdíl jestli chodiš po deseti no čtyřiceti číslech XPSka. ale tak to si všechno zaplatíš.. osobně mám rád třeba v koupelce vyhřejvanou podlahu.. ale ve zbylých místnostech bych to nechtěl.. není to přirozený.. člověk je akorát náchylnější.. a tepelné mosty taky nemůžeš mít u jiné stavby.. spíš si to asi myslel že má stavba celkove nižší prostup tepla.. když budeš mít mosty na normálním baráku tak je všechno špatně.. vlhko plísně atd.. to je ale pak dáno špatným provedením stavby nebo špatnou projektovou dokumentací. To už jsme asi ale trochu jinde..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 11:23:08 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
já osobně zatím uvažuju pouze nad pálenýma cihlama...
nic jinýho nechci... a když už ne pálenou, tak Itong.

Mrkni se na cihlu FB 50 Family, jakou má propustnost tepla když se nestaví na maltu! , ale na lepidlo nebo nízkoexpanzní pěnu...

cihla je prostě cihla a ne nějaká zasraná dřevostavba do který ti vlezou s naprostou jistotou myši...

samozřejmostí jsou trojskla a aktivní ventilace s klimatizací

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 13:15:01 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. lis 2009 23:57:56
Příspěvky: 284
Bydliště: Beskydy
popi píše:
aktivní ventilace s klimatizací


Tím myslíš rekuperační jednotku?

_________________
Jawa 555; Suzuki SV650N K3; Suzuki V-Strom 1000 K4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 23:03:38 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
johny86 píše:
tak klasikou jsem měl na mysli pth 40 nebo ytong to je fuk .. určitě né pískovec :) a k tomu desítku eps.. mě by třeba srala ta omezenost co se tvaru a dispozice týče..dostat se na hodnoty pro PD taky neni prdel. návratnost je asi taky na dost dlouho.. takze ono sice človek šetří na energiích ale hypotéku bude muset brát o míli větší. Já bych asi neřešil pasivní dům pokavaď bych chtěl ušetřit prachy.. spíš mi to připadne jako určitej druh filozofie.


Omezenost ve tvaru neni podminkou.Podivej na na www.pasivnidomy.cz tam mas databazi pasivnich domu a najdes tam i stavby ktery bys na prvni pohled nezaradil do PD.Zalezi na architektovi a investorovi.Ale jak rikas,dostat se na hodnoty PD neni prdel.A co se tyce navratnosti tak tam neni rozdil mezi standartni zastavbou a PD.PD je drazsi zhruba o 5-10%.Mas tam vyssi naklady na zatepleni to je jasny,ale zase usetris haky na rozvodech topeni,ktery tam proste nedelas,takovych veci je tam vic,takze ve vysledku by ten finacni rozdil nemel byt tak velkej.Ale jak rikas,je to taky hodne o zpusobu zivota a filosofii

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 23:09:13 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
popi píše:
já osobně zatím uvažuju pouze nad pálenýma cihlama...
nic jinýho nechci... a když už ne pálenou, tak Itong.

Mrkni se na cihlu FB 50 Family, jakou má propustnost tepla když se nestaví na maltu! , ale na lepidlo nebo nízkoexpanzní pěnu...

cihla je prostě cihla a ne nějaká zasraná dřevostavba do který ti vlezou s naprostou jistotou myši...

samozřejmostí jsou trojskla a aktivní ventilace s klimatizací


Cihla je cihla,to mas pravdu.FB 50 family ma vyborny vlastnosti a asi to nebude spatna volba,stejne tak Ytong nebude slapnuti vedle.
Ja vidim u drevostavby jednu vyhodu.Kdyz si nechas postavit zdeny dum,tak jednak ti to budou stavet ukrosi,pac sehnat neska sikovnyho zednika je problem.A pokud je sikovnej dela sam na sebe.Takze uhlidat na stavbe kvalitu prace muze byt problem.Pak je to casty problem viceprace=nakaldy navic.Dalsi vyhoda drevostavby je ze nemusis resit tolik problemu s tepelnyma mostama-treba zakladova deska-obvodova zed.A pokud si clovek necha postavit montovanou drevostavbu tak je tam velka vyhoda rychlosti vystavby,ale na to asi nemam penize :-)

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 23:11:00 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
Ale v zasade se shodnem.Odstraneni tepelnych mostu.Dostatecna izolace.Trojskla.Rekuperace.Takze defakto pasivni dum :-)

Tady jen par jednoduchych videii o PD
http://www.pasivnidomy.cz/ceska-videa-o ... omech.html

Byl ste nekdo na seminari o pasivnich domech co porada www.pasivnidomy.cz ?Ja byl a muzu jen doporucit.Zadarmo a velka moznost diskuze,plus overeni nekterych faktu atd...

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Naposledy upravil ewans dne ned 20. úno 2011 23:24:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 23:18:39 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
zedníka musíš hlídat, ale pokud si neohlídáš dělníky na dřevostavbě, tak ti ji omrdaj stejně... obzvlášť odfláknutý bývá izolace mezistěny, kde to tam ládujou a nějaký skulinky kolem trámů a podobně je nezajímají... ale ty se po 5ti letech divíš, proč ti hnije barák....

zatím mě nikdo nepřesvědčil pádnýma argumentama, proč nepoužít pálenou cihlu. Ale jak už jsem psal...

stavět z FB 50 Family a na lepidlo.... využít doplňky k okením rámům a nasadit okna s trojskly... za použití rekuperační jednotky, se dostaneš na neuvěřitelně nízké náklady na tepelnou energii a stavba i z pálené cihly dosáhne téměř na úroveň pasivního domu...

no a do cihel ti myši nevlezou.... což ej častá zkušenost lidí z dřevostaveb... dokonce i do vnější polystyrenové izolace ti vlezou myši...

nicméně najdeš lepší fora, kde ti poradí... tady o tom lidi vědí 5% toho, co na forech o stavebnictví...

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: ned 20. úno 2011 23:31:46 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
ja tohle forum neberu jako zdroj informaci,jen me zajimalo kolik lidi se zajima o stejny veci jako ja.
Co se tyce kvality drevostavby tak sem byl na veletrhu pasivni domy a ptal sem se firmy Karon proc delaji drevostavby,proc ne cihla kdyz je to overeny material.rekl ze delali cihelny stavby,ale byl problem s pracovnikama,kvalitni zednici nejsu.A jelikoz sidli tusim stredni cechy,kde byl strojirensky prumysl,ale zkomiral,takze meli zaucene strojere,vyrobu jen predelali na drevo a mohou delat kvalitni drevostavbi v halach po celej rok,kde je strasne jednoducha kontrola kvality.
Ty mysi si zjistim,rzhodne to ale neni nesmysl a verim ze s tim muze byt problem.
Ale jak pises,kdyz si ohlidas zednika,tak s Family 50 klidne PD....

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 1:49:18 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 28. led 2011 20:14:17
Příspěvky: 18
taky prispeju par poznatkama: v soucasne dobe uz se stavi domy, kterou se blizi vlastnostem prustupu tepla k PD(kvuli kvalitnimu zdivo a resenim tepelnych mostu). Ja osobne by jsem do PD nesel, nedokazu si predstavit, kdyby jsem nemohl otevrit okno apod. Jako kvalitni zdivo by jsem bral porotherm, Ytong apod.. U ytongu je vyhodu, ze kdyz mas cas, tak kus baraku zvladnes postavit sam.. co jsem slysel, tak ytong pujcuje i potrebny vercajk.. cenove nevim jaky je rozdil, ale na PD by mely byt jeste dotace


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 10:46:12 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
keson píše:
taky prispeju par poznatkama: v soucasne dobe uz se stavi domy, kterou se blizi vlastnostem prustupu tepla k PD(kvuli kvalitnimu zdivo a resenim tepelnych mostu). Ja osobne by jsem do PD nesel, nedokazu si predstavit, kdyby jsem nemohl otevrit okno apod. Jako kvalitni zdivo by jsem bral porotherm, Ytong apod.. U ytongu je vyhodu, ze kdyz mas cas, tak kus baraku zvladnes postavit sam.. co jsem slysel, tak ytong pujcuje i potrebny vercajk.. cenove nevim jaky je rozdil, ale na PD by mely byt jeste dotace

proc bys v PD emohl otevrit okna?To je nejvetsi fama co se k PD vaze.Dotace myslis zelena usporam?Tam uz nejsou prachy....je to pozastaveny a tusim ze ted by se melo nekdy urcit esi uz tam neni vubec nic,tim padem se to zrusi,nebo je tam jen na par zadosti...

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 13:04:03 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 28. led 2011 20:14:17
Příspěvky: 18
tak zrovna sousedi co se pred par rokama stehovali do PD, tak okna mely natvrdo bez moznosti otevreni(ted uz je tomu asi jinak).. jj myslel jsem zelena usporam.. napsal jsem tam "jeste" tak jsem si nebyl jisty, jestli to stale funguje.. o PD az tak moc toho nevim, ale kdyby bylo potreba poradit ohledne zdenych, tak muzu poradit nebo se poptat..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: úte 22. úno 2011 0:42:32 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
keson píše:
tak zrovna sousedi co se pred par rokama stehovali do PD, tak okna mely natvrdo bez moznosti otevreni(ted uz je tomu asi jinak).. jj myslel jsem zelena usporam.. napsal jsem tam "jeste" tak jsem si nebyl jisty, jestli to stale funguje.. o PD az tak moc toho nevim, ale kdyby bylo potreba poradit ohledne zdenych, tak muzu poradit nebo se poptat..

Tak to je ulet a to je nenapadlo jak ty okna budou treba umyvat??:-)Je pravda ze pojem pasivni prodava.U nas zatim neni moc zkusenych stavebnich firem,takze se pak mohou stat i tyto situace.od toho je tu centrum pasiniho domu,ktere zdruzuje zkusene architekty a firmy co maji uz s vystavbou/projektaci PD zkusenosti.Stoji za nimi hotove a fungujici projekty...

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 20:08:45 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. lis 2007 22:16:38
Příspěvky: 1460
Bydliště: Těšany
Tak sem zatím jen tak lehce pátral o problému myší v dřevostavbě.problémy jsem zatím neshledal
Dobrý den pane Roman,



Za téměř 17 let co se výstavbou dřevostaveb zabýváme jsme se nesetkali s případem, že by se například Vámi uváděné myši uhnízdili někde ve stěně domu. Tato Vám může vběhnout do jakéhokoliv domu a rozhodně nebude konzumovat stěny.

S pozdravem

Dušan Lokaj, tel: 722 108 103
info@rdlogos.cz
výstavba dřevostaveb, nizkoenergetických rodinných domů
www.rdlogos.cz

Popáku mas konkretne nejaky informace o tehle problemech?rad bych o tom zjistil vic,esi je to fakt realny,pro me zatim ne....

_________________
Cz 175-Suzuki GSF Bandit 400-Sv 650 02N Gsxr 1000 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: pon 28. úno 2011 22:07:47 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
konkrétně nám doma se myš zakousala do fasády, respektive do polystyrenu...
známej má postavený obytný nástavby, dřevostavby a s myšima bojuje neustále...

víc informací nemám, takže by to chtělo se objektivně zeptat na forech kde o tom mluví zákaznící a ne se ptát prodejce :confused:

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: úte 01. bře 2011 13:03:17 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
I když jde tohle téma trochu mimo mě, tak můžu taky potvrdit, že kamoš má s myšima pekelnej problém... jde o dřevostavbu a žerou polystyren, skelnou vatu, veškeré izolace, dřevo míň, ale taky... jsou to kurvy. Třeba ale do matroše u moderních dřevostaveb přidávají jed na krysy :)

Jinak samozřejmě je pičovina ptát se prodejce...

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pasivni domy
Nový příspěvekNapsal: úte 01. bře 2011 19:21:45 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
njn, dřív se bytový jádra dělaly z azbestu, tak ten myši moc nežerou ;)
ale ekologická izolace jim evidentně chutná

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz