Právě je čtv 28. bře 2024 18:23:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: sob 22. čer 2013 0:21:58 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
Nazdárek,

zeptám se Vás zkušenejších střelců, jak na to. Jde mi o průjezdy zatáčkovitým terénem. Jasně, když je jedna zatáčka tak se hezky na motorce "našteluju" a pošlu ji tam, ale mám problém v rychlých překlápěčkách. Jezdím na Nku 650. Před zatáčkou nechodím moc ostře na brzdy - neumím ještě plynule jít z brzd do plynu abych si nerozhoupal motorku. Takže před zatáčkou si nejčastěji přibrzdím motorem + lehce přední brzdou, posunu zadek tak na čtvrt / půl prdele ven, koleno dám lehce od motorky (žádný páčení ven), trup tlačím do vnitřní strany zatáčky a jdu s ramenem a hlavou dolu a k řidítku. Na stupkách jsem přes špičky. Při nájezdu už mám motorku trochu pod plynem, aby byla jistější a od apexu přiměřeně akceleruji.

Můj problém nastává v rychlých překlápěčkách, kdy vyjedu z jedné zatáčky pod plynem a teď v té krátké chvilce mám přehodit prdel na druhou stranu sedadla a ještě si dobrzdit abych neměl příliš velkou nájezdovku... často si přitom způsobím zavlnění motorky. Přistihl jsem se, že když přehazuju prdel z jedné strany na druhou, tak v podstatě nesedím na sedle a většinu váhy držím ve stupkách a prdelí jen škrtám o sedlo... Šteluju se ještě před zatáčkou, chvilku před tím, než ji "zalomím".

Nejdřív jsem vůbec nevysedával, ale zrychloval jsem, až jsem se dostal k tomu, že mi ujížděl jak předek i zadek (přičemž jsem se málem p*sral), pak jsem se začal pokoušet vysedávat a zrychlil jsem. Ale co ty rychlý překlápěčky?
Vše to trénuji na jednom úseku, který dobře znám a ty zatáčky se pekelně rychle střídají. Jízda na 3ku a 4ku. Rychlosti v zatáčkách od 70 - 105km/hod.

Rychlé překlopení se mi jistě bude hodit i do budoucna, nerad bych byl někde překvapen.

Díky střelci :hello:


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: sob 22. čer 2013 10:51:25 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 09. led 2012 10:55:53
Příspěvky: 147
Koukal jsi na "Twist of the Wrist 2" ? Tam se pěkně věnují překlápění motorky.
Skutečností ale je, že když takhle pálíš, tak si neposedíš a nohama to prostě musíš odpracovat. Samotné zatočení... countersteer prostě neošálíš.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: sob 22. čer 2013 11:09:59 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
jo jo, shlédnul jsem to několikrát a snažil se nasát co nejvíc informací. Asi se na to ještě podívám. Říkáš odpracovat nohama. Tak na to jdu asi správně, protože si ten úsek několikrát dám tam a zpět a pak pořádně cítím stehenní svaly.


Má někdo nějakou radu, nebo tip jak se zlepšit? Borci, napište svoje know-how :cool: jak plynule překlápět. Nejde mi o krajinkaření, ale o sportovní jízdu.

děkuji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: sob 22. čer 2013 14:11:48 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
misekd píše:
Koukal jsi na "Twist of the Wrist 2" ?

Dík za info o videu. Neznal sem ho, sosnul a omrkl jen tak na rychlovku a vypadá to suprově. Večer se mrknu na celé filmek. :good:

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: sob 22. čer 2013 16:20:00 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. úno 2011 21:37:40
Příspěvky: 491
Bydliště: Vamberk
stafflik píše:
misekd píše:
Koukal jsi na "Twist of the Wrist 2" ?

Dík za info o videu. Neznal sem ho, sosnul a omrkl jen tak na rychlovku a vypadá to suprově. Večer se mrknu na celé filmek. :good:

Dá se to někde stáhnout na netu? Twist of the Wrist 2


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: sob 22. čer 2013 20:25:08 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 09. led 2012 10:55:53
Příspěvky: 147
jantri: Určitě dá, řekl bych že i na uložto, ale jsem to línej zkusit.... ale když jsem střelil google (abych správně napsal velká malá písmena v názvu) tak mi to hodilo i
"http://www.youtube.com/watch?v=bVWNinsmkAw" (časem to asi smažou/přemístí)

hOOrNeT: Je hodně věcí co se vždy dá zlepšit. Co se pozice těla týče tak určitě být už připraven před zatáčkou + zatáčet "pozdě" (v videu to snad ukazujou) ... jen taková vtipná věc, že z utáhlejch zatáček při rychlé změně směru a agresivním výjezdu má SV650 tendenci na 1,2 (3?) zvednout/odlehčit předek... já to vždy ustál, ale jsou i míň šťastní jedinci .)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: sob 22. čer 2013 20:40:22 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
misekd, diky za reakci. To s tím zvednutím je pravda. Podařilo se mi to asi před týdnem na trojku, kdy jsem na výjezdu za ní moc zabral. Mám 70kg+výstroj a ta mrška se mnou vyskočila raz dva - naštěstí už to bylo ve chvíli, kdy jsem jel takřka rovně.

To s tím "opožděným" sklápěním vím a snažím se to dodržovat.

Menší poznatek. Dnes jsem byl opět potrénovat a už jsem asi na to přišel, jak se rychle překlápět z jedné strany na druhou. Když si do toho lehce hrábnu přední brzdou, tak se mi motorka hezky sama rovná a přitom se musím přehoupnout na druhou stranu. Díky brzdě je motorka hezky stabilní a "vede rovně". To mi pomůže přemoci ten střed mezi přesedáním, kde jsem si ji vždy rozhodil. Plácám blbosti, nebo je to tak správně? : motosmileV :


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: čtv 27. čer 2013 13:25:23 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. říj 2011 8:05:58
Příspěvky: 9
Bydliště: Šumperk
hodně záleží v jakou zvolíš stopu při průjezdu a jakou rychlostí pálíš...já měl ze začátku strach to klopit, že mi to ustřelí apod...ale ubec, ty gumy vydrží strašně moc když je čistá cesta...:D tedka beru jak kolenem o cestu tak stupačkama...:) chce to trénovat...já začal s menší rychlostí do zatáčky a postupně jsem přidával, chce to vychytat si to...

_________________
Suzuki! -->GZ125-->SV650S,k4-->GSX-R 1000R,k3:))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: čtv 27. čer 2013 15:55:41 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. říj 2011 8:05:58
Příspěvky: 9
Bydliště: Šumperk
a podle toho jakou zvolíš stopu se odvíjí to jak vyjedeš ze zatáčky,,,to ti pak usnadní i to přehození stran...dobržduji spíš zadní zlehka...přední tě má tendenci rovnat, což mě párktát taky rozhodilo...je to o tom se nebát a fakt zesednout ...jinak docela je to makačka jak jezdíš delší dobu no :D

_________________
Suzuki! -->GZ125-->SV650S,k4-->GSX-R 1000R,k3:))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: technika jízdy
Nový příspěvekNapsal: čtv 27. čer 2013 21:34:36 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. led 2013 15:01:17
Příspěvky: 526
Bydliště: Náchod
zjistil jsem, že původní setup podvozku je i na mě moc měkký (váha 70kg+výstroj), takže postupně přitvrzuju. Zadní tlumič mám na 4ce a předek pomalu pořád přitvrzuju, až se dostanu někam, kde mi to bude vyhovovat. Vzhledem k mojí váze jistě nebude potřeba dodělávat podložky pod pružiny atp.

Motorka je hned klidnější a já mám při průjezdu rozhodně lepší odezvu od předního kola, což je fajn :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz