Právě je sob 27. dub 2024 22:01:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: pon 26. bře 2012 16:17:30 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Já měl stejný problém, taky jsem nechtěl cálovat komplet výměnu, špekuloval jsem, jak to ochcat a že třeba jenom pružiny postačí... a nakonec to bylo nejspíš právě tím povrchem. Při špatné manipulaci může "zesklovatět", což ale vidět nejde, a prostě to začne klouzat. Dlouho se nic neděje, zkontroluješ tloušťku, vše ok, a pak pojedeš někde serpentýny nebo dáš prostě spojce kouř a po pár desítkách km je sedřeš na plech, zlikviduješ přítlačák a ještě budeš mět zabordelený olej pilinama. To jsou pak náklady hnedka veselejší.
Jednoznačný poučení pro mě bylo, že jakmile začne spojka klouzat, měním vše a hned (lamely, plechy, pružiny)... prokluzem spojky se i plechy hodně ohřívají a likvidujou. A pružiny jsou natolik levná položka, že už to nestojí za ten risk, že budou vychozenější a zase se ti o to dřív zkurví kotouče... a tak furt dokola ;). Je to alchymie a šetření se tady může dost prodražit.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: pon 26. bře 2012 20:23:25 
Offline
nováček

Registrován: úte 20. bře 2012 22:24:27
Příspěvky: 9
Díky, tady jsem zjistil jak na můj problém:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: úte 27. bře 2012 19:32:18 
Offline
záklaďák

Registrován: úte 01. úno 2011 12:51:40
Příspěvky: 12
tak dobrá rád si to vyzkouším sám... to je fakt.... na druhou stranu jsem oleštěný lamely viděl a tak ty moje vážně nevypadaj.... jinak pružiny mi dneska došly nové a o proti původním byly o 2,3 milimetru delší... rozdíl jako blázen..... po zadním jsem dlouho nejel :-) jinak jakmile jsem zjistil že spojka prokluzuje tak jsem samozřejmě dělal vše proto aby lamely netrpěly......


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: úte 03. dub 2012 19:12:14 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 09. led 2012 10:55:53
Příspěvky: 147
Mám před sebou trochu dilema, jak jsem psal víše, měnil jsem plechy a pržiny... nechali se lamely co vypadli ok...
JENŽE
Zkoušim zadní bez spojky jenže ejhle... ze začátku to docela slušně šlo (jednička a trochu ubrání-zabrání) jenže při cca 5-6 pokusu už se přestalo zvedat kolo a i se mi zdá, že při plném plynu tam neni ta razance.
Asi by jste řekli: No tak ti klouže no...
Ale otáčkoměr vypadá v pohodě... což mi příjde divný... snad kdyby klouzala, tak by to vypadalo: -> Otáčky jdou nahoru a po ubrání plynu jdou víc dolu, než zpomaluješ.

No nejsem z toho chytrej... nebo je to normální? (moje první láska)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: úte 03. dub 2012 19:33:52 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
po ubrání nejdou dolů, drží tak jak mají.
po přidání klouže mírně.. kdyby vyletěly o několik tisíc výš, tak tam už ze spojky asi nic moc nenajdeš...

no, prostě klouže no... je dost možný že i plechy už nebudou zrovna ok

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: pon 11. čer 2012 18:55:11 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. čer 2009 17:58:40
Příspěvky: 110
Bydliště: Semily
Mam nalitano 17 tis km a spojka prokluzuje,i po sestelovani na spojkove tycce v karteru to stale dela...Je to znat pri vyssich otackach,v tech nizkych to znat neni.Vsude tady ctu ze se meni kolem 30-40 tis a výš... je možné že je KO po tak kratke dobe? Je fakt ze jezdím ostrejc,ale ze bych ji oddal po cca 8 tis km co na ni jezdim? kluk co ji mel predemnou jezdil cestovne,takze tam problem nevidim.Je to neco hodne sloziteho rozebrat a kouknout?Jsou tam nejake "nastrahy" na ktere si dat pozor? U auta si delam opravy sam,tak trosku zrucnej v tomto smeru jsem,ale u motorky sem to nikdy nedal,tak nevim jestli se ma cenu do toho poustet,nebo si to radeji nechat udelat...Díky za reakce..

_________________
Simson S51,SV650N K7-dobrá mašinka:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: pon 11. čer 2012 19:10:39 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
Tak jestli si seš schopnej vyměnit spojku na autě, tak to bez porblémů zvládneš i na motorce... Nic na tom není.

No a jinak, stejně tam nic nevykoukáš, takže jestli ji máš správně nastavenou, nepoužíváš žádný zázračný šračky do oleje tak rovnou kup lamely, plechy a pružiny. za 2 hodiny nemáš co dělat. Jen si dej bacha, bývá většinou jedna lamela mírně odlišná a ta musí přijít na to správný místo...

Právě že spojku oddělá snadněji cestovatel než okruhovej střelec.... stačí jeden špatnej pokus o burnout v podání lamy a můžeš mít spojku v háji...

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: úte 12. čer 2012 20:54:56 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. čer 2009 17:58:40
Příspěvky: 110
Bydliště: Semily
popi píše:
Tak jestli si seš schopnej vyměnit spojku na autě, tak to bez porblémů zvládneš i na motorce... Nic na tom není.

No a jinak, stejně tam nic nevykoukáš, takže jestli ji máš správně nastavenou, nepoužíváš žádný zázračný šračky do oleje tak rovnou kup lamely, plechy a pružiny. za 2 hodiny nemáš co dělat. Jen si dej bacha, bývá většinou jedna lamela mírně odlišná a ta musí přijít na to správný místo...

Právě že spojku oddělá snadněji cestovatel než okruhovej střelec.... stačí jeden špatnej pokus o burnout v podání lamy a můžeš mít spojku v háji...


Dik za rady,objednám a pustim se do toho ;)

_________________
Simson S51,SV650N K7-dobrá mašinka:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: pát 09. kvě 2014 14:21:03 
Offline
nováček

Registrován: čtv 13. úno 2014 21:40:51
Příspěvky: 5
Pánové,
jaká je délka nových přítlačných pružin ? Podle manuálu je servisní limit 50.5 mm, já naměřil na svojich přes 52 mm. Nejmíň měly 2 pružiny 51.75 mm. Podle mě jsou v poho ... pravda ?
Taky ted laboruju, kde muze byt zrada (spojka klouze).

Děkuji


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: klouzající spojka
Nový příspěvekNapsal: stř 24. kvě 2017 21:56:47 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 01. kvě 2017 22:11:55
Příspěvky: 15
Sice je to tady uz mrtvy tema, ale jen pro info - nejlepsi a nejlevnejsi je koupit origo sadu (tesneni+plechy+lamely+pruziny). Partsdepot to ma za cca 2700 a s mistni slevou 20% to levneji nikde neni (nebo jsem blbe hledal)... Dil cislo 21400-29810. Ja to bral pro motor P509 na stromka....


Jinak ani v suzuki ti to nereknou... A kdyz jsem delal spojku poprvy a naklikal to na partsdepot po kusech, tak to taky nenabidli...

_________________
DL-650 AK8 + SV-650 K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz