Home SV Forum SV a vse kolem nich Opravy a udrzba SV 650 Výměna motoru P507 za původní P503
Právě je sob 27. dub 2024 22:22:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna motoru P507 za původní P503
Nový příspěvekNapsal: úte 18. čer 2013 9:57:52 
Offline
nováček

Registrován: stř 08. dub 2009 8:54:40
Příspěvky: 8
Zdravím všechny a mám dotaz zda jste se někdy někdo setkali s tímto problémem nebo nemáte nápad na řešení. Dal jsem do svého SV r.99 karbec typ motoru byl P503 motor z novějšího modelu ze stříkačkou typ P507 všechno se zdálo být stejné troj konektor se všema stejně barevnýma kabelama od dobíjení a ještě jeden dvoj konektor se zeleným a bílým všechno stejné. tak jsem to přehodil nastrojil a motor neběží jen po delším startování střelil z výfuku , tudíž si myslím že asi pálí v jinou dobu než by měl, starý motor jsem dal protiúčtem tak nemám možnost porovnání :-( proto prosím o radu zda by pomohlo třeba přehodit dobíjení ze starého motoru kde si to zřejmě bere signál otáček motoru nebo zda je nejaký rozdíl v tom odkud si bere ten novější motor polohu klikovky. Jinak ten nový motor je 100% funkční byl vyndaný z motorky po bouračce a přede mnou nastartovaný. Díky za rady Colic


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 16:39:56 
Offline
nováček

Registrován: stř 08. dub 2009 8:54:40
Příspěvky: 8
Tak díky za reakce :-D už jsem na to asi přišel na rotoru alternátoru je více výstupků pro snímač otáček než na starém motoru. Takže si udělám výlet za mým starým motorem a pak dám aspoň info jestli to bylo tím pro ostatní kdyby to někdo někdy řešil....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 17:00:15 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. říj 2007 21:13:12
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha
ono moc lidi tu motory nemeni, kor samo doma, takze v tyhle veci tezko radit

_________________
(2006) - CBR125R K5 + (2007) - SV650S K4 > (2011) - SV650R K4 > (2012) SV650RR K8 + (CBR600RR K5) > (2021) SV650RR K8 + GSX-R1000 K6 + CBF600S-ABS K6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 23. čer 2013 10:14:18 
Offline
záklaďák

Registrován: čtv 26. črc 2012 21:26:11
Příspěvky: 13
Měnil jsem ted motor stejně jako ty :)Je potřeba přehodit zapalování!A budeš pálit jen jednou svíčkou.Ted se snažím vymyslet jak rozchodit i tu druhou...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 29. čer 2013 9:44:31 
Offline
nováček

Registrován: stř 08. dub 2009 8:54:40
Příspěvky: 8
Koukám že se tu jedna rada objevila ikdyž já už jsem to měl vyřešený :-) i tak díky nakonec jsem naložil motorku a dojel za frajerem co jsem mu nechal můj strarej motor a přehodil jsem dobíjení (rotor i stator protože obojí je jiné) a běží to a běží to krásně na oba válce takže pokud ti to jde jen na jeden chybu hledej jinde, je pravda že mě to chvíli běželo taky jen na jeden, ale chyba nebyla v elektrice a motoru ale v tom že jsem tam měl jen tak položený airbox a na jednom hrdle karburátoru si to přisávalo falešnej vzduch a tudíž to tam bylo chudý a nepálilo to. Nějak jsem hodim fotky tak zdarec já jdu jezdit :-)
: motosmileV :


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 17. dub 2016 15:32:27 
Offline
nováček

Registrován: úte 06. srp 2013 0:05:28
Příspěvky: 7
Jak složitá je výměna motoru v domácích podmínkách(poměrně vybavená dílna a garáž)?
Ten můj má najeto podle budíků 68k, reálně spíš asi ke stu podle odhadu mechanika o kolik to mohlo být stočené při koupi, a na zadním válci začal ošklivě mlátit... Takže bych tam poslal nový, jen řeším jestli tam není nějaká past...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 18. dub 2016 18:09:21 
Offline
záklaďák

Registrován: úte 22. dub 2014 17:11:16
Příspěvky: 12
Pokud ti budou motory sedět typově, tak je to v pohodě. Já mám svůj akorát venku z rámu. Popiš si kam co patří, abys pak nedělal chybu. Stáhni si dílenskou příručku, je to tam krok za krokem.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz