Právě je stř 24. dub 2024 12:17:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kompresní tlaky babka K2
Nový příspěvekNapsal: pon 24. srp 2015 19:37:31 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10. črc 2014 21:50:51
Příspěvky: 81
Bydliště: Moravská Třebová
Ahoj,

chtěl bych se podělit se svým problémem, a zajímalo by mě, co si o něm myslíte:
Zavezl jsem mechošovi K2 babku (Nko) na seštelování ventilů, s tím, že se mě zdá, že v předním válcu něco mlátí, ať kdyžtak koukne na rozvody a napínáky v jakým jsou stavu.
Toho napřed napadlo přeměřit, jaký má motorka tlaky. A naměril na předním válci 3.3bar :o . Na zadním cca 11. Sešteloval ventily (hoodně zaklepaný), řetazy s napínákama OK, na vačce prej není přehnaná vůle (protože se pídil po zdroji toho klepání). Po seštelování znovu změřil tlaky, a na předním bylo 6bar. To je sice zlepšení o 100% ale furt je to průserový oproti zadku.
Takže čekáme na týpka s endoskopem, aby jsme se koukli, jak vypadá pracovní plocha válce než to rozeberem. Celkově předpokládáme, že budou (snad jen) podpálený ventily, ale možná (a možná proto ten klepec) bude ten válec hvízdnutej nebo něco.
1.)Potkali jste se někdy s něčím podobným? Jak je možný, že (teoreticky) je přední válec na kašu, a zadní je OK? Kdyby byl problém s mazáním, tak by přece byly na pendrek oba ne? (Jízda po zadním?) Když už bude na pendrek válec, nemůže byt na kašu aji klika? (ložiska)
2.)V případě, že by to byly ventily, dá se to zabrousit? Nebo jde nechat přelisovat sedla, pokud už tam bude málo masa?
3.)V případě, že to bude válec, dá se (a za kolik) sehnat novej válec s pístem? (výbrusový písty se prej nedělaj). Má případně cenu shánět jenom spárovanej pist s válcem z jiné jeté motorky?
4.)Když už je to takhle dopizděný, má cenu to vůbec spravovat, a nebo radši sehnat rovnou jinej motor z babky?

... motorka asi měla hodně zajímavou minulost ... holt taloši :cray:

Edit: Tak teď mě volal, už se do toho koukali a evidentně to fučí výfukovýma ventilama. Momentálně se dostali na 7bar. Takže hlava půjde dolů a budu průběžně informovat.

Díky za názory.

_________________
SV 650 (N) 2002 z IT. "Nachystejte květináče, na Vánoce jsem zpátky!"


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz