Home SV Forum SV a vse kolem nich Opravy a udrzba SV 650 Budíky a display přestává občas fungovat!!! Co s tím?
Právě je sob 27. dub 2024 17:53:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: sob 07. kvě 2016 11:46:46 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. kvě 2016 10:39:25
Příspěvky: 7
Zdravím všechny, potřebuju poradit. Mám velmi zachovalou babku rok. 99 650s (25000km) - když motor běží a vše v pohodě, tak při prudkém přidání plynu (není to však pravidlem) spadnou oba budíky i digitalní tachometr a rozsvítí se kontrolka paliva, jakmile spadnou otáčky do volnoběhu budíky okamžitě naběhnou a kontrolka paliva zhasne... Poraďte mi prosím co s tím.


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 09. kvě 2016 10:12:24 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. čer 2014 15:23:48
Příspěvky: 13
Bydliště: Kopidlno (Jičín)
Dělo se mi něco hodně podobného, možná by to mohl být stejný problém i u tebe. Měl jsem studený spoj na stabilizátoru napětí, známej s těmi mými budíky natočil i video viz. https://www.youtube.com/watch?v=7zc8ydFl-LU


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 09. kvě 2016 19:53:42 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. kvě 2016 10:39:25
Příspěvky: 7
Díky moc za odpověď, ačkoliv se mi do demontáže budíků moc nechce, když bude nejhůř tak budu aspoň vědět kde by mohl být zakopaný pes... Už jsem proměřil regulátor napětí + všechny dostupné kabely včetně zásuvek vedoucích do palubní desky a vše O.K. Ještě jednou díky za odhalení možné příčiny. Vosák


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 12. kvě 2016 14:43:14 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 28. čer 2014 15:23:48
Příspěvky: 13
Bydliště: Kopidlno (Jičín)
Tak to bude opravdu asi problém nejspíš někde v budíkách. Tak snad to nějak opravíš, já to ale dal pro jistotu někomu zkušenějšímu, sám si s plošnými spoji moc rady nevím.
Napiš jak si dopadl :good:


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 15. kvě 2016 20:23:34 
Offline
záklaďák

Registrován: úte 02. pro 2008 21:15:36
Příspěvky: 101
Bydliště: most
mě to dělalo když byla slaba baterka,při jízdě mi oba budíky spadly,naběhly,spadly,když sem zhasnul světlo opět fungovaly,dal, dokud opět nepokleslo napětí na baterce,nakonec se ukazalo že regulator nestíha dobíjet baterku ,daval jenom 12,5 voltu


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 18. kvě 2016 21:12:47 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. kvě 2016 10:39:25
Příspěvky: 7
Problém budík vyřešen, díky Mr. tvojemamka!!! Opravdu byl uvolněný regulátor napětí a nemusel jsem totálně rozebrat budíky. Stačilo podepřít plastový nýt regulátoru a z druhé strany natavit hlavu nýtu, aby nedocházelo k uvolnění vibracemi stroje. Měl jsem hrůzu z úplného rozebrání včetně rafik budíků a zkusil to kompromisem vyřešit takto. Snad to vydrží sekat dobrotu a znovu se to neuvolní, jinak budu muset opravdu rozebrat celou tištěnou desku z druhé strany a to by byl opravdu opruz... Každopádně díky za pomocnou ruku v podobě videa. viz. https://www.youtube.com/watch?v=7zc8ydFl-LU Bez této pomoci bych to asi fakt nedal...! SUPER


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 20. kvě 2016 7:39:54 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
Bohužel tímto způsobem jsi problém neopravil, jenom o pár měsíců posunul.

Pokud je někde studený anebo přímo uvolněný spoj u stabilizátoru napětí, tak je potřeba to přepájet...jinak se to uvolní znovu. Ale je dobrý, že jsi přitáhnul ten stabilizátor k desce, bude se méně chvět.

Vibrace jsou obecně nepřítelem pájených spojů, protože cín je neuvěřitelně měkký a poddajný materiál. Strč do pudinku tužku a minutu s ní kvedlej ze strany na stranu...něco takového se děje u nožiček součástek zapájených v desce.

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz