Právě je čtv 28. bře 2024 21:45:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nefunguje třetí rychlost
Nový příspěvekNapsal: ned 17. črc 2016 12:14:39 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 24. čer 2013 18:42:28
Příspěvky: 14
Zdar lidičky potřebuju pomoci. Včera se mi stalo, že jsem jel a když jsem tam dal trojku a přidal plyn, tak to chvilku jelo a najednou jako kdyby to vyskočilo do neutrálu a od tý doby ta trojka nejde zařadit. Ostatní rychlosti jdou v pohodě. Je mi jasný, že budu muset rozpůlit motor a zjistit jestli je asi ohlá vidlička nebo šptná převodovka. Problém je v tom, že nemám prostor,, kde bych to omhl udělat a na parkovišti před barákem je to takový blbý. Navíc na to neni moc času. Nevíte někoho v okolí Berouna nebo Příbrami, kdo by byl schopnej a ochotnej buď s tim pomoct nebo to udělat za nějakej peníz?
Jedná se o rok 2005
Díky moc


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nefunguje třetí rychlost
Nový příspěvekNapsal: ned 17. črc 2016 13:47:31 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
3ku (naprázdno) a další kvalty nahoru tě to nechá zařadit? Nebo se na a přes 3ku už nedostaneš? V každém případě na ní dál nejezdit, aby sis pak ještě víc nevydělal.

Pak dej vědět, co to bylo...

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nefunguje třetí rychlost
Nový příspěvekNapsal: ned 17. črc 2016 16:19:42 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 24. čer 2013 18:42:28
Příspěvky: 14
Trojka jede naprázdno a dalsi kvalty jedou normalne.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nefunguje třetí rychlost
Nový příspěvekNapsal: ned 17. črc 2016 17:09:16 
Offline
záklaďák

Registrován: úte 02. pro 2008 21:15:36
Příspěvky: 101
Bydliště: most
zlomena ,nebo ohla vidlička


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nefunguje třetí rychlost
Nový příspěvekNapsal: pát 08. pro 2017 18:09:22 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 24. čer 2013 18:42:28
Příspěvky: 14
Hehe. Zdravim po takový době. Už vim čim to je. Neni to vidličkama ale převodovkou. povedlo se mi ulomit ty výstupky co se zasouvaj do druhýho kola zboku. Bohužel už rok to leží známýmu rozdělaný :banghead: Doufám, že mi to do jara složí. Abych nezakládal nový vlákno, tak bych se rád zeptal jestli má cenu měnit preventivně gufera a ložiska v motoru. Rozvody a vůle ventilů chci dělat na 100%. Jenom nevim jestli i ty ložiska s guferama. Přece jenom si řikám, že když do něčeho hrabat nemusim, tak to nedělám. Jenom připomínám, že motor má 50 000 km. Případně, co by jste poradili abych tam udělal aby ještě jednu takovou porci vydržel.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nefunguje třetí rychlost
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. pro 2017 9:21:04 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
Budu předpokládat, že tomu ty a/nebo známý rozumíte.

Když máš rozdělanou převodovku, zkoukněte stav vidliček, pokud jsou ubroušené, tak vyměnit. Dále pak ozubená kola jestli nemají ty výstupky na boku moc ohlodaný/obroušený...pak také vyměnit. Mimochodem by to znamenalo, že s tím jezdilo prase anebo má (mnohem) víc, než 50t km.

Gufera....napadá mě snad jenom gufero na výstupní hřídeli a gufero kolem spojkové tyče (aspoň u litru často sákne). Pokud nejsou drahé, tak vyměň všechny (včetně gufera kolem tyče řazení).

Rozvody jsou celkem nesmrtelný. Pokud nejsou extra vytahaný (a napínáky to poberou), tak bych to neřešil. Pokud si chceš motorku ještě delší dobu nechat a chceš mít extra jistotu, tak klidně vyměň.

Ložiska neporadím...nejsem mechanik. Ale neslyšel jsem, že by se měnily jindy, než při GO.

EDIT: Zkus zavítat na Facebook do skupiny a poptat se...je tam třeba Zdenda D. nebo Petr A., oba zkušení mechanici. Zdenda sem na fórum občas chodí.

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nefunguje třetí rychlost
Nový příspěvekNapsal: úte 19. pro 2017 13:19:13 
Offline
záklaďák

Registrován: ned 09. lis 2014 19:00:23
Příspěvky: 73
Ahoj, vyměnil bych ještě gufero u řadící hřídele, ložiska to je otázka, ale na 50tisících bych na ně mrknul a spíš je nechal, vidličky určitě proměřid podle návodu, plus jestli nejsou ohlý, vyměnit to špatný kolo a ještě koukni na dvojkový a čtyřkový kolo, co se nachází na výstupní hřídeli, mývají hodně ometený hrany, dvojkový bych vyměnil projistotu, většinou začne první zlobit, stopro nový o-kroužky na mazacích kanálech mezi karterama, vyčistit sací sýtko, rozvoďáky bych osobně vyměnil, můžeš je tam dát v kuse a neřešit nýtování, jsou to dva litry na víc.. i když na tomhle nájezdu budou tak v 1/2-3/4 zivotnosti


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz