Home SV Forum SV a vse kolem nich Opravy a udrzba SV 650 TPS senzor - karburátorová verze
Právě je pon 20. kvě 2024 0:23:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: úte 16. srp 2016 17:34:12 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. srp 2016 17:06:58
Příspěvky: 5
Zdravím,
nikde jsem to nenašel, tak se zeptám. Nastavoval jsem TPS senzor dle servisního manuálu a jsem z toho trochu jelen. V konektoru jsou tři vývody. Pochopil jsem, že to má dva odpory na (levém a spodním) a na (pravém a spodním) vývodu. Zatím co jeden se mění v závislosti na otevření klapky a jde do cca 3,9kOhm, druhý je pořád stejný a nemění se. Je to tak dobře? Není vadný? A jaká hodnota (kolik ohmů) má být správně při plném otevření?
Moc děkuji za ochotu poradit!


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: stř 17. srp 2016 7:07:38 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
To je správně...

To čidlo je celé v podstatě jenom potenciometr, což je proměnlivý rezistor nebo resistor s běžcem.
Obrázek

Dle tvého popisu:
"levý" - běžec
"pravý a spodní" - rezistor/dráha potenciometru - má pevnou hodnotu

Čidlo je zapojeno jako odporový dělič. Mezi "pravý a spodní" je přivedeno napětí 5V (dle schématu U1) a mezi "levým a spodním" je pak výstupní napětí 0-5V (U2) které odpovídá úhlu natočení :)

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: stř 17. srp 2016 7:12:19 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. srp 2016 17:06:58
Příspěvky: 5
Dejme tomu, že jsem to pochopil...ale jak to nastavit správně? Jak to natočit? Na jakou hodnotu?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: čtv 18. srp 2016 11:43:27 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
U babky nevím, neporadím. Servisní manuál mlčí?

U novější je tam krásně popsáno....drát do konektoru, nastartovat (mít už ohřáto), pak ladit čárku v budíkách na konkrétní polohu.

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: čtv 18. srp 2016 12:24:19 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. srp 2016 17:06:58
Příspěvky: 5
Přesto dík za ochotu.
Servisní manuál je nesrozumitelný. Nechal jsem to jak to bylo...jede to a spotřeba je 5,2 při jízdě do 7 tis. otáček, což si myslím je slušné. Jen mi motorka trochu pocukává při ustálené rychlosti...už jsem četl, že snad řetěz...ale není to tak strašné, časem to vyladím. Navíc začala prosakovat vodní pumpa u motorky co má papírově najeto jen 9.500 km a koupeno v ČR! ...no prostě samé radosti.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 10:29:03 
Offline
záklaďák

Registrován: čtv 14. kvě 2015 23:56:02
Příspěvky: 33
libor2016 píše:
Navíc začala prosakovat vodní pumpa u motorky co má papírově najeto jen 9.500 km a koupeno v ČR! ...no prostě samé radosti.


Ja mel dlouze problem s pumpou na K1- porad teklo z ni i presto ze jsem vymenil tesneni . Pak jsem koupil celou novou pumpu, a po 1000km ta take tekla.

Nakonec problem byl v tom ze system byl plne male kousky neceho (nevim zda to bylo barvu z bloku motoru nebo chladic ktere se odloupala, nebo koroze protoze jeden z byvalych majitele tam dal cistou vodu, nebo co) - kdyz jsem namontoval tu pumpu tak jsem chladic a blok poradne vyplachoval, ale potom co to zacalo zase tect jsem nasel dalsi male cerny kousky v kapaline- ukazalo se ze na vnitrni strane vsech hadic byli usazeniny ktere se uvolnili pomalu behem jizdy a kontaminovali kapalinu. V pumpe je totiz dvou-dilne keramicke tesneni, a kdyz se mezi nej dostalo ta necistota uz netesnila - obcas jen z ni kapalo, obcas zase teklo proudem ze jsem musel zastavit a doplnit. Stacilo vymenit hadice, vyplachnout system a uz jedu 10,000km bez problemy na tu samou pumpu co predtim teklo.

Kdyz to moto ma tolik malo najeto tak asi hodne dlouho stalo, tak muzou se stat prave takovy veci ktere vypadaji hruzostrasni ale maji za pricinou nedostatek pohybu a bezne jdou dobre spravit


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: pát 19. srp 2016 11:48:32 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. srp 2016 17:06:58
Příspěvky: 5
Máš pravdu SVRone, dlouho stojící motorka je horší jak ta, na které se drandilo. Hadice budou čisté...nějaký proplach by možná neuškodil, ale dám tomu čas, zatím jsem najel necelých 1000 km, tak třeba si to ještě sedne. Nové provedení vodní pumpy má vyvedenou hadičku mimo motor, kudy může kapalina v případě netěsnosti od
kapávat. Také dobré, alespoň to nesviní motor.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: TPS senzor - karburátorová verze
Nový příspěvekNapsal: stř 31. srp 2016 7:39:57 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 16. srp 2016 17:06:58
Příspěvky: 5
Tak vodní pumpa si už sedá a TPS senzor je seřízený dle "pocitu". S původním nastavením se mi to zdálo tvrdé a teď si přede jako kotě.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz