Home SV Forum SV a vse kolem nich Opravy a udrzba SV 1000 svetlo - rozsviceni az po nastartovani, jak?
Právě je čtv 28. bře 2024 12:33:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. čer 2011 11:53:54 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 25. úno 2009 11:42:21
Příspěvky: 13
potreboval bych odpojit svetlo,aby nesvitilo pri zapnuti do polohy on a startovani.Aby pak pri nastartovani svitilo :)


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svetlo
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. čer 2011 12:30:16 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. říj 2007 21:13:12
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha
jaky to ma smysl? zapominas otocit klickem?

_________________
(2006) - CBR125R K5 + (2007) - SV650S K4 > (2011) - SV650R K4 > (2012) SV650RR K8 + (CBR600RR K5) > (2021) SV650RR K8 + GSX-R1000 K6 + CBF600S-ABS K6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svetlo
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. čer 2011 13:27:37 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 25. úno 2009 11:42:21
Příspěvky: 13
obcas jo :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svetlo
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. čer 2011 14:40:51 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. dub 2009 11:06:22
Příspěvky: 260
Dá se to zapojit přes relátko,nebo koupit elektronickou fičurinu na denní svícení co ti to zapne po nastartování automaticky.

_________________
Simson,Jawa,MZ,SV 650S K3,GSR 750 L2


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svetlo
Nový příspěvekNapsal: čtv 30. čer 2011 14:46:04 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. kvě 2011 10:01:54
Příspěvky: 2
Bydliště: Karlovy Vary
Kdysi na jawce jsem měl světla jednoduše zapojené přes rozpínací relátko na kontrolku dobíjení. Fungovalo to celkem dobře, pokud ti to teda v noci za jízdy nečekaně nechcíplo, to byl pak šok. :o Jenže tady má červená kontrolka víc funkcí, tak tohle zapojení bych neriskoval... Ale podle el. schematu určitě najdeš jinej drát, kterej je pod napětím až po nastartování.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: svetlo
Nový příspěvekNapsal: pát 01. črc 2011 8:26:32 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 25. úno 2009 11:42:21
Příspěvky: 13
vim ze to jde,kamos to ma SV,ale uz to tak koupil.Hledali sme tam nejake jine zapojeni a zatim nic :( Kdyz to bude slozity tak nato kaslu a budu muset vic procvicit mozek,aby nezapominal :D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 26. črc 2015 19:16:24 
Offline
záklaďák

Registrován: ned 26. črc 2015 19:08:02
Příspěvky: 26
Mi to taky vadí, než něco vymyslím, tak mám vytaženou pojistku z dálkových světel. V noci nejezdím.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 11. srp 2015 1:43:40 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 22. črc 2015 22:17:07
Příspěvky: 11
já taky nechápu proč vám to vadí?jako že slabá bat a pak už se světlem nenastartuje?je rozhodně lepší mít bat v kondici rozumí si pak daleko líp s altíkem,ale chápu že pokud někdo dokáže dojet gumy na plátno pak dojede bat taky na doraz :) no ale pak se to dá roztlačit ne?no a pak se koupí nová a je to...
a jen tak mimo vím že se to nemá :lol: ale i přes den jezdim světla dálkový...a mám to tak radši i u ostatních dvoukoláků...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 11. srp 2015 8:22:13 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
guma2_už ti někdy klekla baterka, chytrolíne?
ono to totiž nepoznáš přede, že je v řiti....normálně zaparkuješ. pak přijdeš k mašině a.....nic...
stejně, jako v autě.....
nebo máš návod na to, jak poznat, že je baterka v prdeli předem?
na SV mám origo, 8. rok. To mám jako měnit preventivně?
V dodávce jsem měl 9 let, minulý týden kixla. Prostě jsem dojel, další den už nenatočil.
Tže přirovnání ke gumám zhuleným na plátno je zcela mimo mísu.

Nebo mám měnit baterku preventivně po 2 letech? Budeš se divit, ale i roční baterka v záruce se může z ničeho nic vysrat.

Takže chápu úmysl, že v okamžiku, kdy má málo síly by pomohlo mít vypnutá světla, aby člověk byl schopen natočit a dojet koupit novou.

Roztlačit? Zkoušel jsi to někdy? Já jo....na litru....to nedáš....ta komprece na litrovým 2V je taková, že ti jde po puštění spojky prdel do smyku. 2 lidi mě roztláčeli....a stejně nezbylo nic, než vyhodit, zajet autem koupit novou.
A pokud se ti vymrdne článek, tak ikdybys to roztlačil, tak ti to nepomůže....ale to vše poznáš, až se ti to stane :mrgreen:

e.: dívám, že dle profilu máš taky litr, K3. Kdy jsi měnil baterku? A až se budeš nudit, zkus ju roztlačit, pak napiš, jak se ti to povedlo....doporučuju sám. To se totiž dělá náramně na pohodu :lol:

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 11. srp 2015 12:20:11 
Offline
záklaďák

Registrován: ned 26. črc 2015 19:08:02
Příspěvky: 26
No, a když někoho potkám, jak mi pere dálkovýma do očí, nevadí že ve dne, pomyslím si své.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 2:05:47 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 22. črc 2015 22:17:07
Příspěvky: 11
tak pardon s tím roztlačením 2V litra sem ulít , protože už se 650 to bylo jen tak tak...takže věřim že u litra se to kolo neroztočí ani na 6kvalt...a s tím přirovnáním bat ke gumám taky,protože to jsou jablka a hrušky...
ale k tý baterii : rozhodně se dá změřit se zátěží a uvidíš kolik dává...no a mít bat 8 let to si myslím je na výměnu hned ač je třeba v kondici...tolik peněz to nestojí v porovnáním s tím když tě někde moto nebo auto nechá...baterka na mojí K3 rok stará a jestli vydrží ještě 5 let budu rád a pak s díky poletí do sběru...no a dál si myslím že baterku měnit po 2letech má smysl jen když dostává tak zabrat (např.messenger) že to dál už nedá...a bat může být vadná už z výroby jasně,ale pokud koupíš pořádnou (např.varta) tak se ti to nestane,protože tam mají určitou kontrolu kvality.
a k autum taky sem donedávna jezdil bat do konce až mi odešel altík pak druhej měsíc po záruce a stálo to zbytečně ranec,takže teď už měnim a budu měnit dříve,protože ten voser potom...kvůli pitomí baterii mě za to nestojí...
a k tomu svícení naplno: je lepší vidět a být viděn a to,že někoho oslnila dálkovejma motorka ve dne,tomu se můžu jen zasmát (pochopim tunel,šero,zataženo,stín...) ale já se bavil o plný viditelnosti ve dne kdy svítí slunce a věřte nebo ne ty dálkový mě osobně můžou v budoucnu uchránit před karambolem takže já určitě ve dnech kdy plně svítí slunce(jindy to smysl nemá) dálkový...a doufám jen,že někoho těma dálkovejma nepošlu do škarpy - to bych nerad...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 31. srp 2015 2:23:13 
Offline
záklaďák

Registrován: stř 22. črc 2015 22:17:07
Příspěvky: 11
a ještě k tomu roztlačování...pokud je kolem samá rovina tak ti ani dvounozí pomocníci nepomůžou (leda by to byli roboti) to vím,už se mi to stalo a 650 jsme ve dvou s pomocí kopečku roztlačili...
a jen tak pro prdel hned příští vyjížďku beru litra na nějakej kopeček a uvidíme jestli to náhodou nedá (6,5,4 a třeba naskočí...)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 26. úno 2016 22:30:50 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 06. čer 2009 12:35:09
Příspěvky: 77
Pokial batérií pri štarte vadí zapnuté svetlo,možeš si byt istý,že ani bez svetla nenaštartuješ.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 06. črc 2016 10:25:42 
Offline
záklaďák

Registrován: úte 02. pro 2008 21:15:36
Příspěvky: 101
Bydliště: most
to brembo : omyl,zhasnutí světla při startovaní hodně pomuže,už se mi to několikrat stalo,sem rad že mam babku a na te to jde,startovat bez světel


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz