Home SV Forum SV a vse kolem nich Opravy a udrzba SV 1000 kovové skřípění z motoru
Právě je pon 20. lis 2017 12:58:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: stř 11. říj 2017 22:30:05 
záklaďák

Ahoj mám SV1000 2003 (stříkačka). Začala mi zničeho nic cukat při stálých otáčkách - na začátku cukala málo, potom více. Tak jsem vyměnil svíčky - 30km klid, poté stejný. Zkoušel jsem jak tlačí čerpadlo benzín - ten tlačí v pořádku, ale nedalo mi to a čerpadlo jsem rozebral a vyčistil (pořádně zaneřáděné), nalil Vervu 100 - lepší, ale pořád tam jemné cukání je. Je možné, že je nějaký bordel přímo ve vstřicích? Motorka má 50 000km a bůhví jestli tam byly dělány vůle ventilů (ty chci udělat tuhle zimu), už i hodně střílí do výfuku při deceleraci . Díky, za rady. Jinak žádný chyby ani v servisním módu...

Jinak ještě jeden dotaz ohledně TPS - když byla motorka v pořádku (5 měsíců zpět), tak jsem seřizoval senzor z 3000rpm na cca 1600rpm. Jela pěkně, ale po chvilce se mi rozsvítila chyba FI a motorka šílení škubala - tak jsem senzor musel nastavit na 2500rpm, to už necuká, nevíte proč?

{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 12. říj 2017 6:45:41 
záklaďák

Mohlo by to být špatné čidlo (TPS). Náhodou nemáš číslo chyby, co ti to hodilo?

Jinak odpoj kabel od čidla, vezmi si multimetr a připoj ho na čidlo. Pak velmi pomalu otáčej plynem 0-100%-0....samozřejmě při vypnuté mašině. Pokud se hodnota na měřáku bude plynule měnit bez záškubů/výpadku, tak OK...jinak tě bude čekat nové čidlo.

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina