Právě je sob 27. dub 2024 17:35:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1005 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: sob 29. bře 2008 18:48:56 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. lis 2007 12:29:57
Příspěvky: 132
Cau, rad bych od Vas radu... jake nejlepsi pneu na okruh neboli sportovni pneu. Pomer cena vykon vytan.

Puvodne jsem uvazoval o slickach, ale ty se moc v rozmeru 160/60-17 nedelaji nebo spis nedaji sehnat.

Ted tam mam Conti Attack, uvazuju, ze tam dam Conti Sport Attack

Diky predem za rady a zkusenosti

_________________
Suzuki TS 50, Yamaha DT 80, Cagiva Freccia 125 C 12R, Suzuki SV 650 S


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 31. bře 2008 16:31:11 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Chtel sem poprosit SVckare z Brna a okoli o radu, kam jezdite prezouvat pneu? Sehnal sem si jete pneu a premyslim kam, aby me to nevyslo draz nez cela jedna jeta pneu :D Kdys sem kupoval u Franka v Holubicach primo u nej novou tak me to prezul za pakatel, ale takhle by si za to asi vzal... dikec

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 31. bře 2008 18:25:00 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Pneuservis - Vašíček. Libušino údolí 116, Brno - Kohutovice, 603908467.
Když dovezeš autem sundaný kolo jen na přezutí, dáš kilo, když přijedeš na motorce s gumama a sundání a nandání necháš na nich, tak dvě kila za kolo. Za vyvážení si účtujou velice rozumně. Mě vyvažovali obě kola, ale jen trochu, tak si neřekli nic. Jenom, kdyby na tobě nechali hodně olova, tak si něco málo řeknou. Jednání dobrý.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 8:44:10 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 9:18:57
Příspěvky: 19
nazdarek, taky řeším podobný problem teď. Jestli Dunlop D208 nebo Pirelli Diablo, či snad ty contošky sporty. :) Jedná se mi o gumy co mě podrží až hodím koleno na asfalt, ale ať je neměním po 3tkm. Možná chcu moc, ale nezarábím jak politik. A taky mně zaráží varianty těch D208 na předek. Je tam verze D208F (to i chápu jakožto front :) ) pak tam je D208FM a D208F DOT 02. Tak a s tím si rady nevím. Každou radu ocením. :) díkes.

_________________
Member of Xriders Orlová


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 8:49:26 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. dub 2008 10:27:32
Příspěvky: 595
sharna píše:
nazdarek, taky řeším podobný problem teď. Jestli Dunlop D208 nebo Pirelli Diablo, či snad ty contošky sporty. :) Jedná se mi o gumy co mě podrží až hodím koleno na asfalt, ale ať je neměním po 3tkm. Možná chcu moc, ale nezarábím jak politik. A taky mně zaráží varianty těch D208 na předek. Je tam verze D208F (to i chápu jakožto front :) ) pak tam je D208FM a D208F DOT 02. Tak a s tím si rady nevím. Každou radu ocením. :) díkes.

jestli chceš gumy co tě podrží a relativně vydrží tak jedine slicky...životnost tak 6tis. při směsi 03

_________________
Bandit Pičo :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 11:59:41 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 9:18:57
Příspěvky: 19
No jenže tady u místního borce prostě jetější slicky neseženu. A nové to teda nedám. :) finančně.

_________________
Member of Xriders Orlová


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 12:15:20 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. dub 2008 10:27:32
Příspěvky: 595
sharna píše:
No jenže tady u místního borce prostě jetější slicky neseženu. A nové to teda nedám. :) finančně.

tak se koukni po netu...třeba na motorkářích je někdo občas nabízí..nechá se jetá sada koupit kolem 1000 - 2000 Kč podle toho na koho narazíš a těch 6000 na ně v pohodě najedeš.

_________________
Bandit Pičo :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 13:04:32 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Slicky??? Ani hovno! Na normální silnici naprosto nevhodné a navíc bez homologace pro silniční provoz... Slicky na silnici prakticky nemáš šanci moc zahřát na tu optimální teplotu, při které se projeví požadovaná adheze, takže jsou spíš nebezpečné. Pokud to máš na okruh, pak klidně.

Sharna - z těch variant, co jsi tu popsal, tak to je těžký. Já bych určitě volil Pirelli, pokud ovšem nehledíš na peníze. Pirelli, Bridgestone, Michelin, Metzeler atd., to je prostě liga, Continental, Dunlop apod. už jsou trochu někde jinde, ale to neznamená, že by na SV nestačily!
Jinak D208 je opravdu několik verzí, já mám na předku D208RR (Race Replica), což je jedna z těch měkčích, D208F vydrží pochopitelně déle, ale nemá takovou adhezi.
Continental Sport Attack tady dost chválil Inkvizitorr, který prý odjezdil několik sad na SV1000S a poměr cena/výkon prý v pohodě.
Prostě záleží, kolik chceš do toho investovat, no. Pokud na prachy nehledíš, z toho tvého výběru bych šel určitě do Pirelli, jinak byach zkusil Conti. Sport Attack (D208 už taky není konstrukčně nejmladší). Jinak pokud nekupuješ sadu a chceš jezdit pilu, tak doporučuju na předek hodit o třídu měkčí směs, předek prostě musí podržet za každou cenu a i když koupíš měkkou směs, stejně ten tvrdší zadek dvakrát přežije, poněvadž se sjíždí mnohem pomaleji (záleží, jak moc tvrdě chodíš na přední brzdu). Při příští výměně hážu dopředu Michelin Pilot Power a dozadu Pilot Sport.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 13:52:17 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. dub 2008 10:27:32
Příspěvky: 595
tů Neith:dotaz....jezdil jsi někdy na slickách?Jestli ne tak tady netrub poplašný zprávy.Já na nich jezdím dva roky a lepší gumy jsem nikdy nejel.....nejde tak ani o to jestli ji ohřeješ,ale o to ,že ta směs je sama o sobě je tak měkká,že tě podrží.
a pro rejpaly i při teplotě kolem 0 se ty gumy ohřejou na teplotu,ze mokrá guma do 5 minut oschne.
řeči o homologaci jsou pravdivý,ale to je na triko každýho kdo na tom jezdí.
P.S. Pirely super corsanení nic jinýho než slick s homologací a takovejch gum je víc.

_________________
Bandit Pičo :-)


Naposledy upravil Kasym dne úte 08. dub 2008 7:33:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 14:01:12 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 13:44:01
Příspěvky: 1138
podle me ohrejes vsechno jen nejaky trvaj dyl a nejaky chvili a nezalezi jeslti si na okruhu nebo jedes 1000km po okrskach nebo po dalnici pak takovy litrovy esvo to urcite zahreje rychlejs nez sestpade uz jen proto ze ten vykon je trochu jinde

_________________
pincek'70 - simak'89 - jawa 125'05 - suzuki sv650s'03 - suzuki sv1000s'06 - yamaha yzf-r6'10 - ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 14:27:05 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Kasym - slicky neobouvám z důvodů, které jsem popsal a které si člověk může přečíst všude a i zkušení o tom takhle mluví. Takže to není z mojí hlavy. Osobní zkušenost teda nulová, ale absolutně všichni pneuservisáci mě od toho důrazně odrazovali, takže nemám důvod pochybovat. Ale úplně nejzásadnější důvod pro mě je ta homologace. Když se někde na těhle gumách rozstřelíš a někoho sejmeš, jsi v prdeli.
Nikomu pochopiteně neberu jeho volbu pneu, ale třeba říkat o D208RR, že to "není nic jinýho než slick s homologací", je samo o sobě fakt, kterej mě nutí pochybovat o tom, co tu píšeš. Tu gumu jezdím a od slicku je to na hony vzdálené (směs, dezén atd.). Supercorsa nevím, tu jsem nikdy nejel, ale taky je jich několik typů a ty se taky liší mimo jiné podle toho, jestli jsou určené na okruh nebo mají homologaci pro provoz. A ty gumy nejsou stejné (směs, dezén, konstrukce)!

Jo, a o tom, kolik vody takovej slick odvede, pokud člověka stihne déšť, už tu snad vůbec mluvit nemusím..

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 14:35:09 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Martin - hodně záleží, kde jedeš... na okruhu je to pořád plnej plyn-tvrdě na brzdy. Můžeš jet třeba 10.000 km po okrskách, ale záleží prostě na stylu jízdy (akcelerace, brzdění). Předpokládám, že Sharna hledá gumy, se kterýma bude chtít i normálně jezdit a prostě při takový běžný jízdě se slick neohřeje, jak má, takové je sdělení kompetentních znalců, a to tady tlumočím.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 15:19:09 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. lis 2007 13:44:01
Příspěvky: 1138
jj tak ten styly sem tim myslel... jinak souhlasim je jasny ze kdyz pojedes stejnej styl na okruhu a na okrskach tak nikdy nedocilis takovy teploty protoze proste okruh je na to delanej ten asfalt

_________________
pincek'70 - simak'89 - jawa 125'05 - suzuki sv650s'03 - suzuki sv1000s'06 - yamaha yzf-r6'10 - ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 15:26:56 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Souhlasim s neithem, taky sem teda slicky nejel a rozhodne nikdy nepojedu, v kazdym slusnym clanku o pneu slicky do normalniho provozu nedoporucujou. Kamos ma na D 749 rezany slicky a je to katastrofa, absolutne mu to nedrzi a pokud neni parnej letni den tak mu to v zatackach klouze jak svina ... Ze za to dal 800 kc na zadek je sice pekny, ale podle me na hovno...

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 15:34:57 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
no já teda nesdílím stejnej názor, protože i ECCE Homo se jezdilo i při teplotách pod 15°C a většina střelců tam lítala na slickách na prvních pozicích...

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 15:45:04 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Však nikdo netvrdí, že se nedělají slicky i do nízkých teplot (viz. letošní závod GP v Kataru), debata se tu vede o tom, jestli si vzít slicky normálně do provozu na každodenní ježdění. Taky bych se nebránil slickům na tom Buchlově, kdybych si je před tím důkladně zahřál (před závodem v "peřince" a potom si dát dostatečně zahřívací jízdu).

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 15:46:52 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 19:46:42
Příspěvky: 3214
Bydliště: Jih Jižní Moravy ,tam kde se chlastá víno:)
já bych do slicků nešel hlavně kvůli tomu že nemají homologaci pro silniční provoz. To si potom ani nemusím tu pojistku platit.
Někde někoho sestřelím, nebo on mě, a vždy to bude moje chyba a pojišťovna nezaplatí ani korunu... :scratch:

_________________
Jawa 50 Pionýr 70' >>> Simson S51 86' >>> MZ 251 ETZ 89' >>> Suzuki GS 500E 98' >>> Suzuki SV 650S 03' >>> Suzuki GSX-R 1000 04' >>> KTM EXC 450 05'


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: pon 07. dub 2008 21:02:12 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Souhlas s Popim. Mám kámoše co ho sestřelil dement offroudem a obesral to on.. Sliki sou v provozu na hovno kvuli náhodě. Jinak je to v klidu

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: úte 08. dub 2008 6:52:29 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. dub 2008 10:27:32
Příspěvky: 595
nikomu ty gumy nenutím,ale je zajímavý co lidí to odsuzuje a nikdy na tom nejeli
P.S.na vodě se jede blbě i na homologovanejch gumách.Přeci si nikdo z vás nemyslí,že těch pár čárek co máte na gumě povede vodu.Jediný gumy který jsou na moto dělaný na vodu jsou mokrý slicky a ty nikdo z nás nejezdí

_________________
Bandit Pičo :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pneumatiky
Nový příspěvekNapsal: úte 08. dub 2008 7:20:34 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 02. led 2008 16:13:22
Příspěvky: 184
Bydliště: Zdiby
popiSV píše:
no já teda nesdílím stejnej názor, protože i ECCE Homo se jezdilo i při teplotách pod 15°C a většina střelců tam lítala na slickách na prvních pozicích...


každej závodník jezdí na slickách a samože hlavně závody, když to dvě minuty před startem shodil z nahřejváků a gumy měly okolo 80 stupňů....

jinak já bych s těma slickama byl do silničního provozu taky hodně opatrnej, za á vydržej podstatně míň než normální, tj. na litrovým sv seš co dvaapůltisíce u gumaře kvůli přezutí. za bé když to krešneš a někdo bude hodně hajzl a bude hledat vinu na tobě, je to ideální místo kde tě položí na lopatky. věřim i že při teplotách dejme tomu nad 15 st. jí po chvíli ohřeješ na optimální teplotu a i na tý silnici se s tim dá ject slušně, ale jakmile zaprší, seš v piči a nikomu bych nepřál jezdit suchej slick v dešti. to je stoprocentní mejdlo a akorát tak na rozbití huby...

_________________
doba je temná ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1005 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz