Právě je čtv 28. bře 2024 17:11:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: pát 13. kvě 2016 17:50:51 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. lis 2007 12:30:15
Příspěvky: 409
Bydliště: okr. Olomouc
No na Babce jsem s Tenaxem spouštěl alarmy na utech když jsem projel sídlištěm (měřeno na motosrazu ve Věrovanech pro pamětníky co tam byly v soutěži o nejhlučnější motorku mi naměřili 106 Db), nyní na K9 už 8 roků výfuk origál, byla to velká změna když neslyšíš zvuk motoru při 200 km/h, mám ale více přátelů mezi sousedy a jízdu si užívám i tak. Samozřejmě hlavní problém laďáků je položenní motorky a nový origál potom stojí majland, tak laďák je volba (to se mne netýká páč nepadám).

Měli by výrobcům motorek nařídit, že originál výfuk musí býl lacinejší jako nejlevnější laďák a bude to pohoda :-)

to se ale určitě nestane

_________________
SV-čko jsem miloval aje nenávratně pryč, ale V-Stromek 1000 taky není k zahození :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: pát 13. kvě 2016 18:39:52 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. dub 2016 11:14:52
Příspěvky: 110
Bydliště: Žitenice
Rosta

to si teda pěkně vyměk :lol:

vono klidně stačí kolem baraku a sousedů jezdit v klídku a je vymalováno

tak to dělám já teda alespon když přijedu večír

mě to nějak neštymuje když tam mám tichošlápky


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: pát 13. kvě 2016 22:05:06 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2015 19:49:54
Příspěvky: 110
Bydliště: Brno
Prečítal som tie rozprávky pre policajtov. Podľa toho ich super návodu je môj Leoš absorpčný tlmič ale keď tam strčím DB killer (čo je v mojom prípade len ohnutá rúra), tak sa z toho výfuku stane rezonančný tlmič. Zaujímavé. Keď mi policajt začne strkať do výfuku štetku na mytí láhví, tak asi umriem :)

_________________
SV 650N K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: úte 07. čer 2016 20:45:48 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 06. čer 2009 12:35:09
Příspěvky: 77
Ivan SBK maju homologizáciu,homologizačná značka je na výfuku a nálepka homologizácie by mala byt prilepená na rám. A homolgizované príslušenstvo sa musí používat minimálne 4 roky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: čtv 09. čer 2016 9:51:35 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2015 19:49:54
Příspěvky: 110
Bydliště: Brno
Brembo, homologaciu maju, Ecko vyrazene (nalepku na rame nemam), len ked tam das original homologovany db killer, tak ti policajt strci drot do vyfuku a vyhodnoti to ako vyfuk nepslnujuci normu. Hasha popisoval skusenost s STK, kde STK chlapik strcil drot do vyfuku a vyhodnotil to ako absorpcny tlmic. Pricom som pochopil, ze to je normalne homologovany vyfuk. Je to tak Hasha? Tak potom neviem, na co mi je homologacia a na co by som tam strkal DB killer, ked aj tak tam ten drot prejde. Hlucnost zatial nemeraju, tak to je jedno, nie?

Brembo, ako si to myslel s tymi 4 rokmi, to som nepochopil?

_________________
SV 650N K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: čtv 09. čer 2016 13:36:01 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
Všechno se to motá ohledně toho, jestli výfuk má/nemá Ečko. Musí mít, aby jsi mohl mašinu provozovat na veřejných komunikacích...stejně jako musíš mít řidičák, abys mohl jezdit.

Ten drát je jenom taková jednoduchá poučka pro méně technicky zdatné STK a PČR, jak detekovat neoriginální výfuk...protože všechny laďáky jsou prostě absorpční, tak tam ten drát prostě zmizí. V tu chvíli by měl dotyčný zbystřit a více se o výfuk zajímat - hledat jestli to má Ečko. Naopak seriové výfuky ve většině případů rezonanční, tak se drát zastaví o první přepážku (10-20cm). Aspoň tak to vidím z pohledu druhé strany.

Pokud je (i absorpční) výfuk certifikovaný v EU, tak platí v rámci celé EU, tedy legálně ti na ně nemůžou nic říct...a tedy nenechat se oblbnout a trvat na svém, že výfuky jsou v pořádku a ať si klidně někde ověří pravdivost toho vyraženého certifikačního čísla. Bohužel většina těchto výfuků je certifikována s vloženou tlumící vložkou (tzv. DB killer)...tedy pokud tě PČR chytne bez vložek a prokáže, že tam měli být, tak se může po tobě pěkně povozit. Toto je ale pak boj argumentů přímo na místě.

Jenom dodám k té story na STK: Moje STORMy mají vložky zanýtované do výfuku a jsou vyrobené pouze jako ohnutá trubka. Tedy drát prošel skrz a začala diskuze na téma "smím to mít nebo ne". Pro tento případ jsem s sebou začal vozit papírový certifikát i montážní návod na výfuk, kde je vidět, jak to celé vypadá a jaký tvar mají ty tlumící vložky - tedy že jsem nedělal žádnou nezákonnou úpravu.

Suma sumárum:
Laďáky bez Ečka...koleduješ si o problém (třeba jako vážná závada vozidla, vozidlo neschopné provozu po komunikaci, nebo co já vím co by si vymysleli)
Laďáky s Ečkem s tlumící vložkou...všechno v pořádku
Laďáky s Ečkem bez tlumící vložky...v pořádku do té doby, než ti prokážou, že tam chybí vložky...pak je to na tom, kdo bude argumentovat silněji

Omlouvám se za dlouhý příspěvek...

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Naposledy upravil Hasha dne čtv 09. čer 2016 14:04:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: čtv 09. čer 2016 14:00:42 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. dub 2016 11:14:52
Příspěvky: 110
Bydliště: Žitenice
Zdar

jj ty éčka v jidle jsou na h....o a na moto to musí bejt skoro všude

zrcátka blinkry světla ....

nejlepší řešení je asi problematiku konkretně ohledně čaďáků podrobně a důsledně naštudovat

a když bude někdo prudit tak ho zasypat vědomostma a může jít do kopru


viz příklad
na stk nic nemohl najít tak chtěl prudit ohledně předního kotouče a mu říkám ,že do servisního limitu má ještě hodně daleko a jestli chce at si to sám zjistí

odpoved byla ....nooooo ještě je je to dobrý

takže když chce někdo prudit umlatte ho odbornými daty či odpovědí a je klid


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: pon 13. čer 2016 22:36:01 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 06. čer 2009 12:35:09
Příspěvky: 77
Ivan je uplne jedno,aký typ tlmenia má koncovka. Ked to má E,tak je to skrátka homologizované,či prejde drot alebo nie. Tými 4 rokmi som myslel,že už pred 4 rokmi,možno i viac vyšiel dodatok vyhlášky,že všetko príslušenstvo musí byt homologizavané. Takže český zákononodarcovia meškaju 4 roky.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: úte 14. čer 2016 7:59:23 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
Brembo píše:
Takže český zákononodarcovia meškaju 4 roky.
Nemeškají, jenom teď se to začlo více kontrolovat ;)

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: úte 14. čer 2016 22:32:04 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 18. kvě 2015 19:49:54
Příspěvky: 110
Bydliště: Brno
Hasha, ale potom tomu nechápem, ty tam éčko máš a predsa ti na Stk vyhodnotil, že sú príliš hlučné. Ako na to prišiel, meral hluk? Keď majú éčko, tak si ho mal poslať do ..., nie? Dolu ťa citujem. Je teda problém, ak by policajti merali hluk a bol by vyšší než maximálny hluk uvedený na štítku (čo je samozrejme hluk originál výfuku)? Trochu sa v tom rýpem, ale potrebujem mať jasno, keď mi budú chcieť pomôcť a ochrániť ma.

0.2.2.1.5 = údaje na štítku neodpovídají skutečnosti = hluk je větší než uvedeno

_________________
SV 650N K5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 0:37:49 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 23. dub 2016 11:14:52
Příspěvky: 110
Bydliště: Žitenice
Zdar Ivan

než budou mit na stk nebo cajti decibelometry tak to nákou chvíli potrva :grin: :grin: :grin:

a jestly má ladák éčko tak ti tam může strkat třebas i svýho šulina a je mu to k prdu ,,,,pač jak tě nezměří kalibrovaným přístrojem nemá na tebe patrony :yahoo:

sice jsem zatim dopodrobna neštudoval tu vyhlášku či peragraf ohledně čadáku
ale dovolim si polemizovat předem , že maj stanovenou metodiku měření :shock:

když chtěj mrdat tak musej vědět jak

a nebo ty vědět jak se bránit :thumbsup:

předtím než tě začnou chránit a bránit :good:

toď můj postoj k tomuto

: wheel : : wheel : : wheel :


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 9:05:20 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
ivan píše:
Hasha, ale potom tomu nechápem, ty tam éčko máš a predsa ti na Stk vyhodnotil, že sú príliš hlučné. Ako na to prišiel, meral hluk? Keď majú éčko, tak si ho mal poslať do ..., nie? Dolu ťa citujem. Je teda problém, ak by policajti merali hluk a bol by vyšší než maximálny hluk uvedený na štítku (čo je samozrejme hluk originál výfuku)? Trochu sa v tom rýpem, ale potrebujem mať jasno, keď mi budú chcieť pomôcť a ochrániť ma.

0.2.2.1.5 = údaje na štítku neodpovídají skutečnosti = hluk je větší než uvedeno

Tak během prohlídky byla pouze diskuze na téma homologace výfuků, co to znamená, atd.... Hluk neměřil, není (a ještě pár let nebude) jak. To že mi to vůbec napíše do závad jsem do poslední chvíle netušil...až když jsem dostal protokol, tak koukám jako puk. Prostě kokot, dál už jsem to nechtěl řešit, technickou mám.

Na druhou stranu 0.2.2.1.5 opravdu jenom tvrdí, že údaje na štítku neodpovídají skutečnosti. Jenže nikdo už nebude vědět co z toho štítku neodpovídá. Tu analogii s hlukem jsem si domyslel já....logicky kvůli těm laďákům, když se mu tak nelíbili.

Jinak máš pravdu...dokud nezačnou měřit hluk, tak je si musí vystačit s Ečkem (viz můj příspěvek někde výše).

A ještě dodám...týden na to jsem tam přijel s Hondou a dostal jsem toho samého týpka. Poučen z předchozí STK se Sůzou jsem na Hondě už měl nahozen originál výfuk. Prohlídka v pohodě, skoro na nic se neptal, všechno v pořádku....dostanu protokol a tam lehká závada "koroze rámu, která nemá vliv na funci vozidla" - ano mám rezatou pružinu na centrálu...ale to je asi tak všechno.

Přijde mi, že prostě tam chce vždycky něco napsat....a pokud chce, tak si něco najde. Pak otázka jestli je to pouze pomatené individuum anebo jestli od nového roku dostali nařízení typu "pište jim tam všechny závady i píčoviny".

Za mě: Ústí nad Orlicí - STK Dekra u výjezdu na Letohrad....už nikdy.

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: pon 20. čer 2016 15:41:03 
Offline
nováček

Registrován: úte 07. dub 2015 7:54:54
Příspěvky: 1
Vážení,

má někdo informaci, jaký typ výfuku Leo Vince je homologovaný pro SV 650 S ?
Mám na mysli homologační číslo. Já mám E13 0237. Je to Ok nebo není ?

Díky B. Rous


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Homologace od 2016 pro výfuk
Nový příspěvekNapsal: úte 21. čer 2016 7:14:11 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp 2008 22:43:52
Příspěvky: 1698
Bydliště: Kousek od Kunětické hory.
brous píše:
Vážení,

má někdo informaci, jaký typ výfuku Leo Vince je homologovaný pro SV 650 S ?
Mám na mysli homologační číslo. Já mám E13 0237. Je to Ok nebo není ?

Díky B. Rous

.
https://www.svrider.de/Forum/viewtopic.php?f=19&t=84953

_________________
Mnoho různých moto JAWA,teď SV650S
http://www.ase-dedic.com/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz