Právě je sob 27. dub 2024 18:49:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: čtv 10. kvě 2012 22:28:15 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
Čau jedeme s přítelkou do Alp na GG. Z Brna na Český Budějky - salzburk - zell am see (nebo. kitzbuhel) a GG
Plánujeme to na 4 dny takle vyrazit.
Jede ten směr taky někdo ?? Nebo se někdo přidá??
Jedeme tam poprví tak bude švanda :-D
At nestojí řeč protože vás moc nebude co by jste jely, budu rád když hodíte nějakej typ kam v okolí po cestě mrknout či rady na co pozor , poplatky atp.. : biker6 :


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 6:06:19 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. říj 2011 21:28:50
Příspěvky: 80
Bydliště: Hradec Králové
Topi píše:
Čau jedeme s přítelkou do Alp na GG. Z Brna na Český Budějky - salzburk - zell am see (nebo. kitzbuhel) a GG
Plánujeme to na 4 dny takle vyrazit.
Jede ten směr taky někdo ?? Nebo se někdo přidá??
Jedeme tam poprví tak bude švanda :-D
At nestojí řeč protože vás moc nebude co by jste jely, budu rád když hodíte nějakej typ kam v okolí po cestě mrknout či rady na co pozor , poplatky atp.. : biker6 :


Dej si do laďáku tlumivku... (pokuď máš)

_________________
Jawa 555 > Jawa 21 > Babeta 207 > Cagiva SuperCity 125 > ČZ 125/476 > Suzuki SV650S K6 > Suzuki SV650N K5 > Suzuki SV1000N K4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 7:23:40 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Spiš bych řekl pokud máš origo tak ho tam rač vrať..

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 8:09:11 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
Mám origo ale vykuchanej. Teda na pohled to nejde vidět ale je to poznat že to není originální zvouček. Ale to snad nějak neřeší pokud vidí originální výfuk..


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 8:26:08 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 09. led 2012 10:55:53
Příspěvky: 147
No já zas (četl na motorkarich), že doby kdy někdo strčil do vejfuku drát jsou ty tam a soudruzi na místě pohotově změří kolik dB z toho vyženeš.

Taky výhledově plánuju, ale s tou mojí rourou těžko =/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 8:44:47 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
Jakej je za to vlastně flastr??


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 9:33:49 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. říj 2007 21:13:12
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha
Topi píše:
Jakej je za to vlastně flastr??

no neprijemnej, krajni je odstaveni motorky do sjednani "provozuschopneho stavu"

_________________
(2006) - CBR125R K5 + (2007) - SV650S K4 > (2011) - SV650R K4 > (2012) SV650RR K8 + (CBR600RR K5) > (2021) SV650RR K8 + GSX-R1000 K6 + CBF600S-ABS K6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 11:27:43 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. bře 2011 19:14:04
Příspěvky: 99
Já tam s klukama odsuď jedu taky(GG a Orlí hnízdo, Chiemské jezero). Vyrážíme 22.6 na prodlouženej víkend.Do vejfuku půjde homo vložka. Origo tam dávat nebudu, jelikož to mam na tenhle odkladěný a nechci to rozesrat.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pát 11. kvě 2012 13:57:09 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Má pravdu předsedo. Krásně ti změřijó decibely a v ten okamžik seš v prdeli. A to i tehdy pokud máš homologované véfuck keré ty posrany normy nesplňuje. (Tym narážim na stary debaty o jakože přiděláni éčka na laďák...)

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: sob 12. kvě 2012 11:49:33 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
No super takže pokud mě změří sem v ři.i


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: sob 12. kvě 2012 15:56:52 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. čer 2008 14:49:38
Příspěvky: 319
Bydliště: kopr
Topi píše:
No super takže pokud mě změří sem v ři.i

v tom lepším případě??

_________________
odrážedlo -> Stadion S11 -> Jawa 350/639 -> SV 650SS K4 -> SV 1000SS K3 borec litranec nakonec


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: sob 12. kvě 2012 20:04:08 
Offline
nováček

Registrován: ned 17. říj 2010 21:44:01
Příspěvky: 6
V Rakousku najezdím pěkných pár tisíc za rok (dnes sem se vrátil z týdenní dovolené) a zatím mě nestavěli. Mám Ixil s homolog. vložkou a u ORV i kopii homologace. O kontrolách hlasitosti jsem taky slyšel a vždy jen od někoho, kdo to taky jen slyšel. Zažil to někdo? Jezdím tam více méně dle předpisů, neprovokuju, na blbnutí mám ČR. Policajty tam potkávám docela běžně a i měří (hlavně vesnice). Já pozdravím, oni mi mávnou a jede se dál. Na GG sem byl už 3x a vzhledem k termínu se připrav na sních, a možná i led na silnici. Loni byl i v srpnu. Hlavně na kostkách na Edelweisspitze opatrně. Na Franz Josef je krásný muzeum veteránů (další je v Kaprunu, blbě se hledá, ale stojí za to) a vůbec v celém parku Hohe Tauren je spousta krásných interaktivních expozic (v Ičkách ti poradí a jsou v každé vesnici). Ve vesnici Fusch je dobrý kemp a naproti přes silnici mají v restauraci čerstvé struhy - pod pultem i uzený, lepší jsem ještě neměl. Hezký výlet.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pon 14. kvě 2012 7:35:12 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 06. lis 2007 21:52:56
Příspěvky: 1987
Bydliště: Doloplazy ( u Olomouce )
Jo zažil sem to, nicméně pouze jako divák. Eště dyš sem jezdil s náklaďákem tak sem rakušáky točil celkem často a párkrát sem stál na parkovišťu kde dělali šťáry. Takže zažil sem i to jak rvali drát do véfuku, tak i měření decibelů. Navic jednó to byli češi tak sem s nima kecal a docela se klučina klepal. Pré to brali neskutečně a všecko. Povinná vébava, neorigo dily bez homologace a tak. Prostě je to stény jak všude jinde. Jak kápneš na šťáru kde se na to zaměřujó tak to proberó komplet. Problém je v tym že to v rakósku probihá trocha časťéš než u nás :grin:

_________________
Suzuki SV 650 N rok výroby 2003, barva: modrá metalíza. ;-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: pon 14. kvě 2012 18:02:26 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
modrak píše:
V Rakousku najezdím pěkných pár tisíc za rok (dnes sem se vrátil z týdenní dovolené) a zatím mě nestavěli. Mám Ixil s homolog. vložkou a u ORV i kopii homologace. O kontrolách hlasitosti jsem taky slyšel a vždy jen od někoho, kdo to taky jen slyšel. Zažil to někdo? Jezdím tam více méně dle předpisů, neprovokuju, na blbnutí mám ČR. Policajty tam potkávám docela běžně a i měří (hlavně vesnice). Já pozdravím, oni mi mávnou a jede se dál. Na GG sem byl už 3x a vzhledem k termínu se připrav na sních, a možná i led na silnici. Loni byl i v srpnu. Hlavně na kostkách na Edelweisspitze opatrně. Na Franz Josef je krásný muzeum veteránů (další je v Kaprunu, blbě se hledá, ale stojí za to) a vůbec v celém parku Hohe Tauren je spousta krásných interaktivních expozic (v Ičkách ti poradí a jsou v každé vesnici). Ve vesnici Fusch je dobrý kemp a naproti přes silnici mají v restauraci čerstvé struhy - pod pultem i uzený, lepší jsem ještě neměl. Hezký výlet.



Právě tak nad tím přemýšlím protože přítelka co pojede semnou jako batoh pojede v ryflích tak aby ji nebyla zima. Nevím jak to je s cestou přímo na špici kde se dá všude zastavit ale podle stránek a webkamer je na hoře furt mlha. Tak jestli tam jen či nikoliv. A to ještě zmiňuješ led na silnici :-D


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: úte 15. kvě 2012 7:28:43 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp 2008 22:43:52
Příspěvky: 1698
Bydliště: Kousek od Kunětické hory.
Topi,v riflích? :o Ty vole,kup pořádné oblečení.Loni tam bylo 3.července v poledne 2st celsia a ráno z tunelů vyškrabávali led.O 70 km vedle bylo 27st.Bez nepromoků o cestě ani neuvažuj.Jedeš do Alp!!!Je tam krásně sluníčko a najednou během půl hodiny průtrž mračen.Už jsem tam zažil spoustu střelců s neoblíknutýma holkama.Pak jsme je pomáhali sundat z motek,jak byly zmoklé a zmrzlé.

_________________
Mnoho různých moto JAWA,teď SV650S
http://www.ase-dedic.com/


Naposledy upravil zdeněk dne stř 16. kvě 2012 7:09:37, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: úte 15. kvě 2012 21:20:03 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. říj 2008 19:00:23
Příspěvky: 268
Bydliště: východní morava, tam kde se pije slivovica a nejlepší víno
naprostý souhlas se Zdeňkem, bez nepromoků (vlastní zkušenost) a hader na bajk bych nejel. Věř tomu že když se zatáhne a řekneš si že si dáš pláštěnku za chvílu , tak budeš mokrý než zastavíš.
Teď vzpomínám často na Orlí hnízdo a kupování ponožek v prodejně obuvi v Berchstegadenu. Něco šíleného je mokro v botech. Říkám prodavačce že chcu ještě 5 igelitek k té jedné do které mi zabalila 3 páry ponožek :-D :-D . Nechápavě na mě čuměla. Tak jí říkám že mám mokro v botách že nohy budou v suchu...
Ty změny počasí jsou naprosto nečekané a rychlé. Vjedeš do tunelu přímo v Zell am See svítí sluníčko, vyjedeš o 5km dál a liják jak sviňa. Jedeš od Fuschu, je zataženo, škaredě, vidíš kolem sebe (v červenci) sníh, vyjedeš na Edelweisspitze, máš-li štěstí na počasí krasný výhled, projedeš tunel na sedlo Hochtor - poslední sníh, překlopíš se dolů na druhou stranu hor a jedeš na Franz-Joseph Höhe a všude sluníčko a tekoucí voda , zelená tráva, vodopády až do Heiligenblutu.
Doporučuju pokud nebude slunečno a budeš chtít vyjet nahoru několikrát podle počasí koupit 30 denní vstupenku. Jinak tuším že další výjezd v roce je za 9€ , jinak je cena 22€.Zajímavý je i Tour - ticket http://www.grossglockner.at/de/hochalpenstrasse/
A vezmi si jídlo nebo jeď tak abys nakoupil v supermarketech, já si neuvědomil že když pojedu v sobotu ráno z Česka, že není otevřeno jako v Česku do večera. Jídlo jsem nevezl, nebylo kam ho dát. A jediné dostupné jsou pumpy, ale ceny naprosto šílené. V sobotu tuším zavírají supráče v 14 hod a neděle je zavřeno.
Tolik moje první zkušenost z Alpama a Grossglocknerem. Teď se tomu směju a připravený už jezdím pravidelně, raději tam než kolem komína po rozbitých českých cestách. Těším se na léto až vyrazím opět. Rakousko, Itálie, Švýcarsko.....

_________________
jawa CZ 175,honda XL 600R,honda CR 250,suzuki DR 600,honda XR 650L,yamaha TDM 850,suzuki SV 1000S K3, Kawasaki Versys 1000 + Honda CBR 954 Fireblade

http://www.suzukisv.cz/sv-gallery/?g2_itemId=33952


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: 19.5. Rakousko
Nový příspěvekNapsal: ned 03. čer 2012 11:11:52 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 12. črc 2009 11:04:48
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno
Tak jsme nakonec byli jen na Lipně. Původně na cestě jsme mířily ještě do Rakouska, ale přítelka jela poprvé takovou vzdálenost a měla toho nad hlavu, tak jsme zůstaly na Lipně. A musím uznat bylo to perfektní :) Za 3 dny jsme najely přes 1.tis km, bylo to mimo sezonu takže nikdo nikde a dobrý silnice s krásnou přírodou. Opravdu doporučuji ;)
A jinak dík za rady příště snad už GG.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz