Právě je pát 29. bře 2024 8:46:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nastavení rozvodu
Nový příspěvekNapsal: úte 13. kvě 2014 9:49:17 
Offline
nováček
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. dub 2014 8:02:40
Příspěvky: 8
Bydliště: Ludgeřovice
Nazdar. Mám SV650s r.v.2000.
Tak nějak jsem se rozhodl udělat ventily. Sudal jsem víčka, a řekl jsem si že než to rozhodím, podívám se podle návodu jak je nastavený rozvod a ten postup si jakoby na nečisto udělám, abych se pak někde nesekl. No ale ejhle, koukám, že rozvod je špatně nastavený a motorka jela :-D....Lehce přiblížím o co jde, znalí budou vědět, a ti co ne mají smůlu protože by to byl esej jako kráva.

Prostě dle návodu, nastavím značku na altíku, podle značek nastavím jednu vačku, odpočítám 16 čepů a nastavím druhou zase na značku. Nasadím domky, napínák a bla bla bla. Dále se má otočit klikou o jednu otáčku (2 otáčky kliky=1 otáčka vačky). Čili, otočím klikou o otáčku a vačka se otočí o půl a zase postup stejný jako u prvního válce....no a právě tady to je, že můj rozvod je nastavený tak, že mám ve stejnou chvíli "nastavovací" značky na vačkách buď nahoře nebo dole, ale ne jedny nahoře a jedny dole, jak velí návod, v logické návaznosti na to, že 2 otáčky kliky jsou 1 otáčka vačky.

Doufám že je to dost pochopitelné, jednodušeji to asi neumím.

Otázka co vy na to? setkal se s tím někdo? něbo si snad myslíte že návod chápu špatně?...těším se na zajímavé odpovědi :-)

jo jinak dneska odpo to shodím, nastavím správně, změřím vůle a znova to shodím abych mohl dát brousit podložky :-D :-D

_________________
Jawa Dandy 125 -> Jawa 350/640 -> Suzuki SV650s


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Nastavení rozvodu
Nový příspěvekNapsal: úte 16. pro 2014 0:16:55 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 31. srp 2013 18:35:03
Příspěvky: 16
Prostě motor je zaznačen tak, aby šlo na jednu polohu kliky nadstavit oba válce. Manuál může být k jinému ročníku motoru, nic v tom nehledej. Kdyby to bylo nadstaveno takto špatně, motor nepojede.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz