Právě je pon 29. dub 2024 1:20:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: úte 12. úno 2013 20:01:05 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 22. pro 2012 16:04:57
Příspěvky: 121
Bydliště: SK - Bratislava
Uz vela sa tu popisalo ci kozu alebo textil, rad by som vsak vedel Vas nazor na tieto dve konkretne veci:

bunda: Alpinestars KOLN DRYSTAR
http://www.alpinestars.com/moto/jackets ... RqAKBG9KK0

cizmy: Alpinestars HYDRO SPORT DRYSTAR
http://www.motowear.sk/product.php?id_product=3463

Mate niekto osobne tuto bundu alebo cizmy, alebo niekto z Vasich znamych, napiste prosim Vase poznatky a pomozte pri rozhodovani, pripadne co nosite Vy osobne.

Nejde mi o jazdu na okruhoch, s mojim n-kovym SV-ckom mi ani nejde o jazdenie rychlostou 2 kila za hodku, ide mi o beznu moto turistiku.

Dakujem za Vase nazory a postrehy.


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 10:05:26 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Nemám osobně zkušenost. Jen...A-S je jedna z nejdražších. Podle mě zcela vyhozené love za značku.
Pokud teda člověk neche být pozer a dělat machra, že maá A-S.
Za ty prachy, co dáš jen za bundu seženeš koženou kombinézu:
http://www.louis.de/_104957c77f21ed8423 ... =0&typ_id=

Čižmy za cca 5 litrů - za ty love taky seženeš daleko více muziky. Já jsem před 4 rokama dal 5 litrů za:
http://boty-na-motocykl.heureka.cz/oxtar-tcs-speed/
Což už na pohled je vidět, že ta bota má zcela jinou výbavu, než tvoje čižmy.

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 19:26:20 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer 2012 19:23:00
Příspěvky: 78
No hele, pokud ti neni lito penez za tyhle veci, klidne si je kup, urcite to nebudou spatny veci, ale jak pise Kawa, jestli to nejsou vyhozene penize.
Osobne jsem co se tyce bund vyzkousel 4SR, MBW, Nerve ... Pak jsem si jednou pujcil na sebe kamaradovu Modeka, no a bylo vymalovano. Modeka mi dokonale sedla, neni ani levna ani draha, koupis kolem 4 5000 a vyse, dle vybavy.
Ja bych nemenil, boty mam FORMA, staly kolem 3 000 a myslim, ze jsou naprosto vyhovujici.

Ale vis co, pokud chces AS a neresis penize, tak si to proste kup no .. Ale nemam dojem, ze se chces "ukazat", to by jsi se zajimal o RUKKA ;-)

_________________
R1 ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 20:43:35 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 22. pro 2012 16:04:57
Příspěvky: 121
Bydliště: SK - Bratislava
ako spravne tusis nemam potrebu sa predvadzat, to by som isiel do Dainese :-) a penazi tiez neni navyse, ide mi o to aby to bolo pohodlne na dlhsie cestovanie, a zaroven aj bezpecne. Ta bunda ma zaujala preto lebo jedna z vrstiev ktoru ma je aj prsiplast, takze nepremokne, zaroven otvory ktore sa daju v lete rozopnut a prudi cez nu vzduch, tak v nej udajne nieje take teplo.

Cizmy som uz skusal viacero, jedna z variant bola Sidi clever gore ktore su este drahsie ale nesedeli mi tak ako tieto a..s ked som si ich obul.
Skusal som aj formy aj vselijake ine, no ziadne mi doteraz na nohu nesadli ako tieto, preto do nich asi pojdem. Ide mi skor o skusenosti s nimi ci sa po pol roku nerozpadnu, nezacne do nich tiect pri dazdi a tak.

Bundu este porozmyslam, pojdem popozerat tu modeku a 4SR.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 21:06:13 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer 2012 19:23:00
Příspěvky: 78
No, spise nez 4SR vezmi Modeka, ale rikam ,zajdi do kramu a hod to na sebe ... Ja, nastesti, jeste v nicem nespadnul, ale ta Modeka je podle me lepe usita, proste se v ni citim bezpecneji, nic se nehejbe, chranice na svym miste. Kdyz jsme u chranicu, taky se ruzni kvalitou.
Kamarad ma Modeku 5 rokem, uz druhou, v jedny spadnul a do niceho jinyho by nesel - v teto cenove kategorii.
Modeka na Slovensku tady http://www.modeka.sk/sk/vyrobky/#!produkt/1/m/

_________________
R1 ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 22:39:48 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. dub 2011 20:58:16
Příspěvky: 383
Bydliště: Královehradecko
ja mam Modeku http://www.modeka.sk/sk/vyrobky/#!box/shield/20/1/m a kalhoty nazran http://obchod.bikerscrown.cz/corse-8999900015772

S obojim naprosto spokojeny.

_________________
SV1000 N 03+Jawa 250/353-sajda-pavik+Jawa 350/354
http://www.suzukisv.cz/sv-gallery/?g2_itemId=109153


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 7:39:32 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer 2012 19:23:00
Příspěvky: 78
Pajin80 píše:


jj, přesně tu tvoji Shield má kamarád a je velice spokojený ... Já mám tuhle http://www.modeka.sk/sk/vyrobky/#!box/scorpion/25/1/m a taky nemůžu říct špatného slova ...

_________________
R1 ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 9:34:18 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. úno 2013 7:47:32
Příspěvky: 12
http://www.modeka.sk/sk/vyrobky/#!box/laser%20pro/14/1/m

pozri tuto.. nenasiel som lepsiu cenu/vykon .. skusal som ju v ba .. podla mna super bunda, odopinatelna membrana aj zateplenie (membrana nei je ta najlacnejsia reissa ale uz lepsia Humax Z-liner..material z ktoreho je bunda spravena je polyamid .. takze ziadny polyester .. a bunda ma kozene aplikacie na miestach najcastejsieho dotyku so zemou ..

http://www.eshopstyx.sk/product/macna-geo-2-black-14211/

nakoniec po vyberani som ale kupil tuto :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 11:32:41 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. čer 2012 19:23:00
Příspěvky: 78
určitě bude dobrá, hlavně když jsi si ji vyzkoušel, není nad to, když si ji dáš na sebe ...

_________________
R1 ...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 12:20:44 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
no ty woe...vysypat 7 litrů za textilní bundu.....
osobně jsem kdysi dááávno, před 15-ti lety měl jako 1. bundu textil...Bering...v té době za 5500,-
Pak jsem měl od Hubika textil kombi.
Nyní už jen kůže. Moje kombi stála 10 litrů. Spokojenost už asi 5. sezonu.
Já bych prostě 7 litrů za textliní bundu nevyhodil, obzvláště, když se dá + - za ty love sehnat kombi v kůži, viz moje odkazy výše.
Ale - proti gustu....každýho věc. 7 litrů za textil bundu.....kua já z toho nebudu spát..... :mrgreen:

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 12:23:05 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Kawa píše:
no ty woe...vysypat 7 litrů za textilní bundu.....
osobně jsem kdysi dááávno, před 15-ti lety měl jako 1. bundu textil...Bering...v té době za 5500,-
Pak jsem měl od Hubika textil kombi.
Nyní už jen kůže. Moje kombi stála 10 litrů. Spokojenost už asi 5. sezonu.
Já bych prostě 7 litrů za textliní bundu nevyhodil, obzvláště, když se dá + - za ty love sehnat kombi v kůži, viz moje odkazy výše.
Ale - proti gustu....každýho věc. 7 litrů za textil bundu.....kua já z toho nebudu spát..... :mrgreen:

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 12:39:40 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. dub 2011 20:58:16
Příspěvky: 383
Bydliště: Královehradecko
Bunda vypad pekne..ale taky solidni darda.. 7tis bych jen za ni nedal. Uz takhle sem si pred 2r rikal zda 4tis za tu moji neni az az.Za tuhle cenu mam i katata a rukavice.
No ale jak rika Kawa.. kazdyho vec...

_________________
SV1000 N 03+Jawa 250/353-sajda-pavik+Jawa 350/354
http://www.suzukisv.cz/sv-gallery/?g2_itemId=109153


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 12:44:16 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. úno 2013 7:47:32
Příspěvky: 12
pri tej textilnej bunde ide hned po bezpecnosti o pohodlnost za kazdeho pocasia.. ktora v kozenej kombi asi nie je .. 3°C hodil som tricko s dlhym rukavom, na to bundu a necitil chlad .. ked prsi nie som cely mokry a bundu staci normalne vysusit .. ked je teplo odzipsujem vetraky vyhodim vlozky a urcite sa nepotim tak ako v kozi .. dokonca ak vyhodim protektory mozem ju pouzit ako zimnu bundu .. : biker6 : samozrejme na okruh by som si nekupil textilnu bundu ale kozenu kombi :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 13:16:21 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led 2009 0:54:36
Příspěvky: 524
Bydliště: Krnov
Taky v tom textilu „zakopneš“, spadneš a je v tom ďoura. Kamarád v tom přede mnou spadl v takových 80km/h. Nic se mu nestalo, ani škrábanec na těle, ale orvaný byl, že jsme se my ostatní váleli smíchy. Kdysi jsem měl pocit, že hlavní výhodou je, že je to lehčí a případně lepší textil i nepromokavý. Kolega má kompet od Dainese (24tis.!). Je to opravdu nepromokavé, ale i suché je to překvapivě minimálně stejně těžké jako kožka a když ta věc zmokne tak to váží jako prase a taky to neskutečně dlouho schne. Aby udržel hlavní výhodu této šílené investice - nepromokavost, tak to ani nepere, takže si dokážete představit jak to vypadá. ... ale tak jo, běžný textil je fakt lehčí, pohodlnější, jednorázově stejně bezpečný jako kožka, dá se do toho strčit zateplovací vložka. Jinak, mezi námi, nepřipadají vám ti textilní - jako lyžaři :mrgreen:

_________________
Stadion, Jawa350 kýv., ČZ175, Jawa350/638, Jawa250 kýv., XJ650/82´& SV650S/99´


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 15:00:51 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
Tak když už jsme načali téma koža x textil.
Mám zkušenost s obojím. Každá nepromokavá věc vydrží jen chvíli. Když jedeš v pořádným chcanci - prochčije jak textil, tak kůže. Tže když jedu na delší štreku, nebo předpokládám hcanec, vozím stejně nepromok. Tže tady je to jedno, zda textil x kůže. A vyserte se na řeči - zmokl jsm v textilu, fakt nepromokl....záleží na tom, jak moc chčije, což je proměnlivý ukazatel. Mlluvit o vodě v botách a mokrých rukavkách....to zná každý, kdo zmokl. Mám návleky na ruce i na moje ploutve. Výborná věc, odzkoušeno i na okruhu. Nemok na okruhu - palica, málem jsem se na cílovce v Brně uškrtil.
Bezpečnost - tak tam je asi jasný, že kůže vede. Komu to není jasný, tak ať si pustí jakýkoliv závod motoGP, nejezdí tam v textilu. Kecy no a, já na okruhu nejezdím. Mno, to je hezká věc, ale na silnici se člověk dokáže zkravit daleko více, než na okruhu. Obecně vzato je jízda na okruhu daleko bezpečnější, než v provozu. Takže pak už je to jen o pohodlí. Já mám koženou 1 dílnou kombinézu. Velké mínus je, když se chce člověku srát, některý hajzly jsou menších rozměrů, je třeba dávat bacha, kam co člověk složí. Ale tak stále toho víc v kombi najezdím, než naseru, tže toto mě neodradí. Proč 1 dílnou? Nevěřím plastovým zipům a jejich uchycení, které kdykoliv při blbým pádu může povolit. A v ten okamžik si nechat vyhrnout záda a jet po vlastní kůži - to nemusím.
A pořizovat textil za cenu kůže - to může fakt jen osel.

Mno, zato na MX, kde hrozí pády daleko dřív, jak na silnici, tak se jezdí v textilních gatích, milionama chráničů, přes ně natáhnu dres, mám textilní rukavky.....a tradddááá na bláto....

Tže tak asi nějak za mě k tématu textil x kůže.

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 15:30:33 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led 2009 0:54:36
Příspěvky: 524
Bydliště: Krnov
Zapoměli jsme na tu nejdůležitější věc! V kožce jsme prostě sexy pokud máme tak nějak „konfekční“ proporce :grin:

_________________
Stadion, Jawa350 kýv., ČZ175, Jawa350/638, Jawa250 kýv., XJ650/82´& SV650S/99´


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 15:36:46 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. pro 2012 17:45:15
Příspěvky: 97
Bydliště: SK - Bratislava
Kawa píše:
Tak když už jsme načali téma koža x textil.
Mám zkušenost s obojím. Každá nepromokavá věc vydrží jen chvíli. Když jedeš v pořádným chcanci - prochčije jak textil, tak kůže. Tže když jedu na delší štreku, nebo předpokládám hcanec, vozím stejně nepromok. Tže tady je to jedno, zda textil x kůže. A vyserte se na řeči - zmokl jsm v textilu, fakt nepromokl....záleží na tom, jak moc chčije, což je proměnlivý ukazatel. Mlluvit o vodě v botách a mokrých rukavkách....to zná každý, kdo zmokl. Mám návleky na ruce i na moje ploutve. Výborná věc, odzkoušeno i na okruhu. Nemok na okruhu - palica, málem jsem se na cílovce v Brně uškrtil.
Bezpečnost - tak tam je asi jasný, že kůže vede. Komu to není jasný, tak ať si pustí jakýkoliv závod motoGP, nejezdí tam v textilu. Kecy no a, já na okruhu nejezdím. Mno, to je hezká věc, ale na silnici se člověk dokáže zkravit daleko více, než na okruhu. Obecně vzato je jízda na okruhu daleko bezpečnější, než v provozu. Takže pak už je to jen o pohodlí. Já mám koženou 1 dílnou kombinézu. Velké mínus je, když se chce člověku srát, některý hajzly jsou menších rozměrů, je třeba dávat bacha, kam co člověk složí. Ale tak stále toho víc v kombi najezdím, než naseru, tže toto mě neodradí. Proč 1 dílnou? Nevěřím plastovým zipům a jejich uchycení, které kdykoliv při blbým pádu může povolit. A v ten okamžik si nechat vyhrnout záda a jet po vlastní kůži - to nemusím.
A pořizovat textil za cenu kůže - to může fakt jen osel.

Mno, zato na MX, kde hrozí pády daleko dřív, jak na silnici, tak se jezdí v textilních gatích, milionama chráničů, přes ně natáhnu dres, mám textilní rukavky.....a tradddááá na bláto....

Tže tak asi nějak za mě k tématu textil x kůže.


suhlasim s Kawom. koza je koza

jediny minus vidim, ked mas len koz kombi, je jul, 40C, jazdis v meste. UFF :this:

_________________
Jawa 50, Jawa 250 -> SV 650 K3 (2006)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 15:42:56 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led 2009 0:54:36
Příspěvky: 524
Bydliště: Krnov
... tak to už riskuješ, že se ti zatmí před očima a padneš. Ale bezpečně! :mrgreen:

_________________
Stadion, Jawa350 kýv., ČZ175, Jawa350/638, Jawa250 kýv., XJ650/82´& SV650S/99´


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 15:44:41 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. lis 2007 9:42:22
Příspěvky: 2620
Bydliště: Štatl
jo, to je humus....horší to bylo na Slovakiaringu, kde je beton v depu, rozpálenej....teplota trati 56, vzduchu 40....nemáš před tím vedrem kam zmizet....
http://www.suzukisv.cz/sv-gallery/?g2_i ... &g2_page=2
to pak nejde kůže odlepit od kůže....
ale bývalo mně vedro i v textilu....záleží taky na barvě, měl jsem z 80% černý textil....

_________________
Jawa 350,Kawa GPZ 500S,Kawa ZZR 600,Kawa ZX-6,Suza SV 1000S K3,Suzanka SV1000S K7 + Pyčoletka K5,Suzan SV1000S K7, Aprilia RSV 1000R


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Bunda & cizmy
Nový příspěvekNapsal: čtv 14. úno 2013 22:06:05 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. dub 2009 11:06:22
Příspěvky: 260
Já jezdím v textilu,je pohodlnější a není v něm takový vedro.Ale záleží jak kdo jezdí,když budu střelec tak jedině kůže.Boty a rukavice jedině kožený.

_________________
Simson,Jawa,MZ,SV 650S K3,GSR 750 L2


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz