Právě je sob 20. dub 2024 6:52:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kolik ste dali km na SV?
Nový příspěvekNapsal: sob 17. črc 2010 16:02:31 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. úno 2008 1:01:56
Příspěvky: 147
Bydliště: Praha, Rudná u Prahy
nebudu počítat celou dovču, ale jen cestu zpět z dovolené -loni, koncem července, jsme s Kebim jeli ze Švajcu dom když vezmu cca dohromady 150km (spíš míň) co jsme jeli za sucha tak ostatní zbytek cesty buď pršelo, pršelo víc nebo padaly kroupy - celkově cca 920km - výjezd někdy kolem půl 9 a domů jsme dojeli něco kolem třetí ráno :blackeye:

_________________
Cagiva Roadster 125 -> Yamaha XJ 600N ´99 -> Suzuki SV 650S ´07 -> Suzuki SV 1000S ´03


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kolik ste dali km na SV?
Nový příspěvekNapsal: ned 18. črc 2010 18:37:24 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. říj 2008 18:50:41
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha 5-Lipence
804km na SV1000

Cesta do Jeseníků a zpět. Cesta trvala 14h.

Nebyl jsem nějak extra zníčečnej, jen můj zadek byl trošku bolavej, mno dobrá, tak trošku víc bolavej, nooo!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kolik ste dali km na SV?
Nový příspěvekNapsal: ned 18. črc 2010 22:28:23 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led 2009 0:54:36
Příspěvky: 524
Bydliště: Krnov
SV650S je malý stroj pro malé lidi - výškou. Ze začátku mě bolely ruce. Pak jsem zjistil, že plyn nemusím zdaleka tak svírat což byla úleva č. 1. Pak jsem přišel na to, že kožka (kalhoty) má dostatečnou adhezi, takže stačí sevřít trochu více nádrž a tím odlehčit rukám úplně - úleva č. 2. Další fígl - když se "malý" člověk jako já (174cm) poskládá za plexi - dokonale zalehne, opře o nádrž tak se za řídítka takřka spíš zavěsí v jaksi jiné poloze a dostaví se tak úleva číslo 3, navíc pro danou rychlost potřebujete cca o 1000otáček méně oproti vzpřímené poloze. K tomu jsem dospěl cestou z Grossglockneru domů cca 750km jen se zastávkami na tankování, dálnice, fofr.

A ještě maličkost pro jízdu ve větší skupině. Pokud se nechcete rozdělit můžete potrénovat cikcak formaci, což umožní sevřený tvar a dá se jet sakra rychle, navíc je to bezpečné, přehledné (v odpovídajícím zrcátku vidíš stále kolegu za sebou, nemusíš se rozhlížet a ohlížet kolem) nikdo se mezi vás nenacpe z jiného pruhu (dálnice) ... zkrátka to odsejpá. Ačkoliv se to nezdá je dobré se domluvit na zastávce na nejbližší pumpě vždy po ujetí 100km - každý stroj tak může dotankovat jak zrovna potřebuje, každý se může vyčurat, či co, kdy potřebuje, (pozor!) každý ve skupině si těch 100km musí hlídat aby byl na dálnici v tom správném pruhu pro sjezd! Ona ta formace totiž neustále někoho předjíždí a pokud se chce zařadit do pravého pruhu před sjezdem musí být každý připraven a vědět kdy to bude - no přece po 100km ... jo, ze začátku se tomu všichni smáli, jakože je to dobré pro čopristy a 100km je málo a jak si to pak všichni pochvalovali. Ty zastávky musí být samozřejmě krátké. Jen na ty nutné věci, protáhnout, natankovat, vyčurat a hup na to ať nevypadnu z tempa. Dalších 100km můžete přemýšlet jak využijete příští zastávku. Než se nadějete jste doma.

_________________
Stadion, Jawa350 kýv., ČZ175, Jawa350/638, Jawa250 kýv., XJ650/82´& SV650S/99´


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz