Právě je čtv 16. kvě 2024 7:11:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 18:26:57 
Offline
nováček

Registrován: stř 19. pro 2007 14:52:10
Příspěvky: 4
Zdravim svckari ,chcem sa spytat ci mate niekto skusenosti s abs na SV , rozmyslam nad kupou SV a neviem sa rozhodnut,ale asi by to bolo bezpecnejsie, a inak nezda sa vam ze ma SV slabe brzdy? :( dik za rady


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 18:37:47 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 22:11:49
Příspěvky: 196
Bydliště: Havlíčkův Brod
Ahoj... Já osobně bych abs na SV nechtěl... Suzuki to nemá moc dobře udělaný a aspoň mě se zdá, že to nefunguje zrovna dobře. Jinak SV brzdí trochu hůř, záleží s jakou moto to porovnáváš.. Dá se to celkem jednoduše řešit, jiné desky pancéřové hadice. Hodně se to tady řešilo, tak skus hledat :-)

_________________
Jawa 05 64' > Suzuki SV 650 k5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 18:41:17 
Offline
nováček

Registrován: stř 19. pro 2007 14:52:10
Příspěvky: 4
A ako to ma suzuki urobene? popis trochu lebo neviem o tom vela


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 18:47:02 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 22:11:49
Příspěvky: 196
Bydliště: Havlíčkův Brod
Power píše:
A ako to ma suzuki urobene? popis trochu lebo neviem o tom vela

jel jsem na Bandit 650 s abs a to přerušování při razantnim brždění mě přišlo nepříjemné.. byl to asi jenom můj pocit, třeba abs na Hondě nebo BMW je luxus... Třeba už to mají vychytaný, musíš to zkusit...projet se Můj názor je že tohle na moto typu SV nepatří, akorát pak lidi víc blbnou a myslí si že je to zachrání někde v zatáčce na štěrku :rotfl:

_________________
Jawa 05 64' > Suzuki SV 650 k5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 18:50:57 
Offline
nováček

Registrován: stř 19. pro 2007 14:52:10
Příspěvky: 4
aha ale ide o to ci ma to zachrani v krizovkach a na dazdi ,ale tak treba vyskusat asi


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 18:53:36 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 22:11:49
Příspěvky: 196
Bydliště: Havlíčkův Brod
Power píše:
aha ale ide o to ci ma to zachrani v krizovkach a na dazdi ,ale tak treba vyskusat asi


tak určitě to někde pomůže, ale je lepší se spíš NAUČIT brzdit, než spoléhat na abs... furt máš jen dvě kola, fyziku neoklameš

_________________
Jawa 05 64' > Suzuki SV 650 k5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 18:55:38 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 29. úno 2008 0:39:26
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Podle me ma SV brzdy dostatecne ucinne. Podle toho, co tady pises, budes asi zacatacnik a to ABS se Ti asi vyplati. Karlie a BabyNaked by mohli vypravet jak tadyty podle Lubika slabe brzdy dokazi potrapit a nemusi to byt zrovna na dazdi. Souhlasim, ze neni ABS vsemocne, ale pro zacatecnika docela vhodne.

_________________
bejvávalo SV650S 2008, nyní mrška zelená...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 19:00:28 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. lis 2007 22:11:49
Příspěvky: 196
Bydliště: Havlíčkův Brod
keyman píše:
Podle me ma SV brzdy dostatecne ucinne. Podle toho, co tady pises, budes asi zacatacnik a to ABS se Ti asi vyplati. Karlie a BabyNaked by mohli vypravet jak tadyty podle Lubika slabe brzdy dokazi potrapit a nemusi to byt zrovna na dazdi.


Tak ty brzdy opravdu nejsou nic moc.. Až se projedeš na něčem lepším poznáš, ale obráceně to taky platí... Když jsem na SV poprvé sedl, tak brzdy byly super.. po třech sezonách už tak nadšený nejsem.. NAUČIT se brzdit je moc duležitý, to že Ti ustřelí přední kolo v zatáčce nebude tím, že máš bomba brzdy.. Jinak jsou i mnohem horší brzdy to určitě..

_________________
Jawa 05 64' > Suzuki SV 650 k5


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 19:09:14 
Offline
nováček

Registrován: stř 19. pro 2007 14:52:10
Příspěvky: 4
No mal som predtym MZ 150 a 251 teda este mam ,spravil som na nich tak 15 000 v priebehu 2 sezon , toto leto som mal pozicane SV na tyzden (cca 500km som na nom spravil) a raz som mal situaciu kde som musel naplno brzdit (aj so spolujazdcom) a myslim ze na MZ 150 keby idem sam zabrzdim tak isto , a brzdit viem si myslim ze dobre lebo casto vyuzivam plny brzdny ucinok pri jazde v zakrutach :blush: ,proste len chcem povedat ze som cakal viac od tych brzd ale asi som sa mylil


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 20:38:53 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. úno 2008 22:24:15
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha 3
mam 07 s abs myslim, ze pro zacatek je to lepsi... sice ti nepujde jezdit po prednim .. ale celkem to pomaha... jednou kdyz sem vjel do zatacky .. docela prazilo slunce do oci a skrz poskrabany plexi nebylo moc vydet... takova ostra leva projizdej jsem ji tak 30... potkal jsem pisek a nemit abs tak mi predni kolo urcite ustrelilo... (ono ustrelilo i tak ale ustal sem to) Jinak nez sem dostal cit na zadni brzdu casto spoustelo abs na zadnim kole... a ABS mi chranilo stav zadni pneu :)))
Z pohledu bezpecnosti abs na sv hodnotim kladne.. je sice cejtit kdyz zabere... na druhou stranu myslim ze je jeho citlivost celkem neobtezujici... na predku mi fakt seplo jen kdyz to bylo potreba.
Na stranu druhou to omezi moznost delat kravinky na moto :)
Pokud jsi zacatecnik ... celkem bych ho doporucoval... pokud chces na moto blbnout tak spis bes abs :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: čtv 02. říj 2008 22:28:02 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
nevim .... muj nazor je ten, ze kde nic neni, tam se nema co rozbit ..... v praci se nam na Tranzitu vysralo cidlo a ABS obcas spinalo i kdyz jsi chtel jen lehce pribrzdit ... cili auto nebrzdilo obcas vubec ....

... obecne jsem proti vsem temhle ukoncovacum zabavy ... nehlede na to, ze jak tu bylo zminovano - clovek ziska klamnej pocit bezpeci a bude jezdit rychlejc nez by jezdil bez ABS, cili to muze byt i kontraproduktivni .....


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 0:36:38 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. úno 2008 16:10:09
Příspěvky: 3868
Bydliště: Újezd u Brna
Power píše:
Zdravim svckari ,chcem sa spytat ci mate niekto skusenosti s abs na SV , rozmyslam nad kupou SV a neviem sa rozhodnut,ale asi by to bolo bezpecnejsie, a inak nezda sa vam ze ma SV slabe brzdy? :( dik za rady

SV každopádně slabý brzdy má, ale to se o něm ví...
Každopádně jsou dostačující, dá se na ně zvyknout a naučit se sněma...

_________________
Jawa 21 -> Jawa 50 mosquito -> Cagiva mito EV 125 -> Cagiva River F600 -> Suzuki SV 650s K2 -> Suzuki GSX-R 1000 K3 -> Honda CRF 250R K9


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 8:16:28 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. úno 2008 22:24:15
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha 3
No nevim.. je fakt ze je to dalsi prvek co se muze porouchat... na druhou stranu asi nema cenu resit funkci poskozeneho abs.. to se ma vetsinou spravit :) Ze to dava klamny pocit jistoty... no rekl bych ze jak u koho... to abs zabira fakt az ve chvili kdy se to kolo doslova blokne... o nic driv.. muj pocit. Tak me spis varuje bez padu ze sem to prepiskl. A priste to projedu jinak..
A je to presne na ty okamziky (skraty nebo jak to tu bylo popisovao... sjedes z asfaltu na vedlesi moc rychle jako neskusenej zaslajfujes a lezis... a nebo zacne poskakovat predni kolo a mas nakou sanci to ustat..
Ja ma abs jako varovac... nejsem zadnej moto profik a nejcasteji se mi abs osvedcilo prave pri takovejch tech manipulacich v nizkejch rychlostech nebo pri prechodu povrchů. a fakt mi aní jednou neuskodilo... krome toho, ze zadek jde spatne smikem... na ty kravinky na moto to moc dobry neni. Jinak pro zacatecnika good :)
Je sice hezky tvrdit ze to clovek nepotrebuje a je to pravda, ale fakt si se svymi soucasnymi schopnostmy ridit... radsi necham poskocit kolo nez opravovat moto kvuli naky zacatecnicky pitomosti... :)))

PS: tod pohled z druhe strany :)

Jinak chapu ze pro vyjezdeny jezdce je to obtěžující blbůstka :)))))
Neco jako esp ve sportovnim aute - no kravina nehorazna sportak s otravnym esp - jeste ze jde vetsinou vypnout:)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 9:31:57 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. říj 2007 21:13:12
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha
jen pro informaci, pokud se vam posere ABS na SV a uz nemate zaruku a chcete ho mit, pripravte si 50,000,-kc (jestli si to spravne pomatuju nebo 80?)

_________________
(2006) - CBR125R K5 + (2007) - SV650S K4 > (2011) - SV650R K4 > (2012) SV650RR K8 + (CBR600RR K5) > (2021) SV650RR K8 + GSX-R1000 K6 + CBF600S-ABS K6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 9:40:23 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. úno 2008 22:24:15
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha 3
shark píše:
jen pro informaci, pokud se vam posere ABS na SV a uz nemate zaruku a chcete ho mit, pripravte si 50,000,-kc (jestli si to spravne pomatuju nebo 80?)


No ale to by muselo odejit komplet všechno... na abs se nejcastejs zanese cidlo v kole nebo skratka to cidlo odejde a to takova palka neni.. malo kdy odejde ridici jednotka a rozdelovac tlaku. Teda tohle plati pro auta suzuki, ale myslím že pro moto to bude podobné.. :) (za 3 roky co tam delam jsme měli na servisu asi 2-3 ks čidel v kolech toď vše) :)

Jinak teda origo dily a jejich ceny.. to je kapitola sama pro sebe.. kdyz mi rekly ze origo výfuk stojí cca 35.000,- tak jsem sel malem do kolen... tak krasnej mi teda nepripada :))) ...jeste ze to resi pojistovna :)))

Typl bych si, ze postavit SV z dilu by stalo tak 500.000,- :)))))))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 11:32:36 
Offline
záklaďák

Registrován: pát 29. úno 2008 0:39:26
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Ty brďo Šariku... Rozdíl SV s ABS proti SV bez ABS je 20 000. Tak tady nešiř poplašné zprávy, jaká je to raketa. Navíc jak psal petr, nevysype se Ti vše najednou. Zase něco "jedna paní povídala". A těch 80 tis. je fakt už stupidita, když vemeš, že se dá ABS verze sehnat za 160 000. Že by polovinu toho stálo ABS...

_________________
bejvávalo SV650S 2008, nyní mrška zelená...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 11:44:34 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. úno 2008 22:24:15
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha 3
No ja bych to shrnul asi takto :)

Pro vyjezdene jezdce, pro jezdce co se chteji ucit veci typu jizda po prednim - ABS ne

Pro lidi co zacinaj, kravinky je moc neberou, nemaj skusenosti a vycviceny reflexi.. ABS urcite doporucuju (odpojit jde a vetsinou se pak stejne kupuje dalsi moto :))

No a pak je tu jeste parametr vlastniho ega a racionalniho sebehodnoceni, ktery je na kazdym a kazdy ho ma jinde... a to je ten nejnebezpecnejsi prvek :))))))))))


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 11:56:24 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. lis 2007 17:28:08
Příspěvky: 3115
Bydliště: AMD Brno
Teď nedávno jsem tuším v ČMN četl zajímavej test, kde porovnávali klasický dvoupístek, třípístek s ABS a radiální čtyřpístek. Každou z motorek testovali tři jezdci - začátečník, zkušeňák a závodník. Test probíhal tak, že ze 100 km/h bylo potřeba zastavit na nulu na co nejkratší dráze.
Byl jsem docela překvapenej, když jenom závodník (M. Smrž) dokázal s radiálama zabrzdit nejdřív. Že to šlo začátečnici s ABS nejlíp, je logický, ale i zkušeňák měl s ABS o dost lepší výsledek než s radiálama. Takže s tou vyježděností bych si dával pozor a podle toho testu tady na tomhle fóru není nikdo, komu by ABS bylo na překážku. Taky jsem zastával spíš ten postoj "ABS pyčo pro nuly, ne??", ale možná to nebude až tak pravda. Malým náznakem potvrzení tohodle je volitelná montáž ABS na Fireblada K9.

_________________
fechtl > SV 650S 99 > SV 650S K3 > Pyčolet > Pyčolet dvojka


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 21:45:47 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 14. dub 2008 20:39:40
Příspěvky: 1349
hm ... asi jsem staromodni ... uznavam .... :( proste mam slovo "motorka" zazity se scenama z filmu MadMAx1, Easy Rider. atd ... proste motorka! na ktery se jezdilo spatne, nebezpecne, ale byla to motorka! ... a ne pojizda elektrarna pro heterosexualy, ktera pulku prace za ridice udela sama a vetsinou je chytrejsi nez on :D

sorry - tohle neberte jako radu .... jen muj subjektivni pocit :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Abs na SV
Nový příspěvekNapsal: pát 03. říj 2008 23:06:55 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. říj 2007 21:13:12
Příspěvky: 6556
Bydliště: Praha
keyman píše:
Ty brďo Šariku... Rozdíl SV s ABS proti SV bez ABS je 20 000. Tak tady nešiř poplašné zprávy, jaká je to raketa. Navíc jak psal petr, nevysype se Ti vše najednou. Zase něco "jedna paní povídala". A těch 80 tis. je fakt už stupidita, když vemeš, že se dá ABS verze sehnat za 160 000. Že by polovinu toho stálo ABS...

jezis, to me rekli v servisu . (tečka) 50 to bylo urcite, nezkoumal jsem co meli vsechno namysli, bavili jsme se o prednim kole

_________________
(2006) - CBR125R K5 + (2007) - SV650S K4 > (2011) - SV650R K4 > (2012) SV650RR K8 + (CBR600RR K5) > (2021) SV650RR K8 + GSX-R1000 K6 + CBF600S-ABS K6


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz