Home SV Forum SV a vse kolem nich Doplňky a tuning Výměna zadního tlumiče u SV650 2k -> GSX1300 - prosba o radu
Právě je čtv 28. bře 2024 18:17:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: úte 23. srp 2016 21:38:56 
Offline
nováček

Registrován: úte 16. srp 2016 18:35:56
Příspěvky: 6
Zdravíčko, koupil jsem si před nedávnem svoji první větší motorku, SVčko 650 z roku 02. Asi jsem si měl koupit vzhledem ke své postavě a váze (130+kg) něco většího s lepším tlumením ale tyhle věci začátečník zjistí většinou už pozdě, stejně jako já. Hodlám si alespoň dva nebo tři roky užít tuhle motorku, protože se mi od začátku líbí a myslím si, že pokud poladím podvozek, tak bude i pro mě ideální.

Přes různá fóra jsem se dočetl, že pro jezdce mé váhy je ideální nainstalovat jako zadní tlumič z GSX1300 Hayabusa. Stále mám však v té velké záplavě informací trochu zmatek, proto jsem se rozhodl požádat o radu zkušenější jezdce. Tak tedy...

Je mi jasné, že nejspíš budu muset trochu říznout do uložení baterky, aby se mi podařilo tlumič z Hayabusy nainstalovat. Co však nevím je, z jakého ročníku Hayabusy bych si měl zadní tlumič pořídit. Je mezi ročníky nějaký rozdíl? Na českém bazaru náhradních dílů jsem našel jeden z roku 00 a z roku 08. Který z nich by pro mě byl vhodný?

Případně budu rád za jakoukoli radu ohledně toho, čeho se vyvarovat, atd...


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 24. srp 2016 13:33:39 
Offline
záklaďák

Registrován: sob 19. čer 2010 12:50:42
Příspěvky: 567
Bydliště: hradec kralove
http://www.suzukisv.cz/sv-forum/viewtop ... =37&t=3132


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 26. srp 2016 1:36:16 
Offline
nováček

Registrován: úte 16. srp 2016 18:35:56
Příspěvky: 6
Díky za radu s tou diskuzí. O tom, že ZX14 tlumič je na SVčko ideální vím. Nejsem si ale jistý, jestli by na moji váhu nebyl stále trochu moc měkký. Přecejenom vážím solidně přes metrák... Hmm?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 26. srp 2016 9:07:26 
Offline
záklaďák

Registrován: pon 04. led 2016 15:07:33
Příspěvky: 328
Bydliště: Letohrad
Máš trochu obtížnější situaci, když řešíš babku K2. Všechny návody nebo komentáře k přestavbám tlumiče jsem našel jenom pro novější K3+.

Jinak Charlie tu sepsal pěkný návod i s odkazy na tabulky:
http://www.suzukisv.cz/sv-forum?jfile=v ... hilit=ZX10

_________________
Sůza: SV1000S K3, vínová, GSXR předek, 320mm kotouče, R6 třmeny/pumpa, PC V + QS, vačky -1 do předstihu
Zůza: SV1000S Kx, červená, GSXR předek, 320mm kotouče, R1 třmeny, RCS17 pumpa, Öhlins SU303 tlumič, Ignijet 12D jednotka, M4 svody


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pát 26. srp 2016 20:20:16 
Offline
nováček

Registrován: úte 16. srp 2016 18:35:56
Příspěvky: 6
Díky, tenhle post mi vyskočil na googlu už dříve... Díky němu jsem se v podstatě dozvěděl o tomhle fóru. Problém je, že sám autor se nezmiňuje nijak o tlumiči z Hayabusy a v té tabulce je u GSXR1300 jako u skoro jediné chybějící údaj o tom, z jakého roku má být. Proto to moje zmatení. Prostě nemám ponětí, z kterýho roku si mám ten tlumič objednat. Jestli mám jít po co nejmladším, aby byl v co nejlepší stavu a nebo mám jít po nějakým konkrétním roku, abych ho mohl nainstalovat s minimem modifikací.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: pon 10. říj 2016 23:44:48 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář 2014 17:20:46
Příspěvky: 121
Ahoj,
když se v tabulce která je v mém článku mrkneš do záložky "Setup", najdeš tam, že může byt jakýkoliv ročník.
Píšu tu jen to, co vidím a co jsem tam našel. Tabulku jsem nevytvořil, tudíž nemůžu říct, jak jsou na tom data s pravdivostí. Bohužel :-/

http://www.svrider.com/forum/showthread.php?t=45018
V tomhle odkaze zase najdeš, že ročníky 99-03.

To je co jsem našel teď, chtělo by to asi nějak ověřit, takže asi pročíst víc vláken na tohle téma.

E: Jak jsem psal, že může byt jakýkoliv ročník, tak jsem si nevšiml, že je to psané jen pro 2. gen, takže pro babku to nebude. Hledal bych tedy něco o tlumičích z roku 99-03.

_________________
Honda CBR125R K6 >Suzuki SV650 N K4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: úte 11. říj 2016 0:00:28 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář 2014 17:20:46
Příspěvky: 121
Plus by se dalo něco vyčíst v tomhle odkazu, pokud ti teda nedělá problém angličtina :-)
http://forums.sv650.org/showthread.php?t=124908
Co jsem tak ale rychle prolítnul, tlumič je kratší o 7mm, čím se zadek motorky sníží. Předěláním kostí by se zase dal zvednout, ale vše se změní a je to už jen polemizování, co to udělá s chováním motorky.
Možnost ještě je někde sehnat tvrdší pružinu na tlumič, kterej sedne? Ale to už fakt netuším, mlátím z hlavy, co mě napadá.
Další možnost, sehnat tlumič s co nejtvrdší pružinou, kterej bude sedět a vyměnit ho aspoň za ten, protože ten origo z SV je fakt blato. Samozřejmě je tu zase otázka délky tlumiče.

_________________
Honda CBR125R K6 >Suzuki SV650 N K4


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz