Home SV Forum SV a vse kolem nich Opravy a udrzba Na volnoběh vynechá jeden válec a po chvíly chcípne
Právě je čtv 28. bře 2024 22:34:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
Nový příspěvekNapsal: stř 25. lis 2020 20:59:13 
Offline
nováček

Registrován: úte 17. lis 2020 14:21:16
Příspěvky: 9
Čau, už nějaký čas mi motorka dělala to, že při volnoběhu vynechal válec a po přidání plynu se zase chytnul. Motorka jede normálně avšak když například prudce vezmu za plyn, tak jeden valec vynechá a až po chvilce se chytí a pka to zase pořádně akceleruje. Nebo když odřadím a dojíždím na semafor tak to chcípne.
Teď to mám rozebrané. Vyměnil jsem svíčky, vzduchový filtr. Potom co jsem to vymnil problém nepřestal. Vyndal jsem air box a nastartoval. Po tom co vynechal válec jsem rukou přicpal sání jednoho válce a ni to neudělalo (jednalo se o ten vále co vynechával) a po tom co jsem přicpal sani druheho válce tak to chcíplo. Myslel jsem si tedy že bude špatný vstřk. Koupil jsem nový vymenil na to valci který blbnul a problém je zde stále. Zkusil jsem vymenit vstrikovací trysky prední se zadním a stále zlobil ten na tom jednom konektrou. Zkoušel jsem proměřvat odpory na kabelech a všude jsou stejné
Nemáte někdo nějaké rady a zkušenosti čím by to mohlo být?
Už mě jen napadá že by se mohlo jednat o špatnou řídící jednotku.
Prosím o každou radu. Děkuju :grin:


{ SHARE_ON_FACEBOOK } { SHARE_ON_TWITTER }
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: stř 25. lis 2020 21:18:36 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. dub 2013 3:42:08
Příspěvky: 236
Bydliště: Hradec Králové-Pardubice
Podobná věc se mi stávala také. Při mezi plynu bylo znát, že směs se spálila ve výfuku a občas chcípla a občas při přidání plynu cukla.
Co mi opravdu pomohlo, tak synchronizace klapek sání a mám klid. Je třeba to přesně nastavit.

_________________
SV 650S -> SV 1000S K7


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 26. lis 2020 9:26:48 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. lis 2007 12:30:15
Příspěvky: 409
Bydliště: okr. Olomouc
pokud vynechává přední válec může být příčinou ucpaký odtokový kanálek z prostoru fajky, kde se potom nahromadí vlhkost, nečistoty,.. Měl jsem tímto způsobem přui uckání kanálku poškozenou fakjku přední svíčky, na které nebylo nic vidět ale elektricky prorážela a potom elektrický výboj nešel do svíčky ale na kostru. toto se projevovalo při vlhkém počassí a dešti.

_________________
SV-čko jsem miloval aje nenávratně pryč, ale V-Stromek 1000 taky není k zahození :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 26. lis 2020 10:25:56 
Offline
nováček

Registrován: úte 17. lis 2020 14:21:16
Příspěvky: 9
Rosťa píše:
pokud vynechává přední válec může být příčinou ucpaký odtokový kanálek z prostoru fajky, kde se potom nahromadí vlhkost, nečistoty,.. Měl jsem tímto způsobem přui uckání kanálku poškozenou fakjku přední svíčky, na které nebylo nic vidět ale elektricky prorážela a potom elektrický výboj nešel do svíčky ale na kostru. toto se projevovalo při vlhkém počassí a dešti.

Mě to právě začalo dělat ta sucha. A dělá to i zadní válec, když na prasáka přehodim trysky i s konektorama přední se zadním.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: čtv 26. lis 2020 11:24:28 
Offline
nováček

Registrován: úte 17. lis 2020 14:21:16
Příspěvky: 9
speedymratin píše:
Podobná věc se mi stávala také. Při mezi plynu bylo znát, že směs se spálila ve výfuku a občas chcípla a občas při přidání plynu cukla.
Co mi opravdu pomohlo, tak synchronizace klapek sání a mám klid. Je třeba to přesně nastavit.

Mě to dělá pří voloběhu, když přídám plyn, válec se chytne a motorka šlape. Ale prostě kdy to takhle dělá tak s tím nemuzu nikam jet, prootže nevím co to kdy udělá.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 28. lis 2020 7:39:01 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. dub 2013 3:42:08
Příspěvky: 236
Bydliště: Hradec Králové-Pardubice
Jak psal Rosťa, určitě se na to podívej. Podíval bych se i na ostatní snímače a otestoval je zda vše vyhodnocují, tak jak mají. Na 100% udělej synchronizaci klapek, aby jsi je popřípadě mohl vyloučit.

_________________
SV 650S -> SV 1000S K7


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 28. lis 2020 9:52:50 
Offline
nováček

Registrován: úte 17. lis 2020 14:21:16
Příspěvky: 9
Změřil jsme vstřiky na osciloskopu a šlapou dobře. Potom jsem ještě simuloval ruznou teplotu na teplotním čidle, zda li není vadné. Nakonec jsem změřil tlaky va válcích a přední nemá takové jako zadni, tudíž by se mělo jednat o vůle na ventilech. Takže příští týden jde do servisu a pak dám vědět co a jak. :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: sob 28. lis 2020 19:19:16 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. dub 2013 3:42:08
Příspěvky: 236
Bydliště: Hradec Králové-Pardubice
JJ dej.
Držím palce.

_________________
SV 650S -> SV 1000S K7


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Nový příspěvekNapsal: ned 29. lis 2020 0:32:50 
Offline
záklaďák
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. srp 2008 22:43:52
Příspěvky: 1698
Bydliště: Kousek od Kunětické hory.
Začal bych ventilovou vůlí.Pak kalibrace TPS a současně synchronizace podtlaků.

_________________
Mnoho různých moto JAWA,teď SV650S
http://www.ase-dedic.com/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz